Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, ha egy 17 éves...

M3ntaCukor kérdése:

Az normális, ha egy 17 éves gyerek jobban kötődik egy videó játékhoz, mint a saját családjához?

Figyelt kérdés
Csak érdekel.

2017. jún. 13. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem, nem normális.
2017. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem
2017. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Ez kérdés???? Naná hogy nem normális.
2017. jún. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Van más egyéb retardált kérdésed is?
2017. jún. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
54%
Dehogy normális!!
2017. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem normális, ugyanakkor mindennapos jelenség.
2017. jún. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Úgy látom, erre téved valaki akinek egy hülye játék előbbvaló mint a családja.... Mert nagyon meg a lepontozás.
2017. jún. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az alatt hogy kötődik a játékhoz? Hogy többet játszik, mint amennyit a családdal van? Mert ebben semmi furcsa nincs. Sajnos manapság igen ritka a jó szülő-gyerek kapcsolat. A szülők dolgoznak látástól mikulásig, a gyerekre max annyi idejük van hogy néha lecsesszék, hogy nem elég jó és bezzeg a mások gyereke. Így egy idő után már a gyerek sem keresi s szülők társaságát, hisz senki nem szereti hallgatni a szentbeszédet, ami akár egy egyszerű viccből is kikerekedhet. A játék egyfajta mentsvár, egy biztonságos zóna, ahol kiszakadhat a valóságból.
2017. jún. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Na ne általánosítsunk. Én magam is láttam nem egyszer hogy a szülő próbál családi programokat csinálni, - és nem, nem bántak rosszul a gyerekkel előtte sem- de a gyereknek fontosabb a játék. Mert event van, mert ciki ha a szüleivel megy valahova, mert csak. Kifogás mindig van hogy a játék- függőségéből ne lehessen kimozdítani.
2017. jún. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Amit az utolsó ír, az tényleg gáz, de agyam eldobom attól, hogy ez már függőségnek van titulálva. :D

Ez is ugyanolyan hobbi, mint bármi más, én pl. imádok olvasni, igazi könyvmoly vagyok, és igenis ha belemerülök egy könyvbe, akkor nincs kedvem máshoz.

(Nyilván, ha elcibálnak, akkor persze, hogy tök jó a program, de magamtól inkább maradok.)

De mondhatnám azt is, hogyha valaki grafikus, vagy rajzol, vagy ékszereket tervez. Ha belemerül valamibe, akkor persze, hogy minden más másodlagos.

Ezek a játékok pont ugyanezt a kategóriát képviselik, sőt! Ha online dologról beszélünk, akkor a közösség mégjobban beszippant. Mikor kapjon rá ezekre, ha nem 17-18 évesen? A gamerek 98%-a egyetem végére "kinő" a dologból, munka, család mellett már kevesebb lesz a szabadidő, néhány év alatt beáll az egyensúly, hogyha játszik is, akkor sem mindennaposan.

Persze, vannak kivételek is, akik 40 évesen is 16órákat játszanak, és nincs életük, na az káros.

De attól, hogy valaki éppen rákattant egy új játékra, attól még nem lesz beteges függő, akinek pszichiáter kell, és úristen vessük máglyára az összes gépet...

2017. jún. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!