Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? Segitséget...

Ti mit tennétek? Segitséget kérnék!

Figyelt kérdés
tanácsra lenne szükségem,ugyanis a férjem betegesen féltékeny.van 1 barátnőm aki pár házzal arréb lakik,szintúgy a férjével.nevelő szülők,és mivel ez 1 kis falu,ezért eszt sajnos kicsit furcsán néznek rájuk.de a férjemnek,nem csak ez a baja..ugyanis aszt állitja,hogy a barátnőm férjével nekem viszonyom van,és csak miatta megyek át oda.(szeretném megjegyezni,hogy az említett férfit,havonta 1x láátom,és akkor is maximum inni jön ki a házból!)ez nem örökké tartó vita,de kb 1-2 vagy néha 3 hétig is eltart,minden évben,és én már belefáradtam ebbe az egészbe.18 éve vagyunk eggyütt és soha még okot sem adtam rá hogy féltékeny legyen.emellett ott a 3 gyermekem ( a 6-9 és 17 évesek).ő kamion sofőr,és csak 2-3 hetente jár haza,én mégsem feltételeztem róla semmi rosszat.ti mit tennétek a helyemben?

2017. júl. 28. 22:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Óóóoó basszus...ezt és se tudom...figyelj.....pár tippet mondok de hiddel el csak probára....a férjedet kérd meg hogy eljojjon a barátnödhöz és a barátnőd mondja meg neki hogy nem ugy van az bár igazábol nem tudom
2017. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
A féltékenység önbizalomhiányból ered, te nem tudod megváltoztatni, mert a hiba az ő készülékében van. Mondanám, hogy menjetek párterápiára, de ha alig van itthon, ezt úgyse lehet megoldani. De őszintén: neked mi a jó ebben a békétlen távkapcsolatban?
2017. júl. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
2 válaszoló én is ezt irtam volna de nem egészen van otthon magyarországon ilyen terápia
2017. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem valamilyen szinten aranyos. 18 év házasság után is képes féltékenykedni, akkor biztosan szeret.

Esetleg egy hosszú, tartalmas beszélgetés segíthet. Hogy miért gondolja ezt, mi okot adtál erre, elmondhatod hogy te mit érzel, azt a kevés időt amit együtt töltötök ne veszekedéssel töltsétek. Hátha segít.

2017. júl. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Én nem mennék hozzá egy olyan pasihoz, aki 3 hetente van itthon és betegesen féltékeny mindenkire, és pláne nem szülnék neki 3 gyereket.
2017. júl. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt így megpróbálja ráderőltetni, hogy "de, márpedig valld be, hogy ez így van", és erősködik, ragaszkodik hozzá, akkor lehetséges, hogy ő csal meg téged, mert eszébe jutott, hogy ugyanezt te is megteheted vele, és csak azért hangoztatja annyira, hogy rossz dolog (a megcsalás), mert maga mellett akar tartani. Máskülönben eszébe se jutna ennyit felhozni, kicsit birtokolni akar talán; szerintem megcsalás is van a háttérben. Valszeg. Meg hogyha ennyire mondogatja, hogy rossz dolog ( a megcsalás) , akkor így őróla fel sem merül a gyanú, hogy esetleg megcsal téged, mert ő mindig papol arról, hogy a megcsalás az csúnya,rossz dolog. Tehát akkor úgy gondolja, hogyha ezt mindig mondja, akkor ő ezzel egyúttal azt bizonygatja, hogy ő soha nem tenne ilyet, pedig ez nincs így. Én gyanakodnék rá.
2017. júl. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
*Honnan szed ilyen légből kapott vádakat; és ha folyton féltékenykedik (akár ártatlanul is, mert mondjuk csak kis tudatlanka), akkor lehet, hogy jobb lenne szakítani szerintem. Fel fog ez őrölni, az őrületbe kergethet vele téged; és így már nem is lesz olyan kényelmes , meg kellemes ez a kapcsolat; szerintem ti nem igazán illetek össze. Idegesítő lehet, hogy folyton vádaskodik, és egyáltalán nem bízik meg benned, és ezzel, hogyha közvetlenül, akarattal, szánt szándékkal nem is, de közvetve bánt téged. Én egy ilyen kapcsolatban nem tudnék boldog lenni. Hogyha valami totál alaptalan dologgal vádol. És ha nem is közvetlenül, de tényleg bánt téged, fájdalmat okoz, tehát én ennek nem tenném még ki magam akár 20-30-40-50 évig. Semmiképpen sem. Főleg, ha még közben félrelépked; mert valszeg nem véletlenül emlegeti ilyen sűrűn. A megcsalás vagy bármi ehhez köthető szót. És tök féltékeny meg bizalmatlan, vagy legalábbis ezt játsza el, hogy befenyít, hogy nehogy megcsald, mert esetleg kellesz neki trófeának, ez mondjuk nem biztos. De nem tudom, mennyire tisztel téged. Lehet, hogy amúgy igen, csak tényleg butus, hogyha nem tudta türtőztetni magát a megcsalástól. Szóval nemtom, de én asszem, hogy én szakítanék. Kényelmesebb lenne egyedül, mint egy vádaskodó ember mellett tengődni, vagy hogy is mondjam, nem találok most rá megfelelő szót.
2017. júl. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
De van magyarországon párterápia nem tudom miről beszélt az egyik válaszoló. Én sem értem hogy a sok nőnek mi a jó abban hogy a férje kimegy külföldre, vagy bárhova ami messze van és havonta egyszer látják egymást? Mi köt ide úgy őszintén? gyerek barátai? olyan fiatalok még bárhol találnak barátokat. Családot meg lehet többször is látogatni. Mind 1 ők meg ti tudjátok, de nekem ez nagyon fura. Én amúgy nem járnék féltékeny pasival és gondolom tudtad előre hogy ilyen féltékeny. Ultimátumot adnék neki hogy fejezze vagy, el fogok távolodni és vége a kapcsolatunknak. Vagy esetleg párterápia amit korábban is javasoltak ami LÉTEZIK.
2017. júl. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Naa ó én voltam a terápiással bpcs :( amugyaz én apukám bussoför és alig jön haza a belét kihajjtják szegényneká és már majdnem csal a szabadnap rendszerben hogy haza jöjjön... szoval nagyon ét tudom érezni... már apám belebetegedik sír keseredik az élete csak azárt birja mert mi szeretjuk anya is mi is tesoimmal az egész csalad még a szom széd is tudom milyen lehet egy nönek igy de tudom hogy magyarorszagon mar nem lessz jobb csak rosszabb ha nem javitanak
2017. júl. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ha a kérdező úgy döntötene,hogy szétválnak útjaik,az nem csak annyi lenne,hogy "szakítok,sohaviszontnemlátásra". Van három gyerekük és mivel a férje,ezért válniuk kéne,amihez(ez csak az én véleményem) 18 év együtt élést és gyerekeket nézve,"bizonyíték" vagy bármilyen nyomós érv nélkül,ez kevés ok lenne rá. Szerintem is az ő háza táján kellene körbenézni. Ezen kívül van valami,ami megváltozott a viselkedésében és gyanús? Anno a volt barátom ugyanezt csinálta velem,mint veled most a férjed,csupán annyi eltéréssel,hogy öt év után derült ki,hogy egy éve három másik csajjal is "imádják egymást". Én persze nem csaltam meg őt.
2017. júl. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!