Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom szülei vallásosak,...

Barátom szülei vallásosak, nagyon hívők, de én nem vagyok nagyon egyik sem. Beleszólhatnak a fiúk választásába?

Figyelt kérdés
Barátom is vallásos, hívő, tudja, hogy engem nem érdekel. A családja református én katolikus vagyok-elméletileg, meg is vagyok keresztelve de nem igazán köt le, és még talán inkább a buddhizmus felé hajlok. Barátom tengerentúli, de itt tanul Magyarországon. Július végén megyünk hozzájuk és félek, hogy a szüleinek nem jövök be, mert nem hogy még más vallású is vagyok, de nem is érdekel-attól, hogy nem érdekel nem azt jelenti, hogy bárkit is lebeszélnék arról hogy higgyen csak félek netán e miatt a kapcsolatunk rossz legyen az anyósékkal
2017. júl. 20. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

Bele, ha olyank, simán.

Rákényszeríthetnk, hogy vedd fel a vallásukat, vagy egyszerűen kiutálnak a családból.


Exszel én ezt végigjártam, és hidd el, sokkal jobb, hogy nem vagyunk együtt.

Ő még úgyahogy normális, de a vallásos családja... váh.

2017. júl. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Ha a barátod tényleg hívő, akkor nem fog belemenni a felemás igába. Ha csak vallásos, akkor jól meglesztek.
2017. júl. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Értelmes emberek elfogadják az embert bármilyen vallású is legyen. Max ha a párod szeretne templomi esküvőt lehetnek kötelességeid, amik annyira nem fognak tetszeni, de ha nagyon szereted és annyira nem okoz lelki problémát, akkor én belemennék a helyedben. Nem árt néhány dolgot előre tisztázni.:)
2017. júl. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom ez minden családban más,de azt tudom ,hogy a református vallás jóval "engedékenyebb" mint a katolikus.Mondom ezt úgy,hogy a falubab eme 2 felekezet jól megvan egymás mellett.En is katolikus vagyok ,de nem gyskorlom
2017. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Azt elfelejtettem ,ha a barátod annyira vallásos már az elején össze sem kerül veled. Az csak a szektàknàl van,hogy rá erőltetik.
2017. júl. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben nem, gyakorlatban sok szülő megteszi. De nem biztos, hogy a barátod családja is ilyen, nem így kell hozzáállni. Menj el majd és ismerd meg őket.

Viszont a jövőt illetően neked sem lesz jogod követelni a barátodtól, hogy adja fel a vallását. Azzal együtt kell elfogadnod és amíg nem ölt beteges méreteket, addig nincs is a hittel semmi gond (mondom ezt nem vallásosként).

2017. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
"Barátom tengerentúli" Innen kezdve irhatnak bármit ide jo vagy rossz szándékkal, semmit sem jelent. Nem ismerjük az ottani közösséget, vallási toleranciájukat. Ezt leginkább a barátod tudja megválaszolni, illetve bele a mélyvizbe és meglátod.
2017. júl. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem terveztem rabeszelnil hogy hagyja el a vallasat, hitet. Jar ilyen gyulekezetbe itt Mo-n, mondtam en es a csaladom nem kovetjukm nem kotle, megertette, nem erolteti. Egyszer elmentem vele ebbe a kozossegbe, orult is neki, de tudja hogy nem terek at es nem teritem at.

Ha templomit akar akarjon, nem zavar :D

2017. júl. 20. 20:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy el fogják mondani a véleményüket a fiuknak rólad. Amiben benne lesz a világnézeti különbség is, ill. az ebből fakadó konfliktushelyzetek.

Ettől függetlenül simán lehet, hogy tudomásul veszik a fiuk döntését, akkor is, ha hívő feleséget képzeltek a fiuknak.


Egyetértek azokkal, akik szerint a fiú sem lehet olyan nagyon hívő, mert akkor kizáró ok lenne nála, hogy te nem vagy az.


És megsúgom: addig lehet úgy gondolkodni, hogy "te hiszel, én nem, semmi gond ebből", amíg nem lesz gyereketek. Onnantól vitatéma lesz, hogy meg legyen-e keresztelve, járjon-e hittanra, elmenjen-e templomba vasárnap a férjeddel stb. Mást fogtok ünnepelni karácsonykor és húsvétkor: ő Jézus születését ill. feltámadását, neked pedig ezek semmit sem fognak jelenteni.


Az utolsó mondatodat átfogalmaznám: Én attól féltelek, hogy nem az anyósékkal, hanem vele lesz rossz a kapcsolatod.


Amúgy, ha tengerentúli, akkor még kézenfekvőbb kérdés, hogy melyikőtök költözik a másik országába, sok ezer km-re a saját szüleitől (megj.: amelyikőtök szüleitől távol lesztek, ők az unokájukat is sokkal ritkábban fogják magukhoz ölelni...).

2017. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Meg vagyok én is keresztelve, anyukám katolikus apukám elvileg reformátusnak kéne lennie (tehát a házasság témába nem is hiszem, hogy lenne akadály ha szüleim között nincs). Apukám az ateista, anyukám meg... nem is tudom ő hisz-e. SZüleim szintén meg vannak keresztelve. Ha egyszer eljutunk a gyerek témához, akkor, hogy legyen keresztelés benne vagyok, már legjobb barátnőmmel meg van beszélve :D felőlem járhatna hittanra ha akar, bár aki nálunk volt hittan tanár én nem csíptem (amikor még általános voltam csak szakkörként volt tartva, nem is mentem), de ha ehhez kapcsolatban lenne kérdése az apjához küldeném. Az ünnepek nagy része most sem izgat, a saját szülinapom sem (mást persze felköszöntök, de én úgy vagyok vele, anyukámék akarták, hogy megszülessek, nem én, ünnepeljenek ők). Ha vasárnap férjem vinné templomba vigye.

Ha költözésről lenne szó, amíg nem végzek a tanulmányommal én nem megyek, max. utána. Mindkettőnk olyant tanul amivel el tudna helyezkedni itt is és ott is (bár az enyém jobban meg lenne fizetve kint). Nagybátyjám Angliában lakik az élettársával (nem magyar) van egy 2éves kislányuk-eddig még én és a családban nem öleltük magunkhoz, mamám is talán 2szer ha volt kint náluk.

Barátom szülei tudják, hogy magyar vagyok és örülnének ha az unokájuk 2nyelvű lenne-meg persze az én szüleim is.

2017. júl. 21. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!