Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egész nap otthon mereszti a...

Egész nap otthon mereszti a valagát! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az egyik haverom felesége egész nap otthon ül, ameddig a párja dolgozik és a gyerekek ( nem a férj gyerekei) iskolában vannak, (most nyári szünet alkalmával nyilván otthon). Rendszeresen panaszkodik nekem, hogy nem dolgozik, de még az otthon teendőket sem igazán szereti ellátni. Tőlem kért tanácsot, de én nem igazán tudtam neki mit adni, mondtam beszéljék meg, de ő már próbálta, nem megy. Tényleg csak a különválás az egyetlen módja? Ti találkoztatok ilyen esettel, mi lett a végkimenetele?

Sajnos hitellel is rendelkeznek, amit a lakásra vettek fel, ezért rengeteget dolgozik a férj. Rá lehet venni valahogy a feleségét, hogy mégis vállaljon valamennyicske munkát, ha csak 4 órásat is ,de valamennyit? Esetleg többet vegyen ki a háztartásból? A barátom azt mondta, hogy próbálkozott azzal is, hogy mindent úgy hagyott, hátha egyszer már annyira káosz lesz, hogy zavarni fogja a nőt, de sajnos ez sem vált be.



2017. júl. 1. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha a nőnek erre nincs igénye önmagától csinálhat amit akar. Maximum azt teheti még, hogy annyi pénzt ad haza amennyit az asszonyka(a családik összege nem tudom más segélyen van-e, vagy jár-e még gyes neki). Mert ha eltartják akkor nem fog megmozdulni se.
2017. júl. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jár valamennyi a gyerekek után biztosan, nem tudom mennyi, nem vagyok jártas benne.

GYES meg hasonlók biztosan nem, hiszen már iskolás korúak. Akkor válás?

2017. júl. 1. 16:35
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Én biztosan elválnék nem kéne egy ilyen élősködő.
2017. júl. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Jaja, válás. Ott kell hagyni az asszonyt a kölykökkel meg a hitellel, meg kap egy havi 15 ezres gyerektartást. Egyből felemeli majd a zsíros valagát. Mondjuk az a férfi se normális, aki egy ilyen mellé vesz fel hitelt.
2017. júl. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát, fel kellett már újítani, mert nagyon lelakták, de azt az 500-700 ezret csak kicsengetik valahogy. Csak hát folyamatosan kell fizetni és megterheli azért a családi kasszát.
2017. júl. 1. 17:52
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Én vállnék. A férj hülye, hogy egy munkakerülő asszonyt eltart és még más gyerekeit is neveli. Valamit tud az a nő, hogy egy ilyen palimadarat fogott.

Ha a pasi dolgozik akkor ha elköltözik akkor egyedül bármikor meg fog majd tudni élni. A lakás kinek a nevén van? Mikor került a nevére házasság előtt vagy után?

2017. júl. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

A kérdés, hogy a csaj láthatóan élvezi-e az édes semmittevést, vagy épp csak elvan, éli a monoton, egyhangú, unalmas mindennapjait?

Csak mert én olyankor szoktam ilyen lenni, mikor depressziós időszakom van, mikor lelkileg padlón vagyok.

Lehet, hogy első körben el kellene vele beszélgetnie a haverodnak, és megtudni, mi is van a felszín alatt. Mert ha igazam van, akkor inkább segíteni kellene neki, nem pedig még belerúgni egy válással.

Ha esetleg így van, akkor próbálni kellene időt szakítani közös programokra, hogy az otthon ülésen kívül más is történjen az életében, szorgalmazni, hogy vegye fel a kapcsolatot régi barátnőivel, legyen akivel dumálgathat. Már ha neten, az is valami. Ezek egy idő után felrázzák, a többi már jön magától.

Viszont ha lustaságból mereszti a fenekét, akkor menthetetlen sajna szerintem is.

2017. júl. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon gyanús, hogy depressziós a nő. Kérdés az, hogy mennyire? Esetleg érdemes lenne, ha pszichológus látná.
2017. júl. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű ezért vált el az eső férje is, mert lusta volt a no.

Szerintem soha nem fog megváltozni, az ilyen annyira buta hogy le sem esik neki hogy mi a baj.

Vannak gyerekek, a férj normális dolgozik a másikra, holott nem is az ő családja, a no meg csak henyél otthon.

Gondolom el is van hizva a tv előtt ül nap mint nap, eszik és alszik. :(

Az egyetlen megoldás hogy hadja ott , vagy végleg vagy kis időre.

Akkor észhez tér majd a királylány, ha nem lesz ki eltartja a valagát ahogy említetted a bekezdésben.

2017. júl. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
Meg kell neki mondani, hogy mivel nem született királylánynak, dolgoznia kell. Ha meg mereszti, akkor sekkbe kell dugni, hogy legyen valami haszna.
2017. júl. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!