Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy alakul ki ennyi erőszakos...

Hogy alakul ki ennyi erőszakos és rossz "kapcsolat"?

Figyelt kérdés

Rengeteget olvasni hallani erőszakos apákról, férjekről, élettársakról, stb. Ez a témakör is tele van velük. Ez csak úgy kialakul? Ennyit tud ennyi ember változni? A kapcsolat elején ez nem látszik? Vagy csak hamar belerohannak egy ilyen házasságba? Nem kéne előbb alaposan kiismerni a másikat?


Én már azon is csodálkozom, nők (gyakran csinosak, fiatalok, szépek) hogy tudnak együtt lenni olyanokkal akik egész nap a lottózó előtt söröznek, arcukon látszik hogy alkoholisták és naplopók. Itt ahol lakom látom, de mindenhol vannak. És itt még nem is a verésről van szó.


2017. aug. 1. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolják, hogy nekik ennyi jár, ezt érdemlik.

De ez egy elég összetett téma. Szerintem maga a közgondolkodás, az alapvető hozzáállás a párkapcsolatokhoz is úgy szar, ahogy van.

2017. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Akit vernek és terrorizálnak annak segíteni kell,én próbáltam is de sajnos a végén visszalépett,valahogy úgy tűnt nekem hogy mintha függövé vált volna.Tehát "kellett" neki hogy terrorizálják,nem vagyok agyturkász de ez nem egyedüli eset.Nem áldozat hibáztató akarok lenni de soj esetben lehetne segíteni ha az áldozat ténylegesen akarná.A kérdést pedig ne szűkítsük le a féfiakra,nő is tud terrorizálni.
2017. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem sok ember nem ilyen alapból és csak idővel változik meg... Anyósom is elvált mert a férje sokat ivott, szerencsejátékozott. De mondta az első 10-12 évben arany ember volt.

És erről sokszor mindkét fél tehet. Én is fontolgatom, hogy valamibe menekülök, de sem a cigi sem a pia az én asztalom, de ott van például az evés. Mert hiába vagyok kedves, tele szeretettel és a tenyeremen hordom a párom, a jót hamar megunják az emberek és nem kell nekik...

Páromnak is csak a gyerekig kellett a sok szeretet az első pár évben. 40/F

2017. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Általában ilyen nőknek ilyen apjuk van, persze hogy ilyen férfit fogják választani.

PL: Anyám apja agresszív alkoholista naplopó volt. Anyám össze jött agresszív alkoholista apámmal.

2017. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mondtok valamit. Múltkor beszélgettem egy nénivel aki elmondta hogy a férjétől elvált mert lusta volt és semmire se volt hajlandó hogy tegyen. Lánya összejött egy hasonlóval, csak az még erőszakos is volt.
2017. aug. 1. 10:55
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
a rendes pasasok a nőknek unalmasak, evolúciós ösztön, hogy az agresszívekhez húznak, mert az őskorban nagyobb volt a túlélés esélye.
2017. aug. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2 éve nem tudok egy ilyentol szabadulni!!!Nagyon kevés jogi eszköz van erre,pláne hogy gyerekek ürügyén folyamatosan az életemben van.Iszonyat.Senkinek sem kívánom.
2017. aug. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os leírta az igazat...
2017. aug. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Shaddark ***** válasza:

Hát, szerintem ez sokrétű dolog lehet sok megoldással.


Az ilyen kapcsolatokban mindkét félnek van valami problémája amit így kompenzál. Drámafüggő nők pl. nem bírnák ki egy "rendes" pasi mellett. Akinek feloldatlan lelki problémái vannak azok ha elmenekülnek is a kapcsolatból, egy ugyanolyat fognak bevonzani utána.


De van olyan pasi is aki amúgy normális lenne de szép lassan felőrli a napi sok hiszti az idegrendszerét - még akkor is ha alapból egy nyugodt, megfontol típus. Csak egy lelkibeteg pár kell hozzá hogy normálisból abnormálissá váljon valaki.


És a nők is szeretik a domináns férfiakat. Sajnos az agresszív így elsőre pont olyannak tűnik mint a domináns, ezért a hölgyek gyakran összekeverik őket.


Szerintem ahol legalább az egyik fél harmóniában van magával, van önbecsülése és önbizalma ott az ilyen kapcsolat nem fog sokáig tartani. Persze a rózsaszín köd ezt elnyújthatja sok időre, ha valaki szerelmes mindig talál észérveket hogy miért is van rendben az ami amúgy egyáltalán nincs semennyire se rendben...

2017. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!