Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szülnek, akik nem...

Miért szülnek, akik nem tudnak nevelni? Nem tudják eltartani?

Figyelt kérdés

NEM PROVOKÁCIÓ! mielőtt valaki elkezdené, tényleg kíváncsi vagyok!


Ma jöttem haza az utcán, át egy parkolón, amikor elkezdett egy eléggé romos autó lassítani mellettem, a hátsó ülésen egy terhes anya, mellette egy gyerek, a volán mögött (gondolom) az apa, az anyósülésen meg még egy gyerek, aki lehúzott ablakról rám ordít,hogy " heee, hol van ez.. meg az" aztán az apja valamivel kultúráltabb módon próbált némi információt szerezni.

Persze a gyerek semmiféle helyreigazítást nem kapott, hogy azért "így nem beszélünk egy felnőttel,de egy másik gyerekkel sem" vagy ilyesmi.

De millió hasonló esettel találkoztam már.

Az ismerősemben és kaikkel találkoztam ez megoszlik, van aki megalapozott jövővel, megtakarított pénzzel is csak félve vállal be egy, maximum két gyereket. A másik fele meg a nagy semmire szüli egymás után a gyerkeket, nevelni meg nuku, aztán tartják a markukat a pénzért. A kérdésem az lenne, hogy miért ilyenek? Ez a napnál is világosabb, hogy ha ők az adott helyzetben újabb és újabb gyereket vállalnak, akkor egyre rosszabb körülmények között fognak élni. Mint ha élveznék a lecsúszást vagy nem is érdekelné őket. Miért ilyen igénytelenek? Kultúrálisan, életminőségileg, mindenhogyan. Miért jó ez nekik? És előre leszögezném nem csak cigányok!!!!


2017. jún. 29. 17:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
23%

Tehát találkoztál velük cirka 5 percre és ítélkeztél.

És ezt már "millió hasonló esetben" megtetted.

Miért?

2017. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
26%
Tehát járó motor mellől át mert kiabálni a gyerek hogy valamit merre találnak, az apja meg nem szégyenítette meg érte előtted. Borzasztó neveletlenség. És abból hogy nem jó állapotú a kocsi az jött le hogy nem, tudják eltartania gyereküket? Gratula...
2017. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Bocs,hogy nem tűröm el,hogy úgy szólítson meg,mint a kutyáját.
2017. jún. 29. 17:52
 4/31 anonim ***** válasza:
20%
De ezt elmondtad nekik? Vagy csak utolag pattogsz?
2017. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
15%
Mert ki vagy te, hogy hozzád nem lehet szólni? Te meg idegen emberekről ítélkezel, semmivel nem vagy jobb
2017. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Lehet, de nem úgy, mint egy kutyához. Ha te ezt eltűröd, tűrjed.
2017. jún. 29. 18:04
 7/31 anonim ***** válasza:
89%
Azért így ne szólítsunk már le embereket,hogy "hee, hol van ez...". Ebben a kérdezőnek van igaza, akár hogy pattogtok,hogy "Nem lehet hozzád szólni". Van annak egy formája,hogy hogyan szólítsunk meg valakit az utcán,vagy bárhol, nem a legelőn a tehénnel beszélünk,"hee"...istenem.
2017. jún. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
13%
Most komolyan egy gyerekre vagytok kiakadva? Szerintem nektek se legyen gyereketek, ha ennyire nem értetek hozzájuk
2017. jún. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
85%
Szerintem alapvető értékekre gondol a kérdező. Pl. tisztelet megtanítása a gyereknek, ami itt simán lejött, hogy a gyerek a felnőtteket nem tiszteli, hanem játszótársának ( egyenrangúaknak) kezeli őket. Egy szülő szerintem kell, hogy figyeljen erre, mert akkor képzelhetem, hogy 10 év múlva hogyan fog beszélni a szüleivel. Sajnos a legtöbb gyerek nem oda érkezik, ahol tisztességes embert tudnának belőle nevelni! :(
2017. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
25%
Ez már a sokadik ilyen kérdés a napokban. Valaki nagyon unatkozik.
2017. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!