Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állíthatnám le anyukáma...

Hogyan állíthatnám le anyukámat? 26 éves vagyok, férjezett ,van egy 1 éves fiam. Anyukám a mai napig nem nyugodott meg,hogy 100 km-el arrébb mentem férjhez, ezért a férjemet nem bírja.

Figyelt kérdés
A lényeg: mindenbe beleszól, mindig ellenőriz És, most haza kéne költöznöm pár hónapra, mert a férjem külföldre megy dolgozni,én meg nem tudok egyedül albérletben maradni. De nem is tudja,hogy én a férjem után megyek majd. Hogy mondjam el neki, hogy előzzem meg a családi botrányt?
2008. okt. 15. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne előzd meg a családi botrányt. Az én anyukám ugyanilyen, bár én még csak 21 éves vagyok. Ha mindig mindenbe engedsz neki, soha nem is fog békén hagyni. előbb-utóbb bele kell törődnie, hogy felnőttél, és nem szabhatja meg mit tegyél. Ez nem fog viták és "botrány" nélkül menni, mert azt hiszi, ha üvöltözik, hisztériázik és fenyegetőzik, akkor majd az lesz amit ő akar. Mondd el neki, kerek-perec, csinálja csak a balhét, hisztizzen egy sort, aztán majd ha rájön, hogy ettől csak a vérnyomása lesz magasabb lehiggad. Ja, és ha nem bírod, egyszerűen ne vedd fel a telefont.
2008. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Abból egyetértek az első válaszolóval,hogy anyukáddal mindenképpen tudomásul kell vetetni,hogy felnőttél,saját életed családod van,és nem avatkozhat az életetekbe kedvére.

Viszont én azt mondanám,hogy mindenképp próbálj meg először normálisan békésen beszélni vele.Mondd el neki,hogy a férjed nem elrabolt tőle,hanem egyszerűen szerelmesek lettetek egymásba,nagyon boldogok vagytok együtt,és a babátokkal,ő pedig próbáljon meg örülni a boldogságodnak,hiszen szeret téged,és az a fontos neki is,hogy boldog legyél.Ne ellenőrizgessen,és ne szóljon bele a dolgaitokba.De szerintem,ha ilyen típus,akkor nem biztos,hogy jó ötlet hozzájuk költöznöd.Persze Te ismered Őt.Ha mégis,akkor őszintén mondd el neki a terveiteket,hisz nem engedélyt kell tőle kérned,csak beavatod a terveitekbe.Nehéz ügy tud lenni a szülőkkel való jóviszony megtartása tudom.Persze ők az idősebbek,tapasztaltabbak,bölcsebbek,és azt hiszik,hogy ezért joguk van beleszólni a fiatalok életébe,irányítgatni őket.Hát valahogy meg kell értetni velük,hogy nem így van.A bölcs jótanácsok jól jönnek annak aki kíváncsi rá,de idegesítő tud lenni a sok okoskodás ha nem.Némelyik szülő nehezen érti meg,ha a gyereke máshogy szeretne élni mint ők anno.

2008. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Szia.Csatlakoznék az előttem írókhoz.Először mindenképp békésen próbáld megoldani a problémát,magyarázd el neki,h nem rabolt el,szereted stb stb.De ha nem tudod meggyőzni akkor inkább ne tedd veszekedni nem érdemes,ebben a helyzetben életed változásait inkább kész tényként és beleszólás nélkül mond el neki az utolsó pár napban.A lényeg,h a szellemi köldökzsinórt el kell vágni és vágd is el.Ezt neked kell megtenned,ne függj és ne hagyj beleszólást az életedbe ha nem kéred.A kéretlen tanácsra senkinek nincs szüksége,főleg ha rendszeres.Sértődés esetén hagyd majd megbékél és elgondolkozik,h mi miért van.krisztianh01
2008. okt. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondod neki és nem jól fogadja a dolgokat , kérdezd meg tőle hogy ő annak idején hagyta e hogy beleszóljanak az életébe.Ha nem akkor próbálja ő is elfogadni hogy különáló család vagytok és azt teszitek amit ti láttok jónak, ha meg beleszóltak az ő életébe annak idején akkor emlékezzen rá hogy milyen idegesítő tud lenni amikor más akarja élni az ő életét. Persze megértem őt is, hiszen távol kerültél tőle, biztos aggódik és félt, de hát el kell fogadja a döntéseteket, mert ez a ti életetek.
2008. okt. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a gond,hogy ő még régimódian nevelkedett, nagyszüleimtől 2 kilometerre laknak,naponta találkoznak. Csak én vagyok a fekete bárány...
2008. okt. 16. 10:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Én majd 300 km-rel odébb költöztem a vőlegényemhez. Anyukáméknak rosszul esik, mert nem mindennap láthatnak, de megértik, igaz még nincs gyerekünk sem, de ami késik nem múlik. Előre tudom, hogy fog viszonyulni hozzám, amikor megtudja, hogy gyereket várok. Adj neki még időt, hogy hozzászokjon.
2008. okt. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi külföldön élünk, 1200 km-re, Németországban. Férjem szüleitől messze, ami jó, mert anyós nem egy mindennapi példány. Szüleimmel nagyon jó a kapcsolatunk, és meg is értik, hogy a szakmánkkal otthon nem tudnánk normálisan boldogulni, ezért vagyunk kénytelenek külföldön élni. Gondolom nálatok sem azért megy a férjed külföldre dolgozni, hogy minél meszebb legyetek, hanem, hogy jobb megélhetést tudjon biztosítani a családjának! A saját és gyereketek érdekét kell szem előtt tartani, nem a szüleidét. Én oda se költöznék a helyedbe, mert ha pár hét alatt kiidegel, akkor hogy bírod ki hónapokig? Biztos nem tudjátok megoldani, hogy maradj az albiban? Vagy kisebb albiban addig? De mielőbb menjetek a férjed után,amint jók lesznek a munkahelyi kilátásai!
2008. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bendzso ***** válasza:
67%
mivel már te is anyuka vagy, próbáldd magad belegondolni anyád helyzetébe és próbáld az egész külföldreköltözős dolgot utána add be neki... gondoldd át, h te mit szólnál az ő helyében, amikor bejelenti édes drága gyermeked, h mostantól kezdve alig látsz édesanyám...én belahalnék... de még van időm szerencsére, remélem, még húsz év :)
2008. okt. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi 600 km-re lakunk a szüleimtől, persze rossz, hogy men tudunk olyan gyakran találkozni, de hát ilyen az élet. Amikor együtt vagyunk, olyankor legalább nagyon örülük egymásnak. (és majdnem minden nap beszélünk interneten)

Édesanyád biztosan nagyon szeret téged, de el kell fogadnia a döntésedet. Mondd el neki, hogy milyen nehéz helyzetbe hoz téged azzal, ahogyan ehhez a helyzethez viszonyul. Végülis a férjed a külföldi munkavállalás helyett választhatná a szomszéd kocsmát is. Szerintem értékelendő, hogy előre akar haladni, biztosan neki sem könnyű itthagyni a családját. Szerintem feltétlenül állj ki a férjed mellett!

2008. okt. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!