Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a család fogalmába...

Szerintetek a család fogalmába beletartozik, ha a barátom szüleinél lakom?

Figyelt kérdés
Egy illető azt állítja,hogy ha én már anyósnál lakom,akkor anyós,és a barátom a családom.Szerintem meg onnantól lesz család,ha különköltözünk,és/vagy összeházasodunk/vagy gyerekünk lesz.Náluk eszem ebédet,de a többi dolog különmegy.

2017. jún. 5. 08:47
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
87%

Ez egyéni, mindenkinek mást jelent. Nekem a kedvesem nagyon régóta a családom, pedig még nem házasodtunk össze. Anyósék viszont egyáltalán nem, annak ellenére, hogy tényleg teljesen családtagként vagyok kezelve, én nem tekintem őket annak, nem tudom, hogy ez az esküvő után fog-e változni.


Ugyanakkor ismerek olyat, aki meg az első percről családként tekintett a párja családjára, akkor is, ha őt nem kedvelték annyira. :)


Szóval ez tényleg egyéni elgondolás, nem kőbe vésett. Ha a hivatalos megfogalmazást nézzük, akkor csak a házasság után lesztek rokoni kapcsolatban.

2017. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
38%
Hivatalossan csak hazassag utan rokonod csaladod a parod es annak rokonai.
2017. jún. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Igy van.De mi van akkor,ha teszem azt,ott él valaki az anyóséknál gyereket sem szeretne,csak ott éldegélnek a párjával.Egyénje válogatja,hogy ki hogyan vélekedik erről.
2017. jún. 5. 09:01
 4/54 anonim ***** válasza:
92%
Hát nem tudom ezt én inkább úgy nézem hogy a szülők örökbefogadtak még egy felnőttet(vagy gyereket).
2017. jún. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
100%

A család szociológiai fogalma szerint a tartósan kapcsolatban állókat (konkrétan az együtt élőket) tekinti családnak.


Persze vannak még kitételek, legyen közösségi-érzelmi kapocs, összekötő értékek és érdekek, illetve ha a klasszikus családmodellre gondolsz, akkor a definícióhoz tartozik még az egymásra utaltság is.


Bocsánat, ha nem szabatos a megfogalmazás mindenhol, régen voltak már azok a családszociológia órák... :)

Lényeg a lényeg, társadalmi-szociológiai szempontból lehet titeket családnak tekinteni, jogi szempontból nem (a nem bejelentett élettársi viszony csak bizonyos számú év után válik hivatalossá - ezt majd pontosítják okosabbak), érzelmi szempontból pedig rajtatok, a benne élőkön múlik, erre nincs szabály.

2017. jún. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
Azert ez mas mint az orokbefogadas,mivel nem tartanak el,rezsit fizetek stb.
2017. jún. 5. 09:31
 7/54 A kérdező kommentje:
Mielott barki belekotne az orokbefogadasos valaszra reagaltam,hogy az orokbefogadott gyereket el kell tartani.
2017. jún. 5. 09:39
 8/54 anonim ***** válasza:
66%
Azért mert valahol lax és a rezsibe is beszállsz+lefekszel a tulaj fiával mert ő a palid, attól pont nem leszel családtag. Hiszen máról holnapra összevesztek, kiraknak és még papírokat sem kell intézni mint egy "rendes" válásnál. Hivatalosan nem vagy családtag, de ha szeretnek és annak tartanak akkor tekintheted magad a család részének.
2017. jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
83%
nem, ez a nyakukon élés fogalmába tartozik bele.
2017. jún. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
Nyakukon élés?Ja ha nincs gyerek ,vagy netan nincs penzunk elkoltozni akkor a nyakukon elek?Sokan elnek igy hogy anyuci apuci nem rakta alá a hazat a gyerekuk ala.Mi el akarunk koltozni csak ugye a mai kormany megneheziti a lehetosegeket.Ja mellesleg 6eve egyuttvagyunk!
2017. jún. 5. 11:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!