Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az unokatestvérem "úrias"...

Az unokatestvérem "úrias" vagy csupán a családja egyszerű?

Figyelt kérdés

Van egy unokatestvérem, fiú, 24 éves.

A szülei gyakran panaszkodnak rá, néha úgy becézik,hogy úrfi.


Ő csak a frissen főtt/sült levest eszi meg, a megmikrózottat nem eszi meg, sőt magától a megmikrózás szó hallatán is fintorog.

Emiatt, hétköznap, amikor dolgozik, mindig kimegy étterembe enni vagy gyorsbüfébe kebabot.


Aztán,a kávét is csak a frissen lefőzöttet issza meg, ami már kihűlt arra azt mondja "öntsd a WC-be".


Aztán, amikor autót vett, olyan kellett neki, ami mindent tud, automata ablaktörlő,nem kulccsal hanem gombbal indulás...stb, de 3 hónapig vett autót mert nem talált olyat, ami megfelelt volna neki.

A tömegközlekedést utálja, mindenhova autóval megy,szerinte a tömegközlekedés igénytelen és rugalmatlan, meg neki a rugalmas vagy kötetlen munkaidejéhez autó kell.


Az öltözködés, kinézet terén a szolid eleganciát kedveli.Hétköznap eddig csak ingben láttam, kivéve, amikor szabadságon volt.Emellett, mindig be van lőve a haja.

Mondjuk, szerintem idősebbnek öltözik mint amennyi.

A szobájában van egy kisebb drogéria, mindenféle parfüm,hajwax,hajlakk...stb

Az ingeket maga vasalja, mert szerinte ő nem vasal bele "élt".



Egyébként ő gépészmérnök, ebben is dolgozik,elég jó állása.Lehet a munkahelyén (autóipar) változott meg.


Ja, meg egyik mániája, szerinte mindent klimatizálni kell, ahol nincs klíma oda be sem menne nyáron.



Most lakást néz, ebben az esetben is csak és kizárólag a modern építésű lakások jöhetnek szóba.


A szülei meg egyszerűbb emberek, nem szegények, sőt...hanem csak egyszerűbbek.

Unokatestvérem egyszerűen olyan "nagyvárosias" egy kis tisztaságmániával, rendmániával fűszerezve.


2017. aug. 12. 16:57
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
86%
Ha van rá pénze, hajrá.
2017. aug. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

Őszintén, a megmikrózáson én is mosolygok, pedig nem vagyok sznob. :) Nagyim használta ezt a kifejezést, hogy megy és megmikrózza a kaját, aki 72 évesen kapott mikrót először életében. :)


Egyébként ennek egy része ízlés. Nem mintha a gyrososnál nem mikróznának, vagy igazából bármely gyorsétteremben. :D

2017. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
Nem szűrtem le semmi olyat az írásodból, amivel ártana másoknak. Teljes mértékben magánügy, hogyan intézi a saját életét.
2017. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg alapból ilyen a személyisége, csak most jön ki ez, hogy megteheti. Néhány dologban hasonlítunk, ezért megértem, de néhány dolgot túlzásba visz. De a lényeg, hogy kialakította magának a saját szabályait, amiből aligha fog engedni. Gépészmérnök, ez sokat elárul, én "normális" mérnököt még nem láttam, mindig kicsit másképp szemlélik a világot, mint az átlag ember, mert egyszerűen nekik ilyen az agyuk, ilyen a személyiségük. Persze ez is csak általánosítás. Az, hogy nem eszi meg a megmelegített ételt, helyette kimegy kebabot enni, az mondjuk nem az igényesség mutatója, de hát ha kebabra van igénye... mondjuk én is szeretem. Gondolom válogatós, de hát ezzel sem lehet mit csinálni. Ha megengedheti magának, hogy válogasson, úgyis fog.

Van ízlése, de úgyis formálódik ez majd még, hiszen 24 éves. A klímás dologban is egyetértek, én sem szeretek szenvedni a melegben. Párkapcsolatok terén lesz neki nehéz, mert az ilyen ember nehezen fogad el másokat, és mindenbe bele akar szólni. Szóval türelmes menyecske kell mellé, és valószínűleg hosszabb távon mindenki szenvedni fog mellette.

2017. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%

Hát eléggé úrias, de miattam..

Mondjuk, azt nem értem, hogy az úrizáláshoz hogy passzol a gyorsbüfé (és szerintem ott is mikróznak).

Vasalhat nyugodtan, házias. :)

Főzött kávé tényleg frissen az igazi..

2017. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Kebbabból sem eszik meg akármilyet.

Csak olyan helyen hajlandó enni, ahol a pita helyben sütött,nem pedig bolti és a húst arról a forgó kupacról vagdossák le.

Ami ettől eltér, ott nem eszik.

2017. aug. 12. 17:09
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

Jaja, sok kajáldában mikrózzák az ételt.

Ezzel nincsen baj, ha ilyen, inkább ilyen legyen, mint valami macsóskodó igénytelen tahó.

2017. aug. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%

"Csak olyan helyen hajlandó enni, ahol a pita helyben sütött,nem pedig bolti és a húst arról a forgó kupacról vagdossák le. "


Ha nem a forgó kupacról hámozzák le, az akkor nem is kebab.


Mi a baj azzal, ha maga vasalja az inget? Talán fogadjon bejárónőt?

Munkahelyen igen sokan esznek kint. Nem értem, mi ezzel a baj.


Semmi különösebb gondot nem látok az unokatesóddla kapcsolatban.

2017. aug. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%
Ő ilyen. Szerintem ezzel semmi gond, mivel megteremti magának az extra kívánságait, nem a szüleitől várja el.
2017. aug. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
28%
Ez egy teljesen normális férfi.
2017. aug. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!