Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan tudnék...

Szerintetek hogyan tudnék saját lábra állni, hogy ne függjek a családomtól?

Figyelt kérdés

A szüleim gyerekként kezelnek, ők azt mondják, hogy azért mert úgy viselkedem. Kb. 10 éve kezdődött egyetemről kibuktam, elég sokáig titkoltam ezt a szüleim előtt, mikor kiderült elvittek pszichiáterhez akihez jártam is elég sokáig, gyógyszert is írt fel szorongásra, depresszióra de nem igazán éreztem magam jobban. Állásom ez idő alatt nem volt csak a családi "vállalkozásba" segítettem be. Ez mint mellékes indult édesapámnál és mivel elég amatőr módon csináljuk kb. egy minimálbér jön össze belőle. A szüleim unszolására beiratkoztam egy új egyetemre amit hasznosítani tudnék a vállalkozásunknál, amiből 5 félévet megcsináltam de most halasztottam egyet amit otthon nem mondtam el. Ha kiderül, márpedig valószínűleg ki fog akkor az egész csinnadratta elölről fog kezdődni, ami abból kiindulva, hogy így is teljesen fogyatékosnak néznek csak még rosszabb helyzetet teremtene.

Állásom azért nincs, mert lusta voltam komolyan tanulni betanított munkának meg a saját "cégünk" mellett nem látom értelmét. Őszintén szólva nem vágyok semmire se csak, hogy hagyjanak békén így nem is igazán motivál, hogy a lelkemet kidolgozzam hogy más gazdagodjon meg belőle.


Szerintetek mit csináljak? Én arra gondoltam, hogy elmegyek egy másik városba/országba dolgozni, mert ha itthon maradok akkor kidolgozom a belem is először egy munkahelyen utána otthon és még hallgathatom is, hogy mekkora szerencsétlen vagyok ha meg lelépek akkor legalább az utóbbitól megszabadulok.


2017. aug. 4. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Allj a sajat labadra. Igy a magad ura leszel. Csak jol kosd fel a gatyad mert ha megszorulsz nemhinnem h a csaladod segitene.
2017. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

nem muszály külföldre menni

simám költözz el otthonról ès keress valami munkát

2017. aug. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy munkahelyet, gyűjts össze annyi pénzt, hogy elköltözhess, aztán költözz el.
2017. aug. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem betanított munkás akarsz lenni, akkor fejezd be az egyetemet. Akorhova is mész, a betanított munkások élete nem könnyű.

Esetleg az energiádat fektethetnéd a családi cég felvirágoztatásába is, hogy ne amatőr módjára csináljátok. Ez egy jó lehetőség, ha kihasználnád. Mellette tufsz tanulni, hiszen a szüleid támogatják.

2017. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálj?

Ha annyira önálló akarsz lenni, nevelgess vagy 150 tő kendert és élj abból, leszüretelni, értékesíteni nem elég kihívás neked?

Nem tudom hány éves vagy de már akkor el kellett volna menni dolgozni alkalmazottként, mikor először bebuktad az egyetemet, vagy gyáva voltál kiállni magadért és anyádékra hallgattál akik rád erőltették megint a sulit de nem bírod elvégezni.


Most még variálhatsz de később ha egyedül leszel, változni fog a véleményed ha nem gondolod át a dolgot.


Másik városba minek mész? 30-40 ezer különbözetért? Miskolcon kapsz egy multinál 140-et szakmával, Győrben ugyanazért kis szerencsével 170-180at, ennyiért variálna a f@$zom.

Kint meg próbaidő ideje alatt is forintosítva 600e ft-ot ad egy bizonyos cég ugyanazért a munkáért.

2017. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igy vqn menj el.másik városba.... de egyet ne felejts: masik városban is másnak fogsz dolgozni, másik városban is más gazdagszik meg a Te munkádon.... de legalább lesz motivációd dolgozni, meg oedig az, higy ne az utcán élj, és ne dögölj éhen.....
2017. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem neked az a bajod, hogy soha az életben nem kellett semmiért igazán megdolgoznod, megküzdened. Elég hamar feladod és semmi sem jó neked. Ahelyett, hogy örülnél, hogy az öledbe hullik egy állás, nem kell stresszelned magad, hogy felvesznek-e vagy sem, és még sorolhatnám, te csak nyafogsz. Örülj, hogy a szüleid figyelnek rád. Örülj, hogy munkahelyet teremtenek neked, amit később te vihetsz tovább egyedül, felvirágoztathatod úgy, hogy megélhetési gondjaid ne legyenek. Ha otthagyod ezt a lehetőséget, akkor tényleg szinte csak betanított munkás lehetsz, és akkor tényleg robotolhatsz, sőt a munkaköri légkört is el kell viselned, és azt sem fogod sokáig bírni. Egyik munka jön majd a másik után és neked egyik sem lesz jó. Használd ki a szerencsédet. Az a legjobb munkahely, ahol te vagy a magad főnöke. A szüleid egy idő után ugyis nyugdíjba akarnak majd menni. Ja, és nem beszélve arról, hogy a szüleid elnézőbbek és megértőbbek, mint egy cégnél a főnök. Jól gondold át. Tudom, most az jön, hogy így sohasem leszel önálló. Ez is csak rajtad múlik. Virágoztasd fel a vállalkozást, végezd el a sulit, és költözz el a családi házból. Nézd mindennek a jó oldalát, gondolkodj pozitívan.
2017. aug. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Sehogy. Te nem akarsz dolgozni, csak hisztizel itt, mint valami naiv tini, holott a kérdésedből kiindulva már nagyon közel állsz a 30 éves korhoz. Csak arra vársz, hogy otthon verd a f_szod, de azért alanyi jogon havi nettó egymilliós fizetés jöjjön a zsebbe. Ilyen nincs. Vagyis van, például Dubaiban, de nem oda születtél. Szar ügy.


Abból kiindulva, hogy csak egy érettségid van, mégis mit vársz? Milyen munkát szeretnél? Könnyű ott lenni a családi vállalkozásodban, mert azért neked nem kellett küzdened. A családi vállalkozás is csak addig fog megmaradni, amíg a szüleid élnek, mert nem te viszed a hátadon, hanem csak beledolgozol. Ilyen hozzáállással ha te kerülnél a vállalkozás élére, csődbe menne. Írtál egy olyat, hogy:

"betanított munkának meg a saját "cégünk" mellett nem látom értelmét"

Ha igazán akarnál önállósodni, ez egy remek lehetőség lenne. Nem arra, hogy isten tudja, mennyi pénzt keress - mert nem fogsz - hanem azért, mert tanulnál vele és megtapasztalnád, hogy milyen önállóan helyt állni az életben és a munkahelyen. Hogy milyen az, amikor meg kell felelned valahol. És végre elmondhatnád magadról, hogy ezt bizony te kerested.


"nem is igazán motivál, hogy a lelkemet kidolgozzam hogy más gazdagodjon meg belőle"

Ez az a pont, amikor kijelentem, hogy te egy komplett idióta vagy. Mintha nem tudnád, hogy az élet egy hatalmas nagy piramisjáték, ahol mindig annak a legjobb, aki az üzlet csúcsán van. Az emberek nagy többsége pedig csak sokadik. Ebből a kérdésből pedig tisztán látszik, hogy te a piramis csúcsára egyszerűen alkalmatlan vagy. Mégis kit érdekel, ha más rajtad gazdagszik meg? Te se jössz majd el onnan üres kézzel. A tapasztalat és az a kevés pénz, amit ott megszereztél, az a tiéd, senki sem veheti el tőled.

2017. aug. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Milyen cége van anyudéknak? Esetleg abból kitanulhatsz egy hozzákapcsolódó szakmát felnőtt képzésben.
2017. aug. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak hisztizel itt, holott tök jo dolgod van, más már rég kidobta volna a hazudozo, élösködö és semmit nem csinálo gyerekét - teljes joggal.
2017. aug. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!