Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elköltözni úgy,...

Hogyan lehet elköltözni úgy, ha fenn áll a fizikai erőszak veszélye?

Figyelt kérdés

Édesanyám régóta el akar válni apámtól, de mivel nem volt hova mennünk (és szerintem fél is apától), nem tette meg. Mostanra viszont tűrhetetlenné vált a helyzet, apám úgy szidalmazza anyát, hogy én sem tudok aludni az emlékektől, ráadásul nem egyszer fenyegette az életével (pl. elkezdte kirángatni a teraszra, hogy lelöki előttünk). Apám szerint jogos és normális egy nőt megverni, hiszen azért vette feleségül, hogy legyen valaki a háznál, ezt ő mondta.


Van két kisebb testvérem, egy 17 éves fiú és egy 8 éves lány, ők laknának anyával, én pedig egyedül máshol, így van hely, így jönnénk ki.


A probléma csak az, hogy apa hiába mondgatja anyának, hogy költözzön el (válogatottabban megfogalmazva), ha anya elkezdene pakolni, apa megverné szerintem és anya szerint is. Mit lehet ilyenkor tenni? Nem mehetünk el az alapvető holmijaink nélkül, nem lenne pénz mindenből újat venni.


Nincs semmilyen rokonunk, ismerősünk, aki segíteni tudna.


Én azt tanácsoltam anyának, hogy a családsegítőnél kérjen tanácsot, illetve valakit, aki "felügyel" a költözésnél, hogy ne fajuljon erőszakba. Nem tudom, van-e ilyen lehetőség. A húgom és az öcsém nem lennének ott, én szívesen vigyáznék, de egy 47 kilós, vékony lány vagyok, aki ráadásul a közös gyerekük, mit tudnék tenni? Szerintem nem sokat.


(Olyan válaszokat nem szeretnék kapni, hogy miért nem vált el előbb édesanyám, enélkül is elég nehéz.)


Hogyan lehetne megoldani az elköltözést ilyen esetben? Ha nincs ismerős, aki segítsen, de valószínű az erőszak?


19L



2017. aug. 1. 00:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igy nagyon nehèz egy nyugodtabb èlet megvalósitása.Csak elszökni lehet ha apukád elmegy hosszab időre valamerre.Lelèpni.Egy ismerős is csak îgy tudott megszabadulni az èlettársától aki állandóan terrorozálta.
2017. aug. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Fenyegetéseket fel kellene venni telóra és feljelentést tenni. Segélyvonal bántalmazott nőknek és gyerekeknek. 06-80-505-101
2017. aug. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT)

Telefon: 06/80-20-55-20 (éjjel-nappal)

www.bantalmazas.hu

e-mail: okit@ncsszi.hu

Az ország egész területéről ingyenesen hívható Telefonszolgálat a hozzátartozók közötti erőszak (párkapcsolati erőszak, a gyermekbántalmazás, illetve a háztartáson belül a rokonok, családtagok által elkövetett erőszak), prostitúció- és emberkereskedelem áldozatainak segítésével foglalkozik.


Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen Egyesület (NANE)

Bántalmazott nők és gyerekek segélyvonala: 06-80/505-101

Hívható: este 18-22 óra között

www.nane.hu

A NANE 1994 januárjában alakult azzal a céllal, hogy segélyvonalat indítson bántalmazott nők részére. A segélyvonalra, amely mind a mai napig az egyetlen célzott telefonos szolgáltatás e téren, immár nyolcadik éve érkeznek a hívások az ország minden részéről.


Caritas Lelkisegély Szolgálat

Telefon: 06-80/505-503

Hívható: este 6 és reggel 6 között


Itt tudnak segíteni.

2017. aug. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad fizikailag is bántalmazta, sőt életveszélyesen megfenyegette. Ilyen esetben feljelentést indokolt tenni.
2017. aug. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Rendőri kíséret
2017. aug. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi akkor költöttünk el,mikor apa dolgozott. Volt 8orank. Kicsiket addig baratnohoz vinni, és lehetőleg veletek is legyen egy ember,aki segít ha kell. És tegyetek feljelentest.
2017. aug. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

" Ilyen esetben feljelentést indokolt tenni."


Ez így van, csakhogy nem úgy történik a dolog, hogy feléjelenti, és apukát rögtön lekapcsolják, hanem a ha megtudja, hogy feljelentették, még párszor jó alaposan elveri a nőt. Akkor tudja feljelenti, ha utána biztonságos helyre tud költözni. És sajnos ezt nehéz megoldani az ilyen helyzetekben.


GOndolom, apátok nem mindig van otthon. Olyankor kell pakolni és elmenni.

Utána beadni a válópert, és amit csak lehet, kipréselni belőle. Bőven megérdemli.

2017. aug. 1. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Először is, kell egy hely, majd szépen lassan kicsempészni otthonról a személyes holmikat, ruhákat, aminek a hiánya nem szúr szemet. Pénzt kivezetni a kasszából, hogy legyen kezdőtöke, stb. Aztán a végső pakolást akkorra hagyni, amikor nincs otthon, munkába megy, és estére eltűnni. Ezzel egyidőben meg kell indítani a válópert és a gyermekelhelyezést. Ennek jogi részleteiről a bírósági panasznapon kell felvilágosítást kérni, gyámhivatalnál érdeklődni kell a lehetőségekről. Mindezt meg lehet tenni, amíg otthon laknak.

Sajnos , amíg nincs gyermekelhelyezés, addig ugyanannyi joga van a gyerekekhez, de az új lakásba viszont már nem kell beengedi. Ha ott balhézik, a rendőröket rá kell hívni.

2017. aug. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%
Amiket felsoroltak, azok jók, csak nem kivitelezhetőek. Egy ilyen barom, mint az apád, mindent meg fog tenni azért, hogy bosszút álljon. A telefonszámokat én pl hiába hívtam, sosem vették fel, nincs segítség, csak a nyomorult és bénító félelem. A külvilág nem fog segíteni, mert csak ítélkezni tud. Anyukád is bele fog roppanni. Nincs kiút.
2017. aug. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak anyaotthonok, amik direkt bántalmazott nőknek vannak.

El kell menni a családsegítőhöz és kérni, hogy segítsenek bekerülni oda.

Elsőkörben, ha máshol Nincs hely, akkor 1 hónapra kaphat helyet krízisszállón. aztán kerül át máshova.

ezek az otthonok olyanok, hogy ha baj van, akkor pár napon belül áthelyezik máshova az anyát a gyermekeivel (ha az apa rátalalál)... szóval biztonságos. :)

hétközbapvan! irány. családsegítő!!!!

2017. aug. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!