Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apukám rég elhagyott....

Az apukám rég elhagyott. Szerintetek hogyan tudnék ratalalni? 😭😭

Figyelt kérdés

Az apukám egy éves koromban elhagyott, azóta egyátalán nem tartjuk a kapcsolatot és ez 12 éve történt ( 13 vagyok )...az elmúlt 2 hétben gyakran esett róla szó és kiderült hogy mit és hol

dolgozik (sajnos a cég nevet nem tudjuk) és nagyon szeretnek vele találkozni az életben legalább egyszer 😞😔anya viszont ebben nem állt mellem amit teljesen megertek. Szerintetek hogyan tudnék ràtalálni apura?😭



2017. aug. 2. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

Ez nem apa....

Nem piszkálásból, hanem tényleg érdekel: mit vársz a találkozástól?

2017. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Biztos jó ötlet egy olyan emberrel találkozni, aki 12 évig le se sz..rt? Ha nem túl finom stílusban adja a tudtodra, hogy nem érdekled, annak meg évekig nyoma marad benned, gondold át ezt az egészet. Én nem sok jóra számítanék tőle.
2017. aug. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Van valami ilyen szervezet (talán alapítvány úgy tudom) ami segít ilyenkor.

Ha tudod hogy hol van a cég (helyileg) menj el oda. Én teljesen egyetértek veled, ilyen esetbe én is szeretném látni, nem érdekelne hogy nem keresett.

2017. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Ha mindenképpen szeretnéd megismerni, várd meg amíg nagykorú leszel. Akkor már jobban feltudod majd mérni mit kockáztatsz a találkozással.


Ha ő nem keres, akkor semmi jóra nem számíthatsz, viszont a találkozást követően nagyon valószínű,. hogy csalódás fog érni és a csalódást elviselni, feldolgozni nagyon nehéz, még egy felnőttnek is, nem hogy egy 13 éves gyereknek.


Édesanyád tanácsait, intelmeit nem megfogadni nagy hiba lenne.


Szerintem, legalább addig várj, amíg nagykorú leszel. Aztán meg majd meglátod.

2017. aug. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Ne akarj vele találkozni. Akinek te nem kellesz, az neked se kelljen.
2017. aug. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Elhiszem, hogy kíváncsi vagy az apádra, de gondolj már bele! Otthagyott tizenpár éve és azóta se keres, holott ő megtehetné. Nem kíváncsi rád, nem létezel számára. Ez nem tündérmese, hogy könnyes egymásra találás a vége, mint valami filmben, amikor a háborúból megjön apuka. Ő döntött, nem vagy az élete része. Akkor mit akarsz tőle? Hogy a szemedbe mondja, hogy nem tart igényt a társaságodra, és neked még jobban fájjon? Lehet, hogy van már családja, akik nem is tudnak rólad, mert miért tudnának, ő se vesz tudomást rólad, így csak jól megkavarnád neki a szószt, amiért nem lenne hálás, elhiheted. Esetleg játssza ideig-óráig a jófej embert, te meg áhítattal csüngesz majd rajta, Anyádat, meg aki eddig gondoskodott rólad, jól megbántod, amíg majd rájössz, hogy "apu" felelősséget már nem vállalna érted? Ne álomképet érlelj magadban erről az emberről, hanem fogadd el a valóságot.
2017. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem leszek töle népszerü, de leírom a válaszolóknak:

Honnan tudjátok, hogy hogyan történt a dolog 12 éve? Honann tudjátok, hogy nem akarta, nem kereste, csak mondjuk az anya nem hagyta, hogy látogassa? Honnan tudhjátok, hogy nem fizet mondjuk a mai napig gyerektartást? A gyerek csakis az anya verzióját ismeri, az apukájáét nem.

Kérdezö: én a helyedben megkeresném, de készülj fel lelkiegben, mi van, ha negatív lesz a reakciója, azért ez neki is egy váratlan és furcsa szituáció lesz. Biztosan meg fog lepödni. Ha a rosszra felkészülsz és nem lesznek nagy elvárásaid, még csalódhatsz pozitívan.

2017. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
#6-os. amíg nem ismeri az apja verzióját is, addig nem tudja, mi a valóság. addig csak azt tudja, amit az anyja igazság gyanánt beletáplált. Persze, lehet, hogy az anya igazat mondott és lehet, hogy az apját nem fogja érdekelni. De mi van, ha a találkozástól elindul egy egészséges apa-gyermeke kapcsolat? Nincs veszíteni valója. Vagy megbizonyosodik arról, amit eddig is tudott, vagy ezután lesz egy apukája is.
2017. aug. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

"Honnan tudjátok, hogy hogyan történt a dolog 12 éve? Honann tudjátok, hogy nem akarta, nem kereste, csak mondjuk az anya nem hagyta, hogy látogassa?"


Ilyet itt ne hirdess, mert az unatkozó anyuci műszak keresztbe lenyel!

2017. aug. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha nem is fogad el engem, legalább egyszer az életben látni szeretnem!! Nem érdekelne az sem ha nem szeretne látni...nem mert tudom hogy szeret, kiskoromban el akart vinni mert össze vesztek anyuék de anya nem engedte és remelem hogy meg most is szeret egy kicsit (negatív válaszokra nem vagyok kiváncsi )
2017. aug. 3. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!