Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért elégszenek meg néhányan...

Miért elégszenek meg néhányan a 8 általánossal? A szülőket nem zavarja?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért elégszenek meg 8 általánossal? Sokszor hallottam már a "inkább elmegyek dolgozni, többet érek" érvelést, de hát az semmi...Aztán meg ide írkálják ki, hogy " milyen munkát lehet találni 8 általánossal" meg a segélyekből tengődnek, szidják a kormányt, a gazdagokat, a sikeresebbeket és akiknek egy falat kenyérrel több jutott. Ha lány, akkor meg szüli a gyerekeket egymás után, aztán veri az asztalt a családipótlékért meg a többi segélyért. Már nem azért, de tisztességes dolog ez? Mit várnak az élettől? Aztán ők mindent elvárnak nyaralás, lakás, autó, mindenre pályáznak, de " munka nincs, szüleim sem dolgoznak, miből lehetne ezt meg ezt kifizetni? honnan szerezhetnék pénzt?"

2017. jún. 23. 19:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is 8 altalanosom van,énis ugy voltam vele hogy inkább dolgozok mint tanulok.

De én nem is szidok másokat,nem irigylem a másiktol a sikert.

Na meg 18éves korom ota egy honap nem volt hogy munkanélküli vagyok.

Eltartom magam,van kocsim,jut nyaralasra és még félre is rakok.

A szüleim soha nem eröltettek ram semmit,nekik a lenyeg hogy boldog legyek.

N25

2017. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
31%

"szidják a kormányt,"


Áh, értem.. A te fajtád szava nem döntő. Teljesen máshogy látjátok a világot és mindent kiforgattok kényetek-kedvetek szerint. Akkor is, ha nincs úgy, mert hát az biztos úgy van. Jegyezd meg: te, egyedül mákszemnyi vagy ahhoz, hogy beleláss más emberek életébe és ebből téves következtetéseket vonjál le..


Nem mellesleg én még egyetlen olyan kérdést sem láttam ahol 8 általánossal kért valaki segítséget itt, hogy hogyan tud dolgozni?


Ébresztőőőő!

2017. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%
Ha őket nem zavarja,téged mit érdekel?
2017. jún. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
47%

Annyiszor elkezdtem már válaszolni, de mindig ideges lettem és kitöröltem :D

Drága, a te kérdésed értelmetlen kis naiv hülyeseg. Te még gondolom azt hiszed, hogy ha véletlenül egyszer lesz egy diplomád, megvaltod a vilagot vele, te leszel a király, mindenki más pedig primitív barom. Nem végzettség -függő a munkakerules. Ne haragudj meg érte, de még én is éltem az adódból (már ha van) egy hónapig. Mind a két diplomámmal. Es azért mennek el dolgozni, mert valóban többet érnek vele. Ilyen egyszerű. Ha mindenki 600 évig tanulna, úgy mégis, ki a jó isten húzná fel a lakásod, ki csinálná meg az autód? Miért csinálsz presztízst az iskolai végzettségbol? "A stílus maga az ember", te már elvégezhetsz bármit, mindegy lesz. :D

2017. jún. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Akkor nagyon félre nyúltál, te majom, mert a fidesz tőlem olyan messze áll, mint ide Hanoi. Jellemző, hogy a mutogatással próbálod megmagyarázni az igazadat, csodálom ,hogy nem kezdtél el kommunistázni, nácizni.
2017. jún. 23. 20:23
 6/27 A kérdező kommentje:
Álljunk már meg! Én egy szóval sem mondtam, hogy a baj a kőművesekkel, villanyszerelőkkel, ápolókkal, tanárokkal lenne. Én kifejezetten a 8 általánossal rendelkező, semmihez nem értő, tengődő emberekre gondoltam. Ha azért forgattad ki a szavaim ,mert kötekedni akartál vagy beszólni, akkor nem vagyok vevő rá.
2017. jún. 23. 20:26
 7/27 anonim ***** válasza:
89%
"Ha mindenki 600 évig tanulna, úgy mégis, ki a jó isten húzná fel a lakásod, ki csinálná meg az autód? " - Képzeld a román vendégmunkások és az igénytelen prolikon kívül léteznek hozzáértő hivatásos kőművesek, akik sokkal, de sokkal szebb munkát végeznek. Pl.: a Széll Kálmán teret egyszerű proli munkásokkal csináltatták meg. Mi lett az eredménye? Szinte majdnem mindenhol a járdakövek, amik nem is kövek, hanem betontömbök, egyenletlenül vannak lerakva, sőt olykor hullámoznak. Nem egy esztétikus látvány. Mi a nyaralónk felújítására hivatásos kőműveseket alkalmaztunk, akik mindent milliméter pontossággal helyeztek el és ennek gyümölcse az lett, hogy minden szép és egyenletes.
2017. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

Azért valamelyest igaza van a kérdezőnek.


Nem kell mindenkinek diploma, de a 8 általános igen kevés. Normális munka kizárva. Nem is értem az ilyen szülőket, akik így nevelték a gyereket.

2017. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
11-nek szólt.
2017. jún. 23. 20:53
 10/27 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, egy részük gyárilag ostoba, iskolázatlan, IQ-nuku hülyegyerek. Hiába iratnák be középiskolába, a koszon kívül semmi nem ragadna rá, csak ellógná az órákat, bandázna, esetleg bűnözne. Ha ennyire dolgozni akar, dolgozzon, csodálom hogy még akad valaki ebben az országban, aki nem mások nyakán akar élősködni.


A kormányt pedig teljesen jogosan szidják, ugyanis ha megnézed, még a 3 diplomás 4 nyelvet beszélő frissenvégzett se tud mindig elhelyezkedni a szakmájában, mehet a Jewbilba futószallag mellé robotzombi munkára szaréhugyé'. A munkahelyteremtés NEM a nép, hanem a kormány dolga. Én még emlékszek olyasmire, hogy a Viktátor 1 millió új munkahelyről hadovált anno a kampányidőszakban. Hát igen, csak azt nem tette hozzá, hogy kicsit másképp értette azt az 1 milliót (már csak annyi maradt).


A segélyen élősködés pedig kimondottan a kokerók fő bevételi forrása a bűnözés mellett, ők egyáltalán nem is akarnak dolgozni, tanulni meg főleg nem. Meg van nekik engedve, hogy mindenkit lehúzzanak szociális alapon meg bicskával, és háromszor annyi pénzhez jutnak, mint a napi 25 órát güriző értékteremtő munkás. Ne csodálkozz, ha ezek után nem akarnak dolgozni.

2017. jún. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!