Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leendő gyermekem édesapj el...

Leendő gyermekem édesapj el hagyott minket! Nincs apasági nyilatkozat! De lehet e olyat hogy papíron le mond a babát öl hogy a későbbiekben ne legyen gond hogy mégis csak szeretné a babat?

Figyelt kérdés

2017. máj. 18. 12:18
1 2
 1/14 anonim válasza:
29%

Szia, bár nem vagyok szakértö de szerintem egy közjegyzö elött hitelesitett ,aláirt nyilatkozat elég erös lehet. Nem tudom viszont,hogy törvények,szabályozások mit mondanak ilyen esetre. Esetleg egy ügyvéddel vagy közjegyzövel beszélj már erröl.

Minden jot kivánok neked és a picinek, sajnálom ,hogy ilyen helyzetbe kerültél.

2017. máj. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Lemondani nem tud, amíg nincs "helyette" másik "apa".


De ha nincs apasági nyilatkozat, akkor egyelöre ö sem apa, ha a gyerek születésekor ismeretlent adsz meg apaként, akkor jogilag semmi köze a gyerekhez.

2017. máj. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező nem lehet, csak ha az apaság másként válik rendezetté, egy másik férfi tesz teljes hatályú apaságit, vagy elvesz, és örökbe fogadja. Amíg az apasági státusz nem rendezett, bármikor indíthat apasági pert, utána már csak ritka, és különös méltánylást igénylő esetekben.
2017. máj. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam annó úgy volt, hogy megszültem a gyereket, de nem lett anyakönyvezve. Hazahozhattam a kórházból, és a gyámhivatalhoz kellet bemennem, ahol "képeztek" neki apát. Ez után lett anyakönyvi kivonata a gyereknek.

Most nem tudom, hogy működik, a védőnőtől kellene megkérdezni.

2017. máj. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10%
Dénestesztet kell csinalni, akkor lehet tartasdijat kovetelni tole, a Monika soba megcsinaljak ingye.
2017. máj. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Elég komplikált helyzetben vagyok! Hisz az elmúlt hónapban úgy több helyre tudjuk hozni a kapcsolatot nagyon azt mutata hogy velünk akar lenni jóval diösebb is mint én! És tiszt viselköként dolgozik! Sajnos a keze messzire el ér emiatt hogy nem tudjuk rendezni a helyzetet vagy ő talán nem is akarja már nem tudom! Ezért szeretném ha még a baba születése előtt esetleg le mondjon rolla hogy a későbbiekben ne legyen probléma egyedül szeretném nevelni! A tánogatása nélkül! Déenes tesztre nincs szügségem hiszen nem szeretném ha bármi köze lenne a gyermekhez az idők során! Köszönöm szépen a válaszokat! Remélem jutok majd valamire!
2017. máj. 18. 14:42
 7/14 anonim ***** válasza:
A gyerekednek jelenleg papíron/jogilag NINCS apja. Így lemondani sem tud róla senki. A vérszerinti apukának semmi köze a gyerekhez.
2017. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Tudod, hová ér el a pasi keze? A segglyukáig. Ne lwgyél már ilyen hülye, pereld csak be tartásdíjért!
2017. máj. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14%
Megnevezed, mint apát, és apasági pert indítasz, DNS vizsgálatot kérsz. Fordulj ügyvédhez.
2017. máj. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értitek, hogy pont azt akarja, hogy az apának ne legyen semmi köze a gyerekhez? Tudom, hogy úgy ír, mintha csak idehányt volna, de a lényeget ki lehet hámozni.
2017. aug. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!