Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamám meghalt pár éve, és...

Nagymamám meghalt pár éve, és anyura meg a húgára hagyott 3 ingatlant. Sok rajtuk a tartozás, de marakodnak és nem tudnak meg egyezni az eladasukrol. Mit tehetek én?

Figyelt kérdés
Nem szeretném hogy el legyenek árverezve, áron alul! De anyám nem hajlandó a kompromisszumra a testvérével. Ti mit tennétek?

2017. júl. 22. 01:17
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem, min marakodnak. Fele-fele, nem jól van az? Ha nem volt végrendelet, egyébként is így kellene osztozni. Érdemes lenne felvilágosítani anyukád, hogy többet veszíthet az árverezésen, mint amennyit egyébként, ha meg tudnának egyezni.

Nálam csak a tágabb családban volt hasonló marakodás, már akkor sem értettem, miért. Anyám és a testvérei egyszerűen megoldották: neki és az egyik öccsének megvolt a lakása, élete, családja városon, mindent otthagytak a harmadik testvérnek, akinek csak az a ház volt.

2017. júl. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Próbáld meg elmagyarázni nekik nagyon nyugodtan, hogy bármilyen ingatlan állaga romlik, ha nem foglalkoznak velük. A földet felveri a gaz, az építmény folyamatosan megy tönkre és pár év alatt igen jelentős értékcsökkenés következik be. A szomszédunkban van-volt egy hasonló ingatlan. Az örökösök nem tudtak megegyezni és horribilis árat kértek volna érte. Mára gaztenger a kert. A tető beomlott, ezt követte a födém és már az oldalfalak is omlanak. Ami kívülről 15 éve egy lakóház benyomását keltette, az mára egy bontandó romhalmaz lett, az eredeti ár töredékét nem éri.
2017. júl. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
nem értem én se mi a problema. ha valamelyiküknek kell az egyik ingatlan akkor azt megtartja (kifizeti a tartozást) a többit meg ha nem kell, akkor eladni, és az egyik árát elfelezni. persze ennél feltételezve van, hogy ugyanakkora mind. ha nem, akkor arányosítva kell.
2017. júl. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

"nem tudnak meg egyezni az eladásukról. Mit tehetek én?"


Megkérdeztek téged egyáltalán? Mer ha nem, akkó.....

2017. júl. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%

beszarok, hogy nem képes valaki megegyezni az eladáson :D inkább ők csengetik a tartozást a banknak?

adják el, árazzák be valamennyire, aztán ha annyiért nem viszik el, akkor lentebb viszitek az eladási árat.


úúgy imádom ezt az országot!!!

2017. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!