Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális ha egy...

Szerintetek normális ha egy 13 éves azon gondolkozik hogy szabaduljon a családjától? Szerintetek ez jö így?

Figyelt kérdés
Amikor a hugod egész nap csak nyávog kiabál visit amikor az öcséd minden hétre talál valami kifogást arra hogy miért ne. lesz itthon amikor az anyukád mindig dolgozik és csak késő este ér haza amikor a nevelő apád Angliában dolgozik és szarik a családra és a végeredmény az az hogy rád marad minden vigyázni a hogyodra felügyelni az öcsédet hogy ne menjen mindig el és tanuljon a potvizsgára angolból és még neked kell takaritanod is!!!A válaszokat előre is köszönöm!!
2017. jún. 27. 22:26
 1/10 anonim válasza:
0%
Szopacs :/
2017. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Ezek nem egy 13 éves gyerek dolgai lennének...
2017. jún. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Kérj segítséget a Családsegítő Szolgálatnál. Ők az ilyenekben nyújtanak segítséget.
2017. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
14%
Anyád apád keményen dolgozik hogy legyen mit ennetek és tudjatok suliba járni neked meg büdös a házi munka... grat.
2017. jún. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
91%
Maguk a körülmények nem nevezhetők normálisnak, az viszont igen, hogy ilyen körülmények közül szívesen elmennél. Én kb. 8 éves korom óta ezt éreztem, amikor az osztályfőnököm azt mondta, hogy ha jól tanulok, akkor el tudok kerülni onnan és nem leszek kiszolgáltatva az otthoni helyzetnek. Onnantól kezdve ha nem volt kedvem tanulni, mindig arra gondoltam, hogy "el akarsz menni vagy nem," és már ültem is le a könyv mellé. Hasonlót ajánlok neked is, tanulj ezerrel és akkor el tudsz menni jó középsuliba kollégiumba, majd később ha akarsz felsőoktatásba és akkor a szüleid megoldják a tesóid felügyeletét és a takarítást ahogy akarják.
2017. jún. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem, biztos, hogy nem jó, hogy azon agyalsz, hogy szabadulj a családodtól.

Viszont, az ember életében vannak nagyon kemény időszakok, amit túl kell élnie.

Most a tied is egy ilyen időszak.

Szegd le a fejed és csináld meg azokat a feladatokat amik rád várnak, amit más úgyse csinálna meg helyetted. A feladataid mellett igyekezz tanulni, képezni magad, hogy minél hamarabb saját lábadra állhass, önálló lehess. Megéri összeszorítani a fogad és menni előre, mert a kitartásnak megfogod látni, hogy meg lesz az eredménye. Néhány év és nagykorú leszel és akkor megcsinálhatod a szerencsédet, mivel akik kemény munkára vannak fogva és kitartanak, azok erősek lesznek és a leendő sikernek ezek az előfeltételei.

Kitartás, szorgalom és azért néha, ha csak pár percet vagy ha sikerül néhány órát, de próbálj meg lazítani.

Meglásd sikerülni fog...

2017. jún. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem biztos, hogy normalis, de hosszutavu szinten majd rajossz, es szerzel elettapasztalatokat. Ez csak nevel es erosit.

Az en szuleim elvaltak, mert apukam lebetegedett 25 eves koraban, es 50 evesen meghalt, anyukam pedig kulfoldre ment dolgozni mert nem volt jobb esely, a testvereim engem is sokszor idegesitettek, legtobbszor meg is oltem volna oket, de mar 14 eves korom ota egyedul kellett laknom egeszen mostanaig. Nekem kellett foznom, es takaritani, elintezni a csekkeket, a szamlakat, a bevasarlast, tanulni a suliba, felelossegteljesen viselkedni, megjavitani dolgokat, amiket altalaban egy apa javitana meg, es ezek mellett szamtalan dolgot kellett tennem, amit nem akartam es meg is kell. Es most 20 evesen pedig uj eletet kell kezdenem teljesen egyedul egy teljesen uj helyen.


Akkor most dontsd el te, hogy a te eleted tenyleg rossz vagy csak bekepzeled?

2017. jún. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs semmi segitség? Nagyszülők/más rokon aki néha besegit?

Anyukádnak is beszélj ezekről a bajaidról hátha megértő lesz

2017. jún. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Csak azt nem értem, miért kell még két gyereket a világra nyomni, mikor aztán a legidősebbre van testálva, mert a szülőknek derogál foglalkoznia velük.
2017. jún. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Filmekben láthatod,ha valóságban nincs ilyen isnerősöd,de simán ki lehet bírni.Én is ennyi idős vagyok és anyám gyakran idegesít a viselkedésével,és mivel a báttyám nem hajlandó megmozdulni a kérésre,helyette is én szoktam általában a házi munkákat végezni.Nekem nem olyan syos.De a valóságban így is neg tudnak eddződni a lányok.Felelősségteljes és szorgalmas leszel.Meg nevelésről is lesz benned egy s más,mire anyuka leszel majd.
2018. aug. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!