Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanátok a vetélést a...

Elmondanátok a vetélést a szülőknek az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok együtt a párommal. Terveztük a babát, de várni akartunk a 12. hétig legalább sose tudni alapon. Tehát a páromon kívül nem tudta senki, hogy babát várok.


Viszont pár napja elvetéltem, de nem beszéltem erről senkinek. Csak a párom tudja ezt is.


Mit tennétek? Beszélnétek erről a szüleiteknek?

25n



2017. máj. 16. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván attól függ ez, hogy milyen a kapcsolat s akar-e róla beszélni az ember. Ha nagyon foglalkoztatna (nyilván azt tenné), akkor meg sem tudnám állni, hogy egy közeli rokonnak (nálam ez a párom édesanyja) ne mondjam el. Jóban vagyunk, jó fej, nem az a pesztráló, de segítő, talpraesett asszony, nem pletykálná ki, főleg, ha megkérdém, hogy ne (de csak van annyi esze magától minden normaális embernek), nem reagálná túl meg semmi. Ha

könnyítene, hogy beszélek róla másnak, mint a páromnak, miért ne tegyem? Bár a mi esetünkben ehhez tényleg erős indíttatás kellene, mert ő már szeretne valamikor unokát s más irányból sem érkezik, de amúgyis tuti nem lenne neki valami kellemes. Mérlegelném, melyik a jobb, fontosabb.


De bizonyos típusú kapcsolatnál eszembe se jutna...

2017. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem beszelnek, minek. Inkabb orulj hogy nem szoltal, mert nagyon beleeltek volna magukat.
2017. máj. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Én az enyémeknek nem, mert rossz viszonyban vagyok velük... a párom anyóséknak biztosan, mert köztük jó a kapcsolat.
2017. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha velem történne, biztosan nem mondanám el a szüleimnek, mert nem vagyunk olyan viszonyban, de egészséges családi légkörben normálisnak érezném, elkelhet a lelki támogatás.
2017. máj. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3%

Alap:


Abból indulok ki, hogy a szüleimnek és senkinek nem hazudok. (szokatlan?)

Mert ez alapból így van rendjén.


Különben saját magam sem mernék a saját tükrömbe nézni.

Nincs olyan, hogy "kegyes elhallgatás, vagy kegyes hazugság".

- Ez mese cserebogaraknak.


Olyan már van, hogy nincs bizalom.


Azt mondom, lelked rajta.

Bárki más nem veszíthet semmit aki tanácsot ad.

Mert nincs veszteni valójuk. Csak Neked.

Egyszer kiderül, amit most lepleznél.

Lefogadom.

2017. máj. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem igazán értem a logikát.

Azért nem mondtad el a 12-ik hétig, hogyha esetleg elvetélsz, ne legyen téma, ne zaklassanak.

Akkor most miért akarod elmondani?

Téma lesz, ami felzaklat.

2017. máj. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem, mert nem kell a mü-sajnálkozás,mikor 10évig meg is dgljhettem volna, ha rajtuk múlik...
2017. máj. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Az ha nem mondod el nem hazugság.

En nem szólnék róla, utálom, ha vigasztalnak. De te tudod, mire van szükséged.

2017. máj. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mondanàm el a terhességet, akkor a vetélést sem..
2017. máj. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én neg azt nem értem mi olyam furcsa ezen. Én sem biztos, hogy szólnék a 12. hétig (tudom, utána is történhet bármi, de ezt most hagyjuk), mert egyrészt ne éljék bele magukat előre, másrészt esetleg örömükben szétkürtölnék és ha ne adj isten valami történik csak rosszabb ha mindenki kérdezősködik. Viszont nyilván megviselne a vetélés és ha esetleg goromba lennék vagy feszült akkor nem szeretném ha magukra vennék vagy megbantanám őket. Meg azért ez olyan dolog amit megosztanék az anyukámmal, még ha neki is fájna. De még mindig jobb, mintha várná már az unokáját és kiderül, hogy elvetéltem. Ha viszonylag jól viselném, vagy tényleg nem akarnám hogy aggódjanak, akkor lehet, hogy csak azután mondanám el ha már úgy tűnik minden rendben a következő babával vagy már meg is született.
2017. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!