Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 7 éve valtam el, gyermekeim...

7 éve valtam el, gyermekeim most 8és 13 évesek. A volt férjem megcsalt, megvert. A gyerekek nálam vannak. Váláskor annyira féltem, h nem kértem a közös vagyon megosztását, közös használatban maradt a ház papíron. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Azóta albérletekben élek gyermekeimmel. Most jutottam el oda,hogy hitelre házat vettem. A felújításhoz szükségem lenne még pénzre. A volt férj kiröhög,h egy fillért sem ad a házrészemért(1/2 tulajdonosa vagyok egy kb 15 milliót érő háznak). Az ügyvéd nem biztat. Az ex ott lakik a 19 éves nőjével,1 éves gyerekkel,és megint lesz ott egy gyerek...

Mit tehetek szerintetek?


2017. aug. 8. 09:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
18%

Pörgesd vissza az időt.....Vagy keress egy pénzes faszit.

Nem, nem gúnyolódásból mondom, hanem komolyan!

2017. aug. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%
Ha tulajdonosa vagy a háznak, akkor neked is ugyanúgy jogod van rá. Keress fel egy ügyvédet, hogy mit lehet tenni.
2017. aug. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%
Akkor a bíróság majd eladatja. Be kell adni a kérelmet közös-vagyon megszüntetésére. Lehet akkor a férjed is belemegy, mert ő is bukik rajt, ha a bíróság fogja megszüntetni. Hosszú procedúra, így kevesebbet is kapsz érte, de ha nincs már.
2017. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem akar kifizetni, és eladni se akarja, akkor kérd a bíróságon a közös vagyon megszüntetését. Ehhez nem kell a hozzájárulása, a bíróság végső soron el fogja árvereztetni a házat, sokat buksz majd rajta, de legalább valami pénzt kapsz. Ha ez nem tetszik, fenyegesd meg, hogy a házrészedet kiadod nem idén barnult családnak.
2017. aug. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy másik ügyvédet!
2017. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
ügyvéddel közös tulajdon megszüntetésére irányuló pert kezdeményezz, melyben a bíróság egyértelműen kötelezni fogja a volt férjet a tulajdonrészed kifizetésére, vagy a ház eladására, melyben a vevő felét neked fizeti ki. Az az ügyvéd egy kókler aki azt mondta, hogy semmit nem tehetsz.
2017. aug. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha kizárólag az ex használja a közös házat, akkor te kérhetsz töle lakáshasználati díjat a te részed után - valamennyi idötartamra nézve visszamenöleg is.


2. A közös tulajdon annyit jelent, hogy a fele a tiéd, azaz nem "ottmaradt" az exnek.


3. Kérheted a bíróságon a közös tulajdon megszüntetését, amennyiben az ex nem akarja kifizetni/megvennia részedet.


4. Keress egy normális ügyvédet, a mostani nem akar semmit tenni, legfeljebb pénzt begyüjteni tanácsadás címszó alatt.

2017. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%
Epic story.
2017. aug. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
1%

A valaskor volt vagyonmegosztastaat?

Ott volt az eselyed utolag bukta

2017. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem bukta, miért lenne az? Közösvagyont, akárkivel is közös, szülővel, testvérrel, szomszéddal, kollégával stb. meg lehet szüntetni bíróság által,ha szép szóval nem megy. Nem csak házasságban keletkezik külön vagyon-Váláskor nem kell osztani. Miért kellene? Attól, hogy kimondják attól pl nekem lehet közös vállalkozásom az exemmel, dolgozhatunk együtt, lehet ingatlanom, ami mint kettőnknek pénzt hoz stb..
2017. aug. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!