Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt, hogy egy...

Miért hiszik azt, hogy egy játéktól vagy egy zenei stílustól a gyerek agressziív lesz?

Figyelt kérdés

Kedvenc együttesem a(z) 5fdp, és a Burn MF számukat úgy találtam meg egy videóból, hogy a mortal kombatból lett összevágva egy jó videó. Nekem nagyon tetszik, szerintem jól meg lett csinálva a zemével együtt. Régen egy barátommal játszottunk mindig, és már akkor is momdta a mamám, hogy ne hogy még egyszer ezzel merjünk játszani, csak agresszívek leszünk meg a tipic hülyeségek... meg amikor látta, hogy ez a banda a kedvencem elkezdet megin prédikálni kezdett, hogy ettől csak agresszív leszek, meg ez nem lánynak való stílus, legyek lányosabb stb... de nekem azok nem jönnek be. Hogy kell tudtára adni az ilyennek, hogy egy zenétől illetve egy játéktól nem leszek agresszív, meg minden hülyeség? (Az ügyességik jobban felhúzzák az agyam)

18lany



2017. jún. 25. 10:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%
Otthagyod a francba őket, mikor erről papolnak. Mást nem tudsz csinálni, aki enynire beszűkült gondolkodású, annak mindegy mit mondasz.
2017. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
14%
Mamadnak tobb esze van mint neked. Igenis igaza van. Tobb statisztika altal lett bizonyitva es elo interjukban, hogy igenis az emberek utanozzak amit hallnak, latnak. Nem csak gyerekek hanem felnottek is. Igenis, affektalva vannak ezektol. Nezz korul a nagy vilagban, mennyi utanzott mar egy-ket krimi filmet.
2017. jún. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

Látod kérdező, a 2. is ugyanolyan ostoba....

Az affektálás teljesen mást jelent észkombájn, ne osszad az észt, mikor nincs miből.

Aki meg olyan primitív, hogy egy zene és egy játék befolyásolja, azt akkor zárjuk el élete végéig egy burokba, ne lásson semmi ilyen? Ha a hülyeség fájna komolyan... Gyerekkorban meg kell tanítani, hogy ez nem a valóság és ne utánozza. Persze ehhez már ész is kéne.

2017. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
29%

Hú én is imádom őket. *.*

Nemrég olvastam, hogy Ivan kiszáll a bandából, mert új együttese lesz. :( Kicsit szomorú vagyok, de ezzel a hanggal mindenhol szakítani fog.

2017. jún. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Az én kamaszkoromban Marilyn Manson, Rammstein és hasonlók volt a menő, videojátékok nemigen voltak még. Én is mennyi szentbeszedet végighallgattam te jó ég.. De az igazság az, hogy akiben van hajlam fenti agresszív dolgokra, annál a nyári szellő is elohozza, nem kell ahhoz játék. Aki pedig eleve normális, szerintem hallgathat, játszhat akármit, az is marad.
2017. jún. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

Pedig rengeteg értelmes dolgot lehet tanulni videojátékokból. Általában észre se veszed míg 5-8 évvel később valami van, amiről rögtön tudod mi a helyzet, mert bizony valami játékban ez már előfordult egyszer.


Ez az egyik- azt pedig már rég bizonyították a tudósok, hogy a zúzósabb zenék mint a Metál pont hogy az aggresszió leépítésében vesz részt, enyhíti és nem okozza. Továbbá azt is megállapították hogy általában okosabb emberek hallgatják... Attól lesznek aggresszívak, hogy nagy a nyomás hogy legyen érettségid vagy egyetemed, és meg van az agyalóerőd is hogy mellette görcsölj azon hogy sikerülnie kell-



hinnye, ez regény lett, de a videojáték jó, a zene pedig általában jó. és ha mégsem jó, akkor addig, amíg jó volt, mégiscsak jó volt? A tévéből meg mindenki lop egy-két dumát vagy lemásol egy receptet. Csak ne a pumpedék vagy édes élet szereplőit utánozd, kérlek.

2017. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%

Simán rossz beidegződés, nincs rossz szándék mögötte,csak téves következtetés.


Egész generáció nőtt fel például a GTA-n,és mi történt? Semmi.A filmekben ugyancsak van agresszió,azokat se tartják veszélyesnek. Persze ha valaki bekattan,akkor erősíthetik az elmebaját az agresszív játékok,filmek,zenék,de a társadalom 0,00001 százalékát ne keverjük össze a többi normális 99,99999 százalékkal.

2017. jún. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

Mert anno néha néha a média ezt dobta fel mert szerintük a brutális videójátékoktól zenei stílustól, különböző filmektől agresszív lehet a gyerek vagy akár egy fiatal felnőtt de még sok középkorúnál is kihat. Na most én olvastam még régebben hogy ez maximum azok viselkedését befolyásolja akik pszichésen instabilak, nem tudják megkülönböztetni mi a különbség a valóság, a virtuális világ és a filmes világ között. Meg persze ott van egy amolyan játékfüggőség is hogy valakit annyira magával ragad egy játék hogy egyfolytában azon jár az esze amikor nem játszik vele éppen, vagy a külvilágban van társaságban ugye. Az ilyen emberek valóban kezelésre szorulnak, de manapság én azt látom már egyre kevésbé fordul elő ilyen.

Persze vannak még, de nem szabad általánosítani főleg a mamádnak hogy most akkor te is ilyen leszel. Én például nem lettem rosszabb ember azért mert javarészt GTA-n nőttem fel meg Need for Speed-en. Napi szinten vezetek autót mégsem versenyzek és vezetek őrültek módjára. Erről is olvastam pár éve hogy akik autót vezetnek a való életbe jobb ha nem játszanak autós játékokkal mert szerintük akkor a valóságban is azt fogják tenni. Ez is már azokra vonatkozik akik nem tudnak különbséget tenni a két világ között. persze saját szememmel láttam itt a kisvárosunkban ahol élek hogy versenyeznek "tuningolt" csicsás autókkal ráadásul késő este munka után mentem hazafelé gyalogosan akkor láttam néhány őrültet hogy csak nyomják neki ráadásul főúton lakott területen belül, de ezzel sem kell általánosítani sőt szerintem az ilyen emberek lehet nem is játszottak ilyen játékokkal, kitudja. Én azért nem is általánosítok mert rohadtul nem így van, és bár aki nem tudja kezelni a két "világ" közti különbséget az valóban ne játsszon ilyenekkel, de ez sem vonatkozik mindenkire.

2017. jún. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Akik hulye libanak neveztek, megnyugodhatnak, nem vagyok olyan szemet, hogy lepontozzak masokat... a rammsteint is szeretem, azzal is baja van, hogy a nemet raadasul olyan "agressziv nyelv". Amikor sportolok (futok, vagy roplabdazok) akkor elotte/kozben hallgatom es feldobodok tole, erosebben utom a labdat. Nem ban4ok vele masokat, ugymond magam doppingolom vele.

Es 4es! En is olvastam olyat, hogy kiszall de olyat is, hogy csak szunetelteti kicsit az 5fdp-t. Most Tommy Vexttel fejeztek be a turnet, sok kulonbseget nem lehetett erezni kozte es Ivan hangja kozott, de Ivan nelkul nem lenne mar ugyanaz :( (Phil Labonterol is ezt gondoltam). Jot tesz nekik egy kis szunet, de nem hiszem, hogy otthagyna. Till Lindemann is kicsit kiszallt a Rammsteinbol de most colt az europai turnejuk es igen jo volt :)

A Lindemann sem volt rossz, de az angol nem all jol Tillnek

2017. jún. 25. 12:08
 10/24 A kérdező kommentje:
Es nem vagyok olyan idiotam hogy a mortal kombat vagy a metal miatt legyek bantalmazo, vagy az alapjan elnek...
2017. jún. 25. 12:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!