Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi esélye van egy gyermeko...

Mennyi esélye van egy gyermekotthonos kamasznak nevelőszülőkhöz kerülni?

Figyelt kérdés
A családomra nem számíthatok, a gyermekotthonban pedig a lakótársaim, enyhén szólva nem épp emberiek. Az egyetlen megoldásom a nevelőszülő lenne. A bökkenő az, hogy 16 évesen, senki sem kar magához venni. Meglátják a koromat a papíron és élből elutasítanak, noha nem is ismernek, találkoznunk kéne, hogy meggyőzzem őket, de oda sem hajlandóak eljönni az emberek. Rengeteg rossz tapasztalat született eddig a kamaszként való elkerülésnél. Mert általában ezek e gyermekek kezelhetetlenek, visszafeleselnek, teherbe esnek, börtönbe kerülnek...Ezt a nevelőszülők érthető módon nem preferálják. DE még vannak kivételek, vannak normális gyermekek, ritkák, viszont vannak. A sztereotípiák miatt viszont, még csak meg se fontolják a dolgot. Ennek ellenére én még reménykedem, mert ez maradt az egyetlen esélyem, hogy ne őrüljek meg. Úgy érzem, mintha napról napra eltűnnék, közel sem az vagyok aki voltam, és tudom csak úgy nyerhetem vissza, ha végre kiszabadulok, ha egy szerető családra lelek, normális emberek között. De nem akarom hamis álomba ringatni magam, így arra kérlek titeket legyetek őszinték, akkor is ha fájna nekem az igazság. Mondjátok mennyi esélyem van így végre egy boldog életre? Egy szerető családra? Egy olyan családra, ahol újra gyermeknek érezhetem magam?

2017. okt. 3. 20:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos semennyi, ilyen korú gyerekeket már nagyon ki se ajánlanak családoknak. Viszont arra jó esélyed van, hogy jó emberekkel ismerkedj meg, akik tarthatják benned a lelket, barátokkal, akiket családodnak tekinthetsz. Semmilyen rokonod nincs akihez mehetnél?
2017. okt. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%

A kérdés mindig az, hogy miért kerültél nevelőotthonba. Nyilván nem pár évesként, mert akkor már nevelőszülőkkel élnél.

A gond az, hogy ha valaki 14-15 évesen kerül be, annak az az oka, hogy a gyermek kezelhetetlen, öntörvényű. Az ilyen korú gyermekeket már nem lehet irányítani, átnevelni, és félő, hogy sokkal több gondot vesz az ember a nyakába mint amennyit örömöt. Ezért sajnos minimális az esély, hogy egy 14-16 éves gyerek nevelőszülőkhöz kerüljön. 2 év, és felnőtt lesz.

Olvasva amit írtál, én téged értelmesnek, okosnak tartalak, és ha otthon élnék Magyarországon lehet adnék esélyt magamnak és neked is.

2017. okt. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hulye kerdes, de nem tudsz elmenni forumokra, rendezvenyekre, ahol neveloszulok vannak? Lehet, hogy papir alapjan nem valasztanak, de ha eloben latnak...


Nem tudsz ehhez protekciot szerezni nevelootthonos felugyeloktol?


Es meg a helyi plebaniat is megprobalhatnad.


Alapozz a szemelyes varazsodra:-)


Nincs olyan, hogy lehetetlen:-)

2017. okt. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó , h rossznak gondolnak téged. Nem kell senkit meggyözz semmiröl . Csupan arról van szó, h a nevelöszulök kicsi gyerekeket akarnak nevelni , h azokat a saját képükre formálhassák es csak öket szeresse , ne legyenek emlékei más szulökröl stb szóval önzö okokból akarnak örökbe fogadni
2017. okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

Azt is számítsd bele, hogy örökbefogadásod esetén is fenn áll a "csöbörből-vödörbe" helyzet esélye.

Ugyanakkor én sem látok rá sok esélyt a te korodban arra hogy adoptáljanak. Legtöbb leendő szülő szeretné a gyereket felnevelni, te pedig lassan felnőtt leszel. Én mondjuk talán azért mert ismerős a helyzeted szívesen kisegítenék egy korodbeli gyereket is a pocsék környezetből ha lenne rá lehetőségem, de alig vagy idősebb nálad. Én is azt tudom ajánlani csak hogy keress olyan közösséget, amit családiaanak érezhetsz.

2017. okt. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon meg tudlak erteni. En is igy jartam ahogy te. Anyam kidobott otthonrol 15 eves koromban, es harom evig magahoz vett eppen apam, de mivel neki volt egy felesege, a neveloanyam, aki ki nem allhatott, igy amikor 18 lettem ki lettem hajitva az utcara. Hiaba "neveltek fel" vagyis turtek meg 18 eves koromig, utana ugyanolyan egyedul voltam a vilagban mint te most. Soha nem volt szereto csaladom, es utana sem erdekelte oket soha, hogy mi van velem. Hidd el, nem csak 16 eves korban tortenik gyerekekkel hogy elhagyja oket a csaladjuk, es utana csakugyanugy egyedul vannak mint egy szerencsetlen arva vagy intezetis.

Nem tudom mit tegyel, de valaki itt mar tanacsolta elottem hogy talan probalj meg plebaniakhoz fordulni, ott nagyon el tudom kepzelni hogy megprobalnak rajtad segiteni.

De ha nem talalsz senkit, ne keseredj el. Tanulj es alapozd meg az eleted, mert ha ez nem sikerul, akkor a helyzeted kesobb meg rosszabb lehet, es felnott korodra kilatastalanul kiszolgaltatott helyzetbe kerulhetsz.

2017. okt. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben próbálj meg a gyermekvédelmi gyámoddal beszélni ezügyben. Ő tud neked segíteni, javaslatot tenni gondozási hely megváltoztatására.

De az valóban igaz, hogy nevelőszülőkhöz a kisebb gyerekeket szokták kihelyezni (12 év alattiak), de ha van férőhely és indokolt a dolog akkor nagyobb gyerekek is kerülhetnek nevelőszülőhöz.

2017. okt. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Őszinte leszek,semennyi.(otthonos vagyok én is,tudom) viszont van 2 lehetőséged: megbarátkozol a helyzettel vagy beszélsz a gyámoddal és kérvényezitek a lakásotthonba való helyezésed(a mienkben pont van üres hely is...)A kérvényben megjelölheted azt is ,hogy konkrétan melyik lakásotthonba szeretnél kerülni. Többnyire abba is helyezik a gyereket,ha van felvétel. 18L
2017. okt. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Fú, nem is tudom mit mit mondjak, nem számítottam ennyi válaszra. De nagyon sokat írtatok, és köszönöm amiért őszinték voltatok velem. Az igazság az, hogy lett volna egy hölgy aki magához vett volna, de 2 megbeszélt találkozóra nem jött el, mert mindig közbe jött valami. Így megmondták neki, hogy többet ne is jöjjön. Én tökre kétségbe estem, mert végre volt valaki, aki kivihetne, erre elutasítják. Megnyugtattak, hogy van még emberük, és kutatnak mindenfele, de még semmi. Azért lett volna jó ez az egész, mert van két fiatalabb testvérem, (12 éves lány, 6 éves fiú) akikkel, mindenáron az volt az álmunk, hogy a karácsonyt végre szerető családba tölthessük, amire már évek óta áhítozunk. De így most az egész ugrott, mert nincs senki. Nekik még van esélyük kimenni, így meg is mondtam a gyámomnak, ha van lehetőség, hogy ők ketten kimenjenek, akkor miattam ne maradjanak benn. Komolyan már ez az egyetlen ami életben tart. A gyámom azt mondja még ne adjam fel, de a gondozónőim szerint a maximális esélyem 5-10 %. Köszönöm a tanácsokat és az érdeklődést, komolyan kellemesen csalódtam az emberekben, úgyhogy köszönöm.
2017. okt. 4. 19:56
 10/20 anonim ***** válasza:
46%

Ismertem egy csajt aki neveloszulokhoz kerult tizenevesen, de neki ez borzaszto volt. Nem engedtek neki kb semmit (pl hajvasalas) tehat mindenbe beleszoltak, utalt ott lenni, szerencsere csak fel evet volt ott mert betoltotte a 18at.

Hogy mondjam mi aparommal gondolkodtunk azon hogy egyszer ha nem lenne gyerekunk orokbe fogadnank. Mi kisgyereket valasztanank, nem babat vagy barmi mast. De ha lennek vagy 40 akkor egy kedves tinit is befogadhatnank, persze ugyis rengeteget kene talalkozni mielott befogadnank. Elvarnam h tanuljon rengeteget, mert jo jovot terveznenk neki, ugyanugy mint egy sajat gyereknek. Ha orvos akar lenni, legyen orvos! Ha gyogyszeresz akkor gyogyszeresz. Nalam az lenne a "maradas" feltetele ha kihozza magabol a maximumot. De persze ha kihozza a maxot es o cukrasz lenne akkor legyen csak az, de mint mondtam a maximum a maradas feltetele :)

2017. okt. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!