Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám csalja anyámat? Mit tegyek?!

Apám csalja anyámat? Mit tegyek?!

Figyelt kérdés

Most lettem benne egészen biztos, apám és anyám együtt vannak régóta, 2 gyerekük van, én (21) és a bátyám (24).

Apám félévet külföldön dolgozik félévet itthon, ez kb 10 éve van, mindig is sejtettem, hogy ezt így kevés ember bírja ki megcsalás nélkül.

Tavaly kezdtem el gyanakodni mikor apám nagyon részegen egy lagzin ott próbálta győzködni a hely tulaját, hogy a LÁNYÁNAK itt szeretné mindenképp majd az esküvőt, de erre még több mint tizen évet kell várni! Ránéztünk és nem is értettük milyen lányáról beszél ugyanis elvileg nincs is lánya! Hisz anyám az első felesége és több mint 20 éve együtt vannak..

A napokban pedig apám megkért, hogy mentsek át pár képet a telefonjáról a számítógépre, megnéztem a képeket és nem hittem a szememnek! Volt egy kép egy kislányról, szerintem kb 2-3éves aki tökig hasonlít rám és bátyámra, a szeme, az arca, a haja, egyszerűen minden! Lementettem a képet gyorsan, és napok óta nem tudok aludni, szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy csalja anyát...

Szerintetek jó ötlet lenne elmondani anyának, hogy mit gondolok? Szeretem és nem akarom, hogy hazugságban éljen! De félek, hogy engem fog megutálni mert ilyet merek feltételezni... de a kép láttán biztos neki is elakadna a szava, + a tavalyi lagzis dolog... szedtem is egy kiskori képet magamról és a kislány képe mellé tettem.. csak a haja hosszabb az arca tökig ugyan az! Bocsànat a zavaros fogalmazásért de már nem tudok gondolkodni se..



2017. júl. 4. 04:42
1 2 3 4 5
 1/46 anonim válasza:
58%
Szerintem ne.
2017. júl. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
73%
Az a baj, hogy ebből sehogy sem tudsz már jól kijönni, maximum úgy, hogyha nem szólsz róla, és talán nem derül ki. Érdemes lenne apukáddal beszélni, hogy mi a felállás.
2017. júl. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Csak köszönő viszonyban vagyok azzal az emberrel elég régóta, nem tervezek vele beszélni. Sose tekintettem apámnak de ezekután főleg.

És hagyjam, hogy anyukám hazugságban élje le az életét? :( Ezzel ugyanolyan hazug szar alak leszek mint apám úgy érzem...

2017. júl. 4. 05:26
 4/46 anonim ***** válasza:
78%

Miért mondod, hogy nem tervezel Apáddal beszélni? Így mégis mit akarsz Anyukáddal közölni? Zavaros információkat? Általad gyanított dolgokat?

Mi van, ha Anyukád is tud olyan dolgokat, amit Ti, a gyerekekek még nem?

És mért hiszed, hogy Anyukád erényövet viselt az elmúlt 10 évben?

2017. júl. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
68%
Az első legyen ,hogy Édesapáddal beszélj ....most már muszáj lesz tiszta vizet önteni a pohárba ,édesanyádat addig hagyd ki ebből .
2017. júl. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
59%
Ne magad miatt ...hanem Édesanyád miatt .Várj ... ne borítsd rögtön a bilit .Hisz neki élete része ez az ember ,akinek te is a létezésed köszönheted .
2017. júl. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
87%
Néhány évvel ezelőtt az egyik osztálytársam ugyanebben a helyzetben volt, mint te (18 volt). Nagyon összetört volt, sokáig emésztette a dolog. Elmondta az Anyukájának. A szülei elváltak, az Apja elhagyta a szeretőjét, mindenki boldogtalan a családjukban. Beszélj Apukáddal. Ha valóban megcsalja Anyukádat kényszerísd, hogy ő maga vallja be, mert ez nagyon durva lehet neked, gondolom úgy erzed becsapod Anyukádat és én sem tudnám hagyni, hogy hülyének nezzék főleg meg ha mastól is lett gyereke.
2017. júl. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
84%

Ha valami már megváltoztathatatlan, akkor azt nézd, hogy

mi az a pozitívum amit abból még kilehet hozni.

1. Az eset megtörtént (megváltoztathatatlan, visszacsinálhatatlan)

2. Most már van egy féltestvéred is (aki ugye nem tehet semmiről)

3. Anyukád boldog lenne a hírtől (biztosan nem)

3. Apád helyzetén javítana, (kétlem)

4. Lépj tovább (és próbáld jól élni az életed)

5. Az élet rendkívül bonyolult mutatvány (amit nagyon könnyű rosszba fordítani)

6. Ha nem tudsz valamiből jól kijönni, legalább ne rontsd tovább a helyzetet

7. Gondold végig magadban tételesen, hogyha beavatkozol, attól kinek lesz jobb és kinek lesz rosszabb

8. Végül, csinálj magadban elszámolást

2017. júl. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
82%

Én nem hiszem, hogy kibírnám, hogy ne szóljak édesanyámnak.


Amúgy lehet, hogy rég tudja, tud a gyerekről is, csak nektek nem szóltak. Az is lehet, hogy nem folyamatos megcsalásról van szó, hanem akár csak egy alkalomról, amiből összejött a féltestvéretek.


Ha én lennék az édesanya, örülnék, ha olyan őszinte lenne a kapcsolatom a gyerekemmel, hogy úgy tartsa természetesnek, ha elmondja. Még akkor is, ha csak gyanú. Úgy gondolnám, az én dolgom tisztázni a férjjel, nem a gyerek dolga.

2017. júl. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
55%

A faterral beszélj először, mégis csak az apád. Az aki felnevelt a kenyeret megkereste nektek. Nyilván azért vállalt ilyen munkát mert ti fontosak voltatok neki. Azt hogy te ott hisztizel mint egy 14 éves kislány, azzal nem lesz előrébb senki. Még az se biztos hogy anyád nem tud róla, SŐT !! azt se tudod , lehet anyád is megcsalja.

Én először teljesen nyugodtan a legtermészetesebben megkérdezném hogy ki az a szép kislány a fotókon.

De csak mint egy gyerek az apjától, mert te neked nincs jogod felelősségre vonnod.

2017. júl. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!