Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire osztja meg a családot...

Mennyire osztja meg a családotokat az egészséges/egészségtelen evés?

Figyelt kérdés

Főleg nőktől kérdem (mert statisztika alapján úgy tudom, a nők egészségesebben táplálkoznak), de bárki válaszolhat.


Mennyire lenne váló ok, ha a párod egészségtelenül enne, neked viszont fontos az egészséges táplálkozás?

Szólnál neki egy idő után, ha mondjuk majdnem minden reggel dupla húsos hambit enne kólával, este 10kor meg nekiállna palacsintát sütni?

A gyerekekre ha mondjuk rendszeresen ebéd után alig 1 órával még benyomnának egy zacskó csipszet? Stb, a tipikus rossz szokások...


Zavarna, ha kezdenének elhízni, miközben te próbálsz csinos maradni a párod miatt, sok zöldséget, gyümölcsöt rakni az asztalra a gyerekeknek?


Nekem nincs gyerekem és most párom sincs, csak téma volt ez egy beszélgetésben a minap. Mondtam, hogy nekem párválasztásban nagyon fontos, hogy közös legyen az ízlésünk kaja téren, mert én csak zöldséggel, gabonafélékkel, hüvelyesekkel stb. főzök és fontos lenne, hogy szeresse és ne várjon el tőlem egy csülkös bablevest meg ne is egyen előttem pacalpörköltet. De természetesen nem várnám el, hogy ne egyen többet ilyesmit. Csak az egészségtudatosságot, meg az étkezésben a gesztust, hogy nyisson a egészséges ételek iránt.


Nektek ez mennyire fontos? Vannak ilyen ellentétek, és ha igen, sok konfliktus születik belőle?



2017. júl. 13. 11:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
72%
Amíg nem hízik el és a gyerekeket sem mérgezi ilyenekkel rendszeresen addig nincsen vele probléma. Az sem zavar ha a gyerekek naponta megesznek egy egy nyalókát mert szerintem az még belefér az egészséges étkezés miatt
2017. júl. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
El sem jut az ember a gyerekvállalásig, ha ennyire különböző. Az ilyen dolgokat és egyéb nevelési dolgokat, elveket átbeszéli az ember már a kapcsolat legelején még a randizás szakaszban, jó párszor, ha ott nem stimmelnek az elvek, akkor nem is lesz komoly a kapcsolat. Ilyen egyszerű.
2017. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk nem osztja meg ilyesmi mert azt eszük amit szeretünk ,ha az egéségtelen akkor azt ha egéséges azt.

De te olyat vársz már most el egy férfitol pedig nincs is amit nem fog tolerálni.mégpedig hogy ne egyen semmit olyat előted ami szerinted nem egéséges,és nem is főznél neki .

2017. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Nalunk vega,vegan,kulonbozo erzekenysegek stb...

Tiszteletben tartjuk es valtozatos egy csaladi ebed...


Amugy, nem jutnank el a hazassagig ha ennire mashogy gondolkodnank barmirol is...

2017. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Én nem nézném el a páromnak, hogy zsírt, édesítő-, tartósítószereket egyen tonnaszámra. 14 éves korom óta én főzök, 80%-ban egészséges ételeket eszem. Nekem fontos az egészségem, nem lennék hajlandó nézni a lusta páromat, amint pusztítja magát.
2017. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És szerintetek az tönkretehet egy kapcsolatot, ha mondjuk az elején még egyformán étkeztek, úgy, hogy nem tudatosan, nagyrészt egészségtelen kaját, de az egyik fél gyökeresen megváltoztatta az étrendjét és a másik nem hajlandó követni? Teszem azt tipikus, magyaros kajákat ettek, de a nő vegán lett, ami kihagyja a húst, vagy paleo lett, ami a tésztákat, krumplit, kenyeret hagyja el. Szóval ilyesmik...
2017. júl. 13. 12:33
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha vegán vagy, ne menj feleségül henteshez ez alap.

A túlzott faxnizás se az étkezés, se az élet más területein nem erősíti a kapcsolatot.

A reális igényeket, meg az étkezésben is, mint minden más területen két érett ember képes normálisan egyeztetni.

2017. júl. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 jafnrétti ***** válasza:
100%

A saját családomban nem gond, mármint így a férjem, gyerekeim, meg köztem, kb. hasonló az igényünk az egészséges/egészségtelen ételekre, nem vagyunk megszállottak, beismerten eszünk időnként sz*r kaját is, de figyelünk rá, hogy sok zöldséget, gyümölcsöt fogyasszunk és változatosan étkezzünk.


Igazából csak anyám szokott néha lefárasztani, mert ő viszont nagyon figyel az étkezésére, legalább is hozzám képest, nem is csak arra, hogy egészséges legyen, hanem ő keresi mindenből azt, ami kevésbé hízlal, szóval ő szokott nekem gyakran prédikálni arról, hogy használjak tejföl helyett joghurtot, meg ne együnk majonézt, meg vacsorára szendvics helyett miért nem eszem almát meg sajtot, stb. Tök jó, hogy ő így étkezik, és én szívesen eszem NÉHA gyümölcsöt vacsora helyett, de nekem az azért nem igazi vacsora, én azt szoktam meg, hogy szendvicset eszem ilyenkor, kész. Ja, és imádom a tejfölt és a majonézt, na :D Attól még én egyébként nagyon szeretem az egészségesnek tartott ételeket, sokféle salátát készítek, meg sokféle zöldséges fogást, húsból meg kimondottan a soványabbakat szeretem. De ha ahhoz van kedvünk, mi eszünk olyat is, ami nem számít egészséges ételnek, mert szeretjük, és úgy vagyunk vele, hogy miért ne ehetnénk olyat, amit megkívánunk? Mondjuk veszekedés ebből sincs, csak néha már idegesít, hogy minden alkalommal elmondja, hogy ő ezt nem így csinálná, és hogy nem kell rá hallgatni, de ahogy ő eszik, az jobb.

2017. júl. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is igyekszem sok zöldséget készíteni, kevés olajat használni, zöldfűszerekkel ízesíteni nem csak sóval, stb... Amúgy én engedékenyebb vagyok nálad, épp múltkor csináltam csülkös bablevest, de utána simán megetettem a barátom francia lecsóval (vega kaja, padlizsán, cukkini van benne).


Szerintem simán tönkretehet egy kapcsolatot. Én biztos nem főznék kétfélét és mástól se várnám. Teljesen esélytelen úgy együtt élni, hogy a felek minimálisan sem tudnak azonosulni egymás ízlésével. Mi is elhagyunk pár ételt, amit egyikünk nem szeret, de szerencsére 90%-ban meg tudunk egyezni. Nem is értem hogy csinálják akik nem. Folyamatos huzavona lehet, hogy az egyik semmit sem eszik a sült hús + sültkrumpli vonalon kívül a másik meg halálra unja magát tőle.

2017. júl. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk következő a helyzet. Párom hús imádó,én pedig zöldséget és sajtot ennék állandóan. Én ezt úgy oldottam meg, hogy egyik nap husos ételt főzök,amit a párom szeret,másnap pedig zöldségest. Nincs vita mert ha pl.csinálok egy csirkepaprikást nokedlivel, nekem van tojás a nokedlire.de szeretem a pörkölt szaftot is, csak húst nem eszek hozzá. Mikor meg főzelék van, én üresen eszem, páromnak meg mindig akad mellé valami egyszerű feltét.pl sült kolbász,virsli, fasírt. Meg lehet oldani, csak olyan ételeket kell főzni,amik kis ráfprdítással igény szerint variálhatóak.
2017. júl. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!