Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy köszönjek a barátom...

Hogy köszönjek a barátom szüleinek? ( többi lent)

Figyelt kérdés
A barátommal kb. 3 hónapja vagyunk együtt, és szeretne meghívni hozzájuk ebédre. Amikor összejöttünk egyszer találkoztam az anyukájával kb. 2 perc erejéig, én csókolómmal köszöntem neki, Ő meg rögtön puszit adott és mondta, hogy tehettem. Azóta nem találkoztunk, de most nem tudom köszönhetek-e neki szia-t? Lehet már el is felejtette, hogy megengedte, hogy tegezzem...És az meg fura lenne, hogy neki szia az apukájának meg jónapot....

2017. máj. 27. 15:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jajj van benne egy elütés, szóval helyesen: rögtön puszit adott és mondta, hogy tegezzem
2017. máj. 27. 15:51
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha, már egyszer felalájlotta, hogy tegezheted, akkor tegezd legközelebb is.
2017. máj. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Tegezd, az apukát meg magázhatod, aztán majd ha ő is felajánlja, akkor tgezheted őt is.
2017. máj. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%

Az anyukájának nyugodtan mondhatod, hogy "szervusz", (lehetőleg most még ne "sziát") mert fiatalosnak tűnik, nem valószínű, hogy demenciában szenved és elfelejtette, hogy mit ajánlott.

Az apjának "jó napot"-ot és egyidejűleg kérdezd meg, hogy hogyan szólíthatod.

Ha azt mondja, hogy Pista bácsinak, akkor marad a magázás, ha azt mondja szólítsd Pityunak, akkor úgyis úgy gondolja, hogy tegezheted őt is, de erre ekkor kérdezz rá.

2017. máj. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az apukáját mindenképp magázni fogom, mert még sosem találkoztam vele... :D
2017. máj. 27. 16:03
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Elsőnek én mindkettőjüket magáznám. Még így is, hogy az anyuka már mondta hogy tegezd. Legfeljebb mégegyszer elmondja, hogy nyugondtan tegezd, de ha meg az egyiket magázod az nekem olyan fura lenne. Mintha nem egyformán tisztelnéd a két szülőt.
2017. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha már felajánlotta, tegezd. Nem hiszem, hogy elfelejtette volna. :)

(Furának fura, de nekem pl a barátom apukája rögtön mondta, hogy tegezzem, az anyját magázom. Kicsit megnehezíti a beszélgetést néha, hogy ne kavarodjak bele, de ez van, szerencsére nem vagyok ott sokat.)

2017. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Tanár:

- Mi a neve annak amiben az indiánok a nyilat tartják?

- Nagyon sajnálom tisztelt Tanár úr, de nem tudom.

- Jaj fiam, hát tegez.

- Rendben haver, de tényleg fingom sincs, mert a kutyát se érdeklik az ilyesmik manapság.

2017. máj. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%
egy kézcsók és egy üdvözlöm korrekt. Ezek hallatán úgyis átlag szülő rögtön azzal jön, hogy tegezd nyugodtan.
2017. máj. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Mond nekik csak lazán:

szevasztok, ma nem b. sztok.

2017. máj. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!