Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan sikerült a megcsalást...

Hogyan sikerült a megcsalást feldolgozni házasságban? Olyan felek tapasztalatait várom, akik meg tudtak bocsátani párjuknak, és sikerült újrakezdeni.

Figyelt kérdés

2017. okt. 11. 11:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%

Nem lehet.

Én megpróbáltam, két évig áltünk együtt az újrakezdés után, aminek az lett az eredménye, hogy idegösszeomlással kórházba kerültem, hónapokig tartott, mire megint félig-meddig rendbejöttem. Akkor beadtam a válókereset, és azóta tudok megint normálisan élni.

2017. okt. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
84%
Bocsánat hogy én is hozzászólok a témához,noha írtad hogy kiktől vársz választ.Én úgy érzem hogy nem tudnék megbocsátani.Annyira megutálnám,lenézném az illetőt,és annyira undorodnék tőle...Nem tudnék....Engem is érdekelne hogy aki ezt szívből megbocsátja,100%-osan és ugyanúgy néz a párjára,hogy csinálja?
2017. okt. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

Én megpróbáltam túltenni magam a dolgokon, mert pici, 8 hónapos gyerekünk volt.

Mégis 3 év múlva elváltunk, mert utána soha egy szavát nem tudtam elhinni, de mint be is bizonyosodott utólag, nem alaptalanul.

2017. okt. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Érzelmi megcsalás volt ahol a találkozót tervezgették, visszasírta magát, pár hónapig még próbálkoztam megbocsátani, de mindig azt gondoltam hogy ma lesz a napja amikor találkoznak, idióta módjára ellenőrizgettem a gépet, a telefonját, lealacsonyítottam magam. Aztán észrevettem a helyzet szánalmasságát, összepakoltam a cuccait és elküldtem. Azóta nem nagyon tudok bízni a nőkben, eltört valami.
2017. okt. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
57%

Sok ember ki fog akadni a hozzászólásom miatt.de vállalom a véleményem.

Mikor nálunk kiderült a megcsalás akkor első körben férjemet hibáztattam a szemét a mocsok a minden volt.

Összecsomagoltam és elhagytam !!

Aztán mikor elmúlt a mérgem más szemszögből is átgondoltam. miért tette ? és rájöttem nem csak az ő hibája volt !! Kettő hibás kell. El lett hanyagolva érzelmileg, szexuálisan, minden téren .

Mikor ezt felismertem, akkor meg tudtam bocsátani neki és új esélyt adni.

2017. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Mansour ***** válasza:
32%

"Sok ember ki fog akadni a hozzászólásom miatt"

Hogy lehetne ezen kiakadni? Ez a normális hozzáállás, le a kalappal!

2017. okt. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
83%

Csak átgondoltam azt ami történt és azonnal elfogott a hányinger.

Hogy másik nőt simogatott,csókolgatott,nyalogatott,dugott a mi ágyunkban amíg én dolgoztam.Tök mindegy mi vezetett ide ez megbocsáthatatlan és hozzá se tudtam volna érni ezek után.Fujj.Csak az volt a nagy szerencsém,hogy a szomszéd látta a csaj kocsiját a ház előtt és egy csókot,különben még talán most is tudatlanságban élnék.

Aki egy ilyen után még hozzáérne a párjához,egészségére.

Csak aztán ne jusson túl gyakran eszébe ahogy henteregtek meg testnedvet cseréltek a nagy szerelem jegyében.

2017. okt. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ, ki mennyire tartja saját magát meg a kapcsolatát. Ha szerelmes vagy, akkor értelemszerű, hogy nem ba**ol mással és nyilvánvalóan rosszul esik, ha a párod megteszi. Ha egy kapcsolatot a szerelem tart össze, akkor innentől kezdve már nincs értelme erőltetni.

De ha már ott a közös lakás, a közös autó, a közös gyerek, a közös vagyon, és mégiscsak kényelmesebb együtt maradni, mint új életet kezdeni, akkor egye fene, dugjon félre, de akkor hozzám többet nem nyúl és én is másokkal fogok dugni. Tiszta ügy. A gyerek meg csak higgye azt naivan, hogy anyu meg apu között minden rendben.

Én mind a kettőt megértem, de azt nem, hogy egy elvileg szerető férj/feleség csalja a párját, és utána úgy csinálnak, mintha minden rendben lenne és még el is hiszik, hogy a megcsaló fél nem fogja újra megtenni. Ehhez nagyon butának kell lenni.

Akár nő, akár férfi, a párunk igenis megérdemli a megbecsülést és a tiszteletet. Még ha a szerelem el is múlik, mert azt ugye erőltetni nem lehet. De ha valaki melletted eljár, másokkal fekszik le, hazudik, átver és megaláz, az téged NEM TISZTEL és NEM BECSÜL. Ami undorító dolog, pláne egy házasságban.

Aki pedig ezt megbocsájtja, az egyszerűen megalázkodik és a párja lábtörlője lesz. Beletörődik a helyzetbe és elhiszi, hogy ő valóban kevesebb, ő valóban rosszabb, sőt, Ő A HIBÁS.

"Ó, a férjem meghuzogatta a munkahelyén a 20 éves asszisztenst, tavaly meg a titkárnőjét, de biztosan én tehetek róla, mert nem vettem fel elég szexi fehérneműt és nem masszíroztam meg a lábát szex előtt... szegény drága férjecském, mostantól mindent megteszek érte, hogy boldog legyen és ne akarjon mással lenni..."

Na, így kell totálisan lealázni magatokat. DE akinek ez kell, akinek ez jó, akinek ezzel teljes az élete, hogy valakinek az otthoni lábtörlője legyen, hát szíve joga. Nagyon gyakori, nincs ebben semmi különös. Csak én jobban becsülöm azokat a nőket/férfiakat, akik az ilyen penészgombától inkább megszabadulnak, akár egy válás árán is, és 30-40 fölött is bátran nekivágnak egy új életnek, amiben talán valódi boldogságot is találhatnak.

2017. okt. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
88%

Persze, az, hogy egy házasságban/kapcsolatban valami elromlik, akár pont a szex, az valóban legtöbbször a két fél hibája. De sokszor nem. Van, amikor asszonyka a lelkét kiteszi, már-már túlzásokba esve próbál az uracskája kedvére tenni, olyan szexi ruhákat és játékokat vesz, hogy csak na, egy ideig jó is, aztán kiderül, hogy a férjecskének ez is kevés, mert neki olyan perverziói vannak, amiket csak prostikkal tud kiélni.

Másrészt pedig, ha egy kapcsolatban valami elromlik, akkor arra az a megoldás, vagy az a kiút, hogy még nekiállok hazudozni és elmegyek titokban mást kúrogatni? Esetleg egész véletlenül nem a párommal kellene leülnöm megbeszélni, hogy valami nem jó? Esetleg elmenni terápiára vagy olvasni a témában vagy kipróbálni új dolgokat A PÁROMMAL?

Ne legyetek már ilyen naiv birkák, a megcsalás az megcsalás, aki félreba**ik az egy gyáva féreg és tojik rátok. A szemében nem vagytok senkik. De nyugodtan ringassátok magatokat hiú ábrándokba. Csak ne akarjátok másoknak bebeszélni, hogy ez így jó, csak mert ti beletörődtetek.

2017. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%

"Érzelmi megcsalás volt ahol a találkozót tervezgették, visszasírta magát, pár hónapig még próbálkoztam megbocsátani, de mindig azt gondoltam hogy ma lesz a napja amikor találkoznak, idióta módjára ellenőrizgettem a gépet, a telefonját, lealacsonyítottam magam. Aztán észrevettem a helyzet szánalmasságát, összepakoltam a cuccait és elküldtem."


Nálam ugyanez történt, nem voltam féltékeny típus...de az a meghitt hangnem, ahogy társalogtak, véletlenül bukott le, ültem a gépénél és játszottam, erre villogni kezdett a lecsukott msn ablak, azért klikkeltem rá, mert láttam a csaj nevét és tudtam, hogy szerelmes volt belé. A találkozóról kérdezett. Kiderült, hogy régóta leveleztek ismét, stb. A lány aszerint választott volna két iskola között (bár szerintem kamuzott, hogy húzza a barátom agyát), hogy barátom melyikhez költözött volna közelebb.

Én akkor megbocsájtottam, de a maradék egy évben idegeskedtem végig, meg őrlődtem ezen. Szerintem megcsalhatott testileg is, egy buli után furcsa volt, de ez az érzelmi megcsalás nekem jobban fájt.


Viszont én ezért nem hibáztatom a többi férfit ismeretlenül, meg tudok bízni jelenlegi barátomban is, eszem ágában sincsen megnézni a dolgait.

2017. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!