Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvő után a névváltoztatást,...

Esküvő után a névváltoztatást, okmánycseréket meddig kell elintézni? Mikor szokás? Mi a menete?

Figyelt kérdés
2017. máj. 20. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Szia!



Én 1 hónapja intéztem el mindent.

Hivatalosan mindent ki kell cserélni, és 1 héten belül kezdeményezni kell, de gyakorlatban sok olyat ismerek akinek 10 éve ugyanaz a TAJ és adókártyája van.


Én így intéztem:


1. Kormányablak - lakcímkártyát azonnal a kezembe nyomták, személyi igazolványomat 1 hét múlva vehettem át ott személyesen, TAJ kártyához meg továbbítják az a TB-nek a kérvényt, és így kb postán küldték az új TAJ kártyám 2 hét múlva, de azt kérheted az OEP (új neve van idéntől) ügyfélszolgálatokon is ha van időd oda bemenni, és akkor ott azonnal kiadják. Ha van jogsid és útleveled, akkor azokat is itt tudod intézni.


2. NAV

Itt az adókártyád le kell adni, és majd postán küldik az újat ha kitöltötted a formanyomtatványt, addig adnak egy papírost ami az adókártyát helyettesíti amíg meg nem kapod...én még nem kaptam meg :D


3. Bankok- Én körbejártam az új személyivel a bankokat, OTP, Diákhitel Központ, Fundamenta, mindenhol átírták a nevem-új bankkártya nem szükséges, ha lejár a mostani az újat már az új névre küldik majd


4. Munkahelyen is lejelenteni a változást az illetékesnél


5. Ha van valami közmű a neveden, villany, víz, gáz, stb azokat az adott hely ügyfélszolgálatán lehet gondolom átíratni


Egész gyorsan halad már mostanában a dolog, én is gyorsan átpörgettem.

Nem kell sehova időpont sem, bemész és húzol sorszámot, én percek alatt végeztem mindenhol.

2017. máj. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és nekünk szombaton volt az esküvő, hétfőn már kezdtem is intézni mindent. Nem akartam húzni az időt. Inkább essek túl rajta minél előbb.


Arra vigyázz, hogy már minden papírt az új neveddel tölts ki, írj alá, mert én kapásból több helyen a lánykori nevemmel írtam alá, és tölthettem új papírt :D

2017. máj. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a házassági anyakönyvi kivonatot vidd magaddal mindenhova, a Kormányablakban mindenképp kell mindenhez.


Tudom, sokaknak ez evidens, de annyira nem biztos, mert mikor ott voltam a Kormányablaknál, hallottam valaki anélkül ment, és sajnos nem tudtak neki semmit intézni anélkül.

2017. máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors, részletes és segítőkész válaszokat!! Sokat segítettél :)

Még egy kérdés: nekünk is szombaton lesz az esküvő, de mi hétfőn utazunk is el pár napra nászútra (belföld). Szóval az mennyire gond, ha én pénteken megyek intézkedni a Kormányablakba vagy rákövetkező hétfőn?

2017. máj. 20. 18:50
 5/7 anonim ***** válasza:
taj kártyát 5 év múltán, adókártyát 7 év múltán cseréltem ki. Lakcímkártyát, és személyit azonnal. De a tajért, és dóért utazgattam el 40 km-t. Mikor arra vitt az utam, elrendeztem, és kész. Házasságkötés után persze felhívtam őket, hogy nagyon kell -e a csere. Azt mondták, hogy a szám a lényeg, ami rajta van, szóval ráér.
2017. máj. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz belőle semmi gond :)

Nekem meg is lepődtek, hogy már jöttem is ilyen hamar?

2017. máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lakcim személyit rögtön cseréltem ,többit sokal késöbb .
2017. máj. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!