Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet megvált...

Hány éves kortól lehet megváltoztatni a nevünket, és szükséges-e mindenképp az apa beleegyezése is?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a vezeték nevemet szeretném megváltoztatni, nem arról van szó, hogy nem tetszik, vagy hogy nem illik hozzám vagy valami ilyen hülyeség, csak egyszerűen nincs közöm hozzá. Undorodom tőle, ahogyan azt, akitől kaptam, az apámat. Ráadásul külföldi név, ahhoz az országhoz sincs közöm most már, ahol születtem, mivel azóta nem voltam ott. Ráadásul a jelentése is undorító, nem akarom ezt a nevet viselni semmiképpen sem. Éppen ezért úgy gondoltam, felveszem anyukám nevét, tiszteletből, meg persze azért, mert hozzá jóval több közöm van, mint apukámhoz, és amúgy is, őt a világon mindennél jobban szeretem , és eztazzal is jelezni akarom, hogy viselem a nevét.:) Apukámat úgy sem fogja érdekelni, ha eldobom a nevét (már ha megtudja valaha). Szóval hogyan és hány éves kortól lehet ezt elintézni? Ja, és az apuka jelenléte mindenképpen szükséges-e, mert ha igen, akkor ez necces lesz.

2017. máj. 1. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
18 éves kor alatt mindkét szülö beleegyezése szükséges, 18 éves kortól viszont csak a te döntésed, senkinek nincs beleszólása.
2017. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Ugyanannyiba kerül?
2017. máj. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

A vezetéknév ill. keresztnév változtatás ugyanannyiba

kerül?

2017. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
18 éves kortól. Amúgy melyik országról van szó?
2017. máj. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bahrein-ről, de három éves korom óta nem jártam ott, nem emlékszem rá, nem beszélek arabul, egyszóval nincs közöm hozzá.
2017. máj. 6. 13:01
 6/6 anonim ***** válasza:
#4. Idióta-e vagyol? 🤪🤡
2022. nov. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!