Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Onallo letemre a szuleim nem...

Onallo letemre a szuleim nem engedik az autovasarlast. Ti mit ehhez?

Figyelt kérdés

23 eves vagyok, egyedul lakom, sajat lakas.

A havi bevetelem netto 250e ft.

A lakas rezsi koltsege mindennel egyutt 25e ft.


Szeretnek venni egy autot, ezt itt

[link]


Szuleim amiota emlitettem nekik nem allnak szoba velem.

Hatalmas veszekedesunk volt, ha meg merem venni majd foldonfuto leszek, mert el kell adnom a lakast, mindenem ramegy majd.


Igazuk van?

Nem engedhetem meg magamnak?

Masra nem koltok, elelmiszerre alapdolgokat mert tej-feherje erzekeny vagyok, szinte csak kenyeret tudok enni.


2017. aug. 16. 20:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Havi 50.000 ft minusz, de benzin nelkul, ezt tudod?

Mennyit mennel vele?

Egyebkent elnondhatjak a velemenyuk, te megfotolhatod, de nyilvan nem donthetnek helyetted. Nem akkora kockazat mint ahogy ok latjak.

2017. aug. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Vedd meg, ha akarod. Vagy inkább hagyod, hogy erőszakot gyakoroljanak veled szemben? Megérteném, ha ők fizetnék... de nem fogják.


Arra készülj fel, hogy lesz szervízköltsége és fenntartási költsége, de ha stabil a jövedelmed, ki fogod bírni.


Én is hasonló kategóriájú autóban gondolkoztam annak idején, amikor első autómat vettem saját fizuból, de végül egy alsó középkategóriás mellett döntöttem, ami a mai napig hűségesen szolgál.

2017. aug. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
Igazuk van, nem engedheted meg magadnak, de jobb, ha magad jössz rá.
2017. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Ha így állnak hozzád a szüleid, akkor te ne állj velük szóba egy ideig. Felnőtt ember vagy, megfelelő egzisztenciával, nem függsz tőlük, szóval azt csinálsz, amit akarsz. És visszataszítónak tartom, amikor egy szülő beveti az érzelmi zsarolást, csak hogy elérje, amit akar. Nem vagy már gyerek, tanácsot adhatnak, amit vagy megfogadsz vagy nem, de nem szólhatnak bele az életedbe, pláne nem zsarolhatnak. Irigyek rád, vagy mi a bajuk? Láttam már ilyet, fel nem foghatom, hogy miért nem tudnak egyes szülők a gyerekeik sikerének örülni, inkább akadékoskodnak, csak hogy továbbra is ők irányíthassanak. Szóval ha ezt az autót szeretnéd, és a fenntartása sem probléma, akkor hajrá!
2017. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha cigizel/cigiznél az sem lenne olcsóbb. Nem állok rosszul ,de nekem ez drága lenne. A te álmod a te pénzed ,vedd meg.
2017. aug. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
Jó vétel. Ráadásul Mercedeshez képest nem is drága annyira. És dizel, azaz nem megy rá a gatyád a fogyasztásra. Nyugodtan vedd meg, és értesd meg apáddal, hogy ilyen kocsihoz lépest jó vétel ez
2017. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Bazz én meg azt hittem valami g€cinagy benzinfalót akartál. Véleményt mondhatnak de beleszólásuk szerintem nem sok van. De jó hogy anyámék nem ilyenek. Félrerakott lóvé van rá? Akkor nem habozz és CSAKAZÉRTIS VEDD MEG! Bele fognak törődni, nincs más választásuk.
2017. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem rendben van ez az autó simán megéri, sőt ha ennyi pénzem lenne elgondolkodnák rajta, hogy veszek fel még ennyi hitelt is mellé és akkor tudnál egy kicsit újabb autóban is gondolkodni.
2017. aug. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
16%

Ez egy külföldi papíros autó, kb 650ezer lesz mire forgalomba helyezIk. Hitelre vennéd?


Nem engwdjeted meg magadnak, havi min 70 a tankolás, ha napi max 100 km-t as el és akkor még nem számoltál a biztosítással, adóval, meghibásodással, vizsgával.

Nagy átlagban évi 1.250.000 be fog fájni a fenntartás, plusz a hitel.


Ettől függetlenül a szüleid gyerekesek, de igazuk van

2017. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

A lakást te vetted, vagy a szüleid? Ha a szülők, akkor annyara azért mégse vagy önálló.

Majd ha tényleg mindent magadnak köszönhetsz, akkor beszélhetsz önállóságról.

Biztos nem azért vették a lakást, hogy te Mercivel flancolj.

2017. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!