Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jelenleg az apám nevét viselem...

Jelenleg az apám nevét viselem, de megszeretném változtatni, mivel kiskorom óta nem tartom vele a kapcsolatot, és anyu vezeték nevét akarom. 16eves vagyok nalam ez hogy zajlana?

Figyelt kérdés
2017. máj. 4. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Az anyakönyv vezető illetékes az ügybe...menjél el és minden infót,folyamatot stb pontosan elfog mondani :)
2017. máj. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Mivel még fiatalkorú vagy,így mind a két szülőd beleegyezése szükséges.10 ezer forint kérelmezni,kell indok,hogy miért szeretnéd megváltoztatni.Amit itt leírtál,azt elfogadják indoknak.Aztán ha megvan,akkor ami még pénzbe kerül,minden iratot lecseréltetni.Ha megvárod,míg betöltöd a 18-at,akkor már nem kell a szülői beleegyezés.
2017. máj. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

15 évesen én is megakartam változtatni a nevem, ugyanazzal az indokkal mint te.

Szóval a helyzetedet totál átérzem, de én végül azért sem mentem bele, mert mint előttem is írták elég sok vele macera. Másrészt már 16 éve vagy az ő nevén, mindenki ezt a vezetéknevedet ismeri. Sőt, te is ehhez vagy hozzászokva. Szóval lényegében felesleges, ráadásul még attól, hogy nem vagy a nevén ugyanúgy a gyereke vagy és maradsz is...

2017. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
De nem a név határozza meg az embert , hanem az embert itélik meg nem a nevet.
2017. máj. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Én sem akarnék egy olyan ember nevével lni, aki egész életemben szart a fejemre.


Kérdező: mindkét szülőd beleegyezése kell hozzá, és x ft-ba kerül - meg az összs többi okmányod átiratása is mellette (személyi, diák, taj, banki... minden kártyád).

2017. máj. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es válaszoló pontosan leírta. Én kivártam az érettségit, aztán 18 évesen megváltoztattam a nevemet. Ugyanaz volt az indok, mint a te esetedben, de én a nagymamám vezetéknevét vettem fel, mert nagyon szerettem őt és a testvéreit is. (Jókedélyű, összetartó család volt. Olyan, ami nekem nem adatott meg.)

Az iratok lecserélése nem akkora horror, mint amilyennek szeretik beállítani. Azért ha érettségi előtt van a születésnapod, érdemes minél hamarabb megindítani az eljárást, hogy a bizonyítvány már az új névre legyen kiállítva, és ne kelljen a névváltoztatásit mutogatni felvételinél.

2017. máj. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha az anyukájáé a teljes felügyeleti jog, akkor csak anyukája kell a változtatáshoz
2017. máj. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 jafnrétti ***** válasza:
100%
A névváltoztatáshoz mindkét szülő kell még így is, utolsó.
2017. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Es ha apam nem megy bele a valtoztatasba?

2017. máj. 4. 14:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak a bíróság nem vonta meg tőle a szülői felügyeleti jogot, megakadályozhatja a névváltoztatást.

"4:175. § [Közösen gyakorolt szülői felügyeleti jogok]

(1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben közösen gyakorolják jogaikat akkor is, ha a szülői felügyeletet a szülők megállapodása vagy a bíróság döntése alapján az egyik szülő gyakorolja, kivéve, ha a gyermekétől különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság e tekintetben korlátozta vagy megvonta.

(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdésnek tekintendő a kiskorú gyermek nevének meghatározása és megváltoztatása, a szülőjével azonos lakóhelyén kívüli tartózkodási helyének, huzamos időtartamú vagy letelepedés céljából történő külföldi tartózkodási helyének kijelölése, állampolgárságának megváltoztatása és iskolájának, életpályájának megválasztása.

(3) Ha a különélő szülők egyes, a (2) bekezdésben meghatározott, közösen gyakorolt felügyeleti jogosítványok tekintetében nem tudnak megegyezni, erről a gyámhatóság dönt."

[link]

2017. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!