Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Koteles vagyok e a 13 eves...

Koteles vagyok e a 13 eves gyerekemet odaadni az apjanak, ha 9 eve nem latta, sosem kereste, most meg kitalalta, hogy jon erte?

Figyelt kérdés
2017. szept. 29. 02:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%
Nem.
2017. szept. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
64%

Nos, jó kérdés. Ha elvaltatok és van bírósági ítélet a lathatasrol, akkor igen. Ha nem valtatok el, vagy házasok sem voltatok, csak apasági nyilatkozatot tett, szintén igen.

Ettől függetlenül nem engedném el vele a gyereket. Ha feljelentést érte a gyamhivatalban, elsőre akkor is csak figyelmeztetést kapsz, a többedik alkalomnal lesz csak penzbirsag


Mondjuk érdekes egy ember lehet. .. A helyedben még ma bemennek a bíróságra és inditanek egy pert a kizárólagos felügyeleti jogert és egyúttal kérném az apa szülői jogainak megszüntetését és a kapcsolattartas megszüntetését a 9 év nemtorodomsegre hivatkozva.

2017. szept. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
44%
Elég nagy már ahhoz, kérdezd meg a gyereket: akarja-e a hétvégét (éjjel-nappal, ott alvással együtt!!!) az apjával tölteni?
2017. szept. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem akarja. Nem is ismeri. Vadidegen ember a számára.
2017. szept. 29. 07:04
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Van bármilyen bírósági határozat a láthatásról?


Ha igen, akkor sürgösen be kell adni egy keresetet ennek megváltoztatására, indoknak elég, hogy a gyerek nem ismeri öt és eddig nem kereste az apa.


Ha nincs, akkor meg semmi alapja sincs arra, hogy ilyet kérjen töletek.

2017. szept. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%

Az 5-ös vagyok még egyszer:


Amit még tudni kell, ha netán fizetne gyerektartást, az nek jogosítja fel a láthatásra, ez számára kötelesség, és nem ellenszolgáltatás a kapcsolattartás fejében. (Ha meg nem fizet, akkor a beadványban ezt is kérd, mert ez a gyerekre jár)

2017. szept. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
18%

3-as vagyok!

Persze, a jogtudorok nagyon szépen le tudnak pontozni! A jogot, és a jogi utat követni, azt mindenki tudja, hogyan is kell.

De ne feledjétek el, hogy nem tárgyról van szó, hanem egy ember-palántáról, akinek érzelmei, érzései vannak, akiben valóban felmerülnek a gondolatok, hogy mi a fenét fogok csinálni 2 teljes napon át egy számomra vadidegen emberrel....

Talán inkább a hirtelen megjelent apát kellene jobb belátásra bírni, és ha ezt a hétvégét ki tudják védeni, akkor lesz idő a jogi utat is elindítani!


Úgy beszéltek itt a jogi dolgokról, mintha a gyerek érzései, véleménye, akarata egyáltalán nem lennének fontosak!

2017. szept. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%

Úgy tudom, a láthatást kell biztosítanod - szóval "elvitelre" nem kötelezhet.

Nálatok, pl kettesben a gyerek szobájában mièrt nem jó neki?

A gyerek is biztonságban èrzi magát, nem stresszel meg tudják ismerni egymást.

Több ilyen tali után, ha apuka odateszi magát, elmehetnek állatkertbe, moziba stb. Ès az ottalvás jöhet, ha a gyerek is bízikmár a règi- új apuban :)

2017. szept. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

Nos, ha van bírósági határozat a láthatásról, akkor a következőt tenném: Megmondanám, hogy láthatja a gyereket, beszélgethet vele, ha ezt szeretné, de csak valamilyen nyilvános helyen.

Oda nem adom, el nem mehet vele.

Oszt mehet a bíróságra :D A láthatást nem tagadtam meg :-)


Egyébként ezt a "köztes" megoldást pont egy gyámügyistől hallottam.

2017. szept. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
9-es vagyok, az kimaradt: természetesen végig ott lennék a gyerekkel.
2017. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!