Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen érzés felváltva lakni...

Milyen érzés felváltva lakni a szülőknél?

Figyelt kérdés

Van itt olyan aki egy hetet az egyik szülőjénél és egy hetet a másiknál lakik? Mi az ami jó benne és mi az ami rossz? Ti is így akarjátok?


Ha szülő is olvassa és ilyen helyzetbe van, akkor elmondanák, hogy miért oldják meg így és mit gondolnak jó e így a gyereknek?



#szülő #váltva
2017. máj. 31. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem pont egy hetes turnusokban volt a váltás, de nekem borzalmas volt...


Amikor közelgett az időpont hogy jön a másik szülő, akkor már érezhetően egyre nőtt a feszültség a levegőben, kapkodás meg idegeskedés volt, illetve amikor a két szülő találkozott, az gyakran torkollott veszekedésbe / verekedésbe. (Mármint nem engem püföltek, hanem egymást.)


Aztán az sem jó, amikor az egyik szülő telebeszéli a gyerek fejét a másik ellen, és mindkettővel sok időt töltesz el... Mivel ugye egyrészt az lenne neked a természetes hogy mindkét szülődet szeresd, másrészt azt várja el az egyik, hogy utáld a másikat. Ilyen dolgokkal gyerek ésszel nem igazán tudsz mit kezdeni.


Mindenesetre ha a gyerek nem kap semmit a ti vitátokból, akkor viszont igazságos megoldás.

2017. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Én, mint elvált szülők gyermeke azt mondom nem jó. Nincs egy biztos otthon,folyamatos utazás és környezetváltozás is elég megterhelő és összezavaró. A válás maga is elég nagy sokk, az otthonról való költözés vagy ingázás nekem csak rontott volna a helyzeten. ( Magam döntöttem így 13 évesen annak idején,amikor a szüleim megkérdezték mit szeretnék )

Nekem jobb volt egy helyen lakni és átmenni a másik szülőhöz. Hétvégén persze más a helyzet valamint függ a gyermek életkorától is. Amennyiben elég érett lehet érdemes őt is megkérdezni mi az ami számára a legmegfelelőbb.

2017. máj. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Az én szüleim is most válnak, és apám is ezt akarja, anyám meg nem. Szerintem biztos egy kicsit lehangoló és rendkívül nehéz, hiszen szinte szétszakadsz,de legalább nem szakítanak el egymástól teljesen. Én szívesebben maradnék csak anyuval, mert apu néha nagyon nehéz eset, viszont a másik oldalon ott van, hogy csak apuval tudok lelkizni, anyu szerint sok a fantáziám, miközben nem csinálok semmit. Szerintem azért csináljak ezt, hogy ne szakítsanak el minket teljesen, nehogy túlságosan tönkre menjünk, de ők már nem bírják tovább, úgy értem, egy légtérben, és ez tűnik a legjobb megoldásnak, kicsi áldozatok ahelyett, hogy az egész család tönkremenne.
2017. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

A lehető legrosszabb, főleg ha messze is laknak egymástól. Ilyen esetben nincs épeszű bíró, aki belemenne ebbe a változatba.

Előny: nincs tartásdíj és egyenlően oszlik el a láthatás és a költségek.

Hátrány: a gyereknek nagyon instabil környezetet nyújt, az egyik szülőtől a másikhoz költözködés nagyon megterhelő. Nincs egy stabil környezet, amit igazi otthonának nevezhet. Kizárólag egymással együttműködő szülőkkel elképzelhető, de ez ritkán valósul meg. Gyakoriak az ellentétek, ami a gyereken csapódik le.

2017. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Osztálytársamnak ilyen.

Nem tudom, de mióta ez van, eléggé megváltozott, éhezik a figyelmünkre, de lehet nem a váűlás miatt van.

2017. máj. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%

Rossz érzés. Szüleim válása után, amíg nem rendezték a lakhatást, nagynéninél is laktam, utána meg hétközben apámnál, hétvégén anyámnál (a suli miatt).

Ekkor lettem befelé forduló, szótlan, álomvilágba menekültem, a jegyeimről nem is beszélve. Egyszerűen kell egy biztos pont mindenkinek az életébe, a vándorcigány élet nem megoldás. Ráadásul nálunk beindult a két szülő között a versengés. Az apám, aki addig mondhatni tök bunkó volt, a válás után elkezdett olyan adag pudingokkal, meg csokoládémennyiségekkel tukmálni, ami egy falunak elég lett volna, de tekintve a korábbi viselkedését ez így eléggé kellemetlen volt számomra, annyira egyértemű volt, hogy csak meg akar venni.


Az egyetlen előny, ami származott belőle, hogy nem kellett a szüleim veszekedését hallgatni, szerencsére a válás után meg nem anyázták egymást.

2017. máj. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
4-es, de belemegy a bíró. Ha közösmegegyezéssel megegyeznek a szülők a gyerekelhelyezésről, akkor egy bíró nem bírálja felül. Nem is teheti, csak ha veszélyeztetve érzi a gyereket. Gyermek elhelyezésről is csak akkor dönt a bíró, ha nem tudnak megegyezni, ugyan úgy minta vagyonnál. Nyilván a gyerek miatt akkor is meg kell jelenni a bíróságon, legtöbb esetben így kétszer, de egyre gyakrabban választanak el egy tárgyalással gyerekkel is, ha minden szépen megegyezve le van fektetve.
2017. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
4-es, nem bírós dönti el, ha a szülők eldöntötték. Amúgy ez csak itt nálunk furcsa még mindig, sok külföldi országban bevett szokás ez. Alapesetben a gyereknek is jó, azon múlik a szülők hogyan kezelik a válást. Akik normálisan válnak, békében azoknál nincs gond, de ilyen megosztással, se mással. Ugye az a baj, hogy sok esetben az egyik fél nem akar válni csak a másik fél, és ilyenkor ha mégis válnak megy a sárdobálás. Sajnos nálunk sok nő még mindig nem tud egyedül megállnia lábán pénzügyileg, így általában ragaszkodnak a rossz házassághoz is, a másik, még 2017-ben is van aki szégyennek éli meg a válást, mint 100 éve.
2017. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én csak egy ilyet ismerek, neki nem volt pozitív a dolog. Kb. azt az egyetlen pozitívumát látta, hogy anyuval, apuval is tölt időt, de minden más praktikus-gyakorlati dologban szenvedett.

Kezdve azzal, hogy nem túl jó tájékozódó, és bele volt dobva a mélyvízbe, hogy kb. heti szinten egy olyan helyre megy, amit nem ismer, meg kellett tanulnia, hogy ott hol az abc, posta, ilyesmi, honnan hogyan jut el hová (Budapest, két különböző terület). Logisztikázni kellett a barátokkal, hogy hogy tudják megoldani a találkozókat és hol, hogy nem volt egy igazi biztos pont otthona. Hogy a szülők folyamatosan szapulták a másikat. Hogy tök más szabályok voltak mindkét helyen, és ahhoz alkalmazkodni, és alkalmasint a haveroknak is kellett alkalmazkodni, hogy mikor maradhat kint este 7ig és mikor kell 5kor hazamennie.

2017. máj. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Belegondolni is rossz, hogy 1 hét itt, 1 hét ott, én nem bírnám elviselni ezt a kétlaki életet.
2017. máj. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!