Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kell fizetni a gyerekta...

Meddig kell fizetni a gyerektartást? A gyerek 18 éves koráig, vagy amíg az egyetemet be nem fejezte (nappali)?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki azzal támadna, hogy jó szülő végig támogatja gyermekét szólok, hogy nem vagyok apuka, se szülő, csak érdekel a kérdés.
2010. máj. 21. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg tanul:-)
2010. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nappali tagozaton tanul.
2010. máj. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
én úgy tudom, hogy addig, ameddig tanul.
2010. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk egymás után 2 egyetemet is végez? Nincs valami korhatár, vagy hogy csak az első egyetem alatt kell támogatni?
2010. máj. 21. 14:08
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a válaszokat! :)
2010. máj. 21. 14:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A kiskorú gyermeket illeti meg a tartásdíj, az tehát főszabály szerint a gyermek 18 éves koráig jár. Ezt az összeget a gyermeket gondozó szülő, vagy a gyermeket gondozó más személy részére kell kifizetni, aki köteles azt a gyermek tartására és gondozására fordítani. Nagykorú gyermek számára is járhat azonban tartásdíj, ha azt egészségi állapota, betegsége vagy munkaképetensége indokolja. Ennek megítéléséhez orvos szakértői vélemény szükséges. A családjogi törvény értelmében azonban munkaképes nagykorú is jogosult lehet a tartásdíjra, ha arra tanulmányai folytatása érdekében rászorul.
2010. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
A második szakma megszerzését célzó tanulmányok is szükséges tanulmányoknak minősülnek, de ezt már indokolni kell!
2010. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy 25 év a korhatár, felette is járhat tartás díj, de az már rokontartásnak nevezik, és azt nem kell kötelezően %-os vagy fix össszegben kifizetni, hanem saját jövedelemhez képest.
2010. máj. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most komolyan,aki ilyen kérdést tesz fel az miért teszi?

Ha nem kötelezne rá senki,akkor nem is támogatnád a gyerekedet?

Szerintem annál undorítóbb nincs mikor családon belül merülnek fel ilyen jogi kérdések.

Meg feljelenti valaki a saját gyerekét meg hasonlók.

2013. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!