Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek rendbe tudjuk...

Szerintetek rendbe tudjuk hozni még?

Figyelt kérdés

2 éve már, hogy rengetek házassági problémánk van, nem folyamatosan, de időről időre küzdünk valamivel.

Az elején azzal kezdődött, hogy a férjem sosem volt otthon, érzelmileg teljesen elérhetetlen volt. Ekkoriban, vagyis már 2 éve összefutottam a sráccal, akivel együtt jártunk az egyetemre, és mindig megvolt köztünk aszikra, de akkoriban sosem volt semmi. Sokat beszélgettünk, elmentünk ide-oda, és rájöttem, hogy mennyire hiányzik az, hogy megnyíljon számomra a férjem. Egy este a srác megcsókolt, csak egy röpke, 1 mp-es csók volt, és utána megszakítottam vele a kapcsolatot. Elmondtam a férjemnek, de igazából eléggé könnyen megbocsátotta, nem éreztem, hogy mi van belül, nem tudtam akkor sem a közelébe férkőzni.


Közben kiderült, hogy a férjem már évek óta hazudozott nekem, átvert, kijátszott, hiteleket vett fel, adóságspirálba került...stb. Sokat veszekedtünk, mert éreztem, hogy valami nem klappol, de nem tudtam, hogy mi. Ez nagyjából egy évig tartott, aztán összedőlt a kártyavár, és minden kiderült. Én 100%-osan azon voltam, hogy mindent megoldjunk, aztán rá 4-5 hónapra ismételten kiderült egy újabb dolog, szintén hazugság, ami után én a gyűrűt is levettem, nem tudtam, mit tegyek. Rengeteget sÍrtam, mert azt éreztem, már nem tudok mit kezdeni ezzel. Akkor mondtam neki, hogy egyszerűen nem tudok közel kerülni hozzá, és el is mondta, hogy van körülötte egy fal, és úgy 70%-ban ismerem őt, mert ő nem mondja el, mi játszódik le benne. Ez mindennél, még a hazugságoknál is nagyobb pofon volt. Azt éreztem, hogy akkor kihez mentem én hozzá? Meg voltam róla győződve, hogy tökéletes a kapcsolatunk, és ismerem őt.


Végül eljártunk párterápiára is, és kezdett szépen rendeződni a helyzet. Ráálltunk a babaprojektre, kiderült, hogy nem tudok teherbeesni. A Meddőség nagy teher volt, de nem adtuk fel. Jártunk orvostól-orvosig, közben a férjem elkezdett megnyílni nekem, és kezdett mindig megjavulni.


És közben a srác folyamatosan fel-felbukkant az életemben, hol találkoztunk, hol letiltottam, örökös huzavona volt. Az a baj, hogy nagyon jól érzem magam vele. Tudom, hogy a férjemmel akarok maradni, de amikor felbukkan a srác, mindig összezavarodok. Kémia is van, de a leginkább az zavar össze, hogy érzem, hogy vele mennyivel másabb egy-egy beszélgetés, nem kell kihúzni belőle harapófogóval a szavakat, hanem magától kinyilatkozik, akármilyen témáról is legyen szó.


Egy görbe éjszakán elmentünk egy buliba, és ott megint elcsattant egy csók. Megint elmondtam a férjemnek, és megint azt mondta, jó, haragszik, de szeret, szakítsak meg vele minden kapcsolatot, és minden rendbejön.


Nagyon odaadó és önzetlen, megbocsátó, de folyton az motoszkál a fejemben, hogy megint nem tudom, mi zajlik le benne, hiába kérdezgetem, nem érem el.


Egyébként pedig a tenyerén hordoz, tényleg mindent próbál nekem megadni, kedves, okos, humoros, vonzódok is hozzá, és azt is tudom, hogy már nem hazudik, és igyekszik minél jobban megnyílni nekem.


A 2. csók után végérvényesen kizártam az életemből a másik srácot, mert ha nem tudok róla semmit, akkor mindig minden sokkal jobb, viszont ha összefutok vele, az felkavar, összezavar. Pedig szeretem a férjemet, és vele akarok lenni, vele szeretnék megöregedni.

A férjem gyengéd velem, figyelmes, bújós, tehát nem hűvös és érzéketlen, viszont sokszor tényleg azt érzem, hogy fogalmam sincs, mit gondol, pl. erről a csókról sem, és lehet hülyén hangzik, de talán azért is mondtam el neki, hogy kiugrasszam a nyulat a bokorból.


Lehet még szép, boldog házasságunk?

A hazudozások előtt én repültem a boldogságtól, tökéletesnek éreztem mindent, és azt szeretném, ha minden olyan lenne, mint akkor volt.



2017. máj. 9. 10:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért ragaszkodsz hozzá ennyire? Az egész kapcsolatotok alatt hazudozott. Nem szép hogy megcsaltad de ha ez kellett ahhoz hogy valamennyire nyitott szemmel járj. Azt ajánlom hogy keress fel egy pszichológust.
2017. máj. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%
Te sem vagy jobb a férjednél.
2017. máj. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

"Nagyon odaadó és önzetlen, megbocsátó" "férjem gyengéd velem, figyelmes"


Kérdező! ezt holmi vegyészetért-kémiáért eltékozolni nagyon nagy hiba lenne. A kémia felett uralkodik az ember szelleme, ne a tested vigye az akaratodat.

A férfiak többsége nem szeret beszélni az érzéseiről. És úgy tűnik a te férjed is ilyen. Ne nyaggasd, mert elrontod a kapcsolatot. Viszont a tekintetéből, a cselekedeteiből egy nő intuitíve olvasni tud.

És kérlek, olvasd el Tolsztoj Anna Karenina művét. Nagy hatással lesz rád, és segítő lesz, hogy jobban értékeld, ami neked adatott (hány elhanyagolt, megalázott, megszomorított nő van a világon! te nem is tudod, milyen jó dolgod van. Egy ismerősöm - akinek egy kedves, jó, figyelmes, okos férje és tőle két gyereke volt, elbitangolt a kémia miatt. 10 év múlva összetörten, megalázottan, elgyötörve mondta: nem tudtam, milyen boldog voltam akkor. Így vagyunk ezzel, csak utólag tudunk rálátni a dolgokra, amikor benne vagyunk nem)

2017. máj. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Bűntudatom is van, de rendesen, hidd el. Az viszont jobban emészt, hogy nem tudom, miért tettem, miért tud a másik pasi ilyen hatással lenni rám?

A férjemnek rengeteg jó tulajdonsága van, és szeretem őt nagyon. De egyszerűen mióta elromolottak a dolgok, nagyon nehéz visszatalálnom abba az állapotba, ami volt, amikor olyan felhőtlenül boldogok voltunk. Most is vannak ilyen boldog időszakok, de már bizonytalanabbnak érzem az egészet.


Viszont nem akarom elhagyni, meg akarom oldani a házassági gondokat, hogy ugyanolyan boldogok lehessünk, mint régen. Családot szeretnék vele alapítani. De amikor elmondtam neki a másik srácot, akkor is azt éreztem, hogy egyszerűen nem jutok be hozzá, nem tudom, mit érez, milyen kétségek gyötrik, csak annyit mondott, jó, felejtsük el.


Nem akarom megalázni azzal soha többet így, hogy másvalakivel kavarok, ezért is zártam le a kontaktot a másikkal. Ezt is elmondtam neki, de csak annyit mondott, hogy mivel tud róla, így nem érzi, hogy megaláztam volna.


Észrevettem azt is, hogy sokszor már szinte provokálom, hogy adja ki végre az érzéseit, és ezt sem akarom, de beleőrülök, hogy nem tudom, valójában mi járhat a fejében.

2017. máj. 9. 10:47
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy gyereket akarsz szülni egy olyan embernek, aki átvert, anyagi szempontból teljesen megbízhatatlan, és gyakorlatilag most sem ismered őt teljes valójában? A gyerek nem javítani fogja a kapcsolatot, hanem tovább rombolni. Te kiszolgáltatott leszel, érzelmileg labilis a hormonok, a kialvatlanság és a plusz felelősség miatt, még sokkal kevésbé lesz rálátásod arra, hogy a férjed tulajdonképpen mit csinál, és sose tudhatod, mikor üt be a krach anyagi szempontból. Az kiderült egyáltalán, miért kerültetek adósságspirálba, mi szüksége volt a férjednek plusz pénzre? Házasságban a hitelei pont ugyanannyira a tieid is, vagyonközösségben vagytok.
2017. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

A adósság-hazugság dolgokkal kapcsolatban már megbocsátottam neki. Tényleg nagyon igyekszik, most már mindenről beszámol, és látom rajta, hogy változtatott sokmindenen. Lehet azért nem tudtama másik pasival lezárni ezidáig a dolgaimat, mert még nem tudtam feldolgozni, de most már tényleg azon vagyok, hogy túl tudjak rajta lépni.


Ő nagyot hibázott, de én is. És ő is megbocsátott nekem azonnal, én is megbocsátom neki a múlt sérelmeit.


Viszont vajon mennyi idő, hogy egy ilyen 2 éven túl lehessen lenni úgy igazából?


Amikor most elcsattanat a 2. csók, már azt gondoltam, kilábaltunk a rossz időszakból, vagy legalábbis már nincs sok hátra, de éreztem, hogy még rezeg a léc, mégsem mentem el, hanem sodródtam tovább az eseményekkel. Pedig ezek előtt a dolgok előtt nem volt ilyen, simán jó döntéseket hoztam.

2017. máj. 9. 10:59
 7/26 anonim ***** válasza:
79%
Most ásol egy gödröt Magadnak, amibe saját magad lököd bele. Gyerek meg párterápia ezek után, így egyszerre? Ne haragudj, hogy ezt mondom, de most jobb, hogy nem estél teherbe. Gyerek nem tesz jobbá, szorosabbá egy kapcsolatot. A szülő gyerek viszony az egy dolog és két ember kapcsolata egy másik. Nem azt mondom,hogy nem tudod meg oldani a férjeddel a dolgot, de így, hogy hazudott, hiteleket vett fel a tudod nélkül, ez a legsúlyosabb. Én nem tudnék megbízni benne ezek után. Ki tudja még mit csinál majd, börtönbe megy? Valszeg élre is lépett,de az a legkisebb gond ezek mellett. Az a baj, még Neked van bűntudatod, mikor semmit nem csináltál ellene. Itt meg még meg is erősítik, hogy Te Vagy a rossz. Még jó, hogy a férjed nem szólt, érte és megbocsátotta a kis flörtödet. Valószínű felfogja, hogy Ő a hibás, mert lelkileg magadra hagyott és egy nő nem tud lelki-támasz nélkül élni. ( Mondjuk férfi sem szerintem). Szerintem azt látod amit látni akarsz. Szem ellenzővel. Sajnos még fognak meglepetések érni, csak idő kérdése.
2017. máj. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
19%
(Kérdező, ne hallgass a bomlasztó 7-esre, neki valószínűleg nem jutott kedves férj, ezért itt rohasztja szét a házasságokat.)
2017. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem aljasságból hazudozott nekem, csak nem merte elmondani az igazat. Konfliktuskerülő.


Talán pont emiatt kezdtem a másik pasihoz vonzódni. Ő olyan, hogy ha nem tetszik neki valami, vagy valami véleménye van, akkor kimondja, határozottan, akár nyersen is. A férjem, mint a párterápián kiderült, sokszor, csak hogy ne legyen konfliktus, nem vállalta fel a véleményét. Nem mondta el, hogy bajban van anyagilag. Nem mondta el az érzéseit.


De pont emiatt jártunk terápiára, és azóta tényleg sokkal nyíltabb, jobban kimutatja az érzelmeit, félelmeit is.


Akkor ez a 2x csók(nem heves csókolózás, csak röpke csók) még megbocsátható szerintetek? Ha mind a ketten azon leszünk, hogy együtt legyünk, akkor még lehet jó a házasságunk ilyen után?

2017. máj. 9. 11:18
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

A nők sokszor nem esnek teherbe attól, akivel nem passzolnak valami fontos dologban. Te se passzolsz ehhez a férfihez, különben nem ácsingóznál egy régi után.

Gondold át, hogy hány éves vagy, lemaradnál-e a jó partiról és a gyerekről, ha elhagynád a férjed. Ha mjár benne jársz a korban, akkor az is vállalható döntés, hogy vele maradsz, megpróbáljátok a családot, aztán legfeljebb nem sikerül, de van gyereked. Ha fiatalka vagy még, akkor szerintem keress mást, mert túl sokszor akartad már megcsalni és mindig ez lesz az első ötleted, ha valami gond adódik köztetek.

2017. máj. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!