Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyjam, hogy beleszóljanak?

Hagyjam, hogy beleszóljanak?

Figyelt kérdés
Egy 19 éves srác vagyok, most fejeztem be a gimit, egyelőre nem akarok továbbtanulni. 3 hete melózóm egy helyen napi 11 órát, ami igen fárasztó, úgy, hogy nagyon szabadnap sincs, számít rám a főnök. Egy személyautó a célom igazából, amivel tudok járni a munkába, ezt mondtam anyámnak is, ő nagyon ellenzi, szerinte a továbbtanulásra kéne költeni a pénzt, hülyeség az autó, de egyébként más is hülyeség lenne szerinte, a továbbtanulást mondogatja nekem. Azért egy kicsit engem ez zavar, szerintem nem korrekt eldöntenie, hogy mire kéne költenem azt a pénzt, amiért kőkeményen megdolgozom, hozzáteszem nagyon pénzesek a szüleim, nagy ház, stb. S látom, hogy a korombeliek milyen lusták (kivétel erősíti a szabályt), s mégis mindent megkapnak. Ti mit gondoltok?
2017. júl. 29. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pl sajnálom a fiam aki ugyanígy keményen dolgozik mint te.Epitoipar ,ami nem egy leányálom 50 fokban, végülis egyik munka sem.De mivel ő dolgozik érte ő fizette a jogosítványt
2017. júl. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Szerintem igaza van a szüleidnek. Sokkal jobban jársz ha egyetemen/főiskolán kitanulsz egy jó szakmát és abban helyezkedsz el. Gondolom a szüleid sem szakma nélkül lettek ,,nagyon pénzesek". Hidd el, sokkal jobban járnál vele, nem véletlen mondogatja ezt anyukád! (És Ő biztos, hogy csak jót akar neked! :) )

2017. júl. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
1 es vagyok lemaradt a vége 😁 . Tehàt nem szólok bele hogy vett autót,persze van szakmája én is támogattam volna ha tovabbtanul,de nem akart. Örülök ,hogy nem a kocsmába meg fűre költi a fizetését.
2017. júl. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Igazad van. Nem kell annyi egyetemista, nem lesz ki kétkezi munkát végezzen. Egy jó -gyakorlatban elsajátított- szakma sokkal többet érhet. Az autó meg hasznos dolog. A pénzt te keresed, te dolgod mire kell.
2017. júl. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm szépen annak a kedves és értelmes embernek aki abban lelte boldogságát, hogy lepontozott. Nem tudom, hogy mi baj volt a válaszommal, mert a lehető legszebben fogalmaztam meg.

Lehet, hogy most nem akarsz tanulni, de 10 év múlva valószínűleg meg fogod bánni. De nekem teljesen mindegy, le is pontozhattok, mert nem ezért vagyok az oldalon.


#2. voltam.

2017. júl. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tűnik valaki vissza pontozott ez alatt az idő alatt. Ezt csak azért írtam meg, hogy ne nézzen mindenki hülyének, hogy 51% miatt háborgok. Az előbb még nulla volt, gondolom mostanra van valaki olyan aki egyetért velem.
2017. júl. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#1 és #4 válaszoloval értek egyet. Az egy dologo, hogy a szülő jót szeretne a gyerekének, deee, hadd ne szóljon abba bele hogy mit csinál a gyermeke a pénzzel amiért keményen megdolgozott. Az egy dolog, hogy kifejti a véleményét de ha erősködik is és talán talán meg is tiltaná a gyereknek, hogy másra költse a pénzét az már túlzás. Felnőtt. Ha kocsira van pénze, tisztességes munka. Amúgy azt se felejtsük el, hogy tanulni sose késő.
2017. júl. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos a 2 diplomámmal kitörölhetetem a popómat, már elnézést.Lehet ,hogy erre nem keresett az óvónő és csecsemőgondozó.Nem kevés idő ,energia és pénz amit rászántam az évek alatt. Most pénztáros és személyi ügyintéző vagyok a Tescóban nettó 110 .Máris megérte tanulni.😁 Az igaz ,hogy egy jó szakma százszor többet ér,főleg egy fiúnak.Az autó meg kell,itt vidéken fel sem vesznek ha nem vagy rugalmas. Dolgozz , vegyél autót elvégre a te pénzed,te dolgozol érte.
2017. júl. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!