Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 1 éve élek távkapcsolatban, minden nagyon jól működik egy dolgot kivéve..

A szüleinek egyáltalán nem való a gyereknevelés. Az összes rokona, főleg az apja, úgy bánik vele, mint egy kutyával. Mintha direkt próbálnák elvenni az összes önbizalmát és önbecsülését, ami már sikerült is nekik. Barátnőmnek nagyon gyenge a személyisége és nagyon érzékeny. Nekik hála egyáltalán nem tudja magát emberszámba venni. Mondanom se kell, hogy a fejlődésének ebben a szakaszában (16 éves) mennyire kártékony, és ez mennyire kifog hatni az egész életére. Megvannak győződve, hogy ők jól cselekszenek, még se lehet velük megbeszélni semmit sem. Az anyja teljesen be van hódolva a férjének, semmibe sincs beleszólása, ő már csak egy konyhai eszköz.

Az apja éppen hogy csak nem veri, ezen kívül minden más módon próbálja megnyomorítani. Legutóbbi eset (egy átlagos eset) barátnőm régi gépéről belenéztek a facebookjába és elkezdték olvasgatni a beszélgetéseinket és olvastak egy olyat, hogy totál poénból elküld engem az anyámba. Ezért már a halhoz lökdöste, kiabáltak vele, eltiltott tőle mindent stb. Nem lepődtünk meg ezen, ez természetes. Egy szó mint száz, nagyon rossz helyen van.

Mivel az apja nem iszik és dolgozik ezért valószínűleg a gyámügy nem fog segíteni. Amúgy se lenne sokkal jobb, ha nevelőotthonba kerülne, nem javítana a helyzeten. Egy 16 évest valószínűleg nevelőszülők sem fognak befogadni. Én már arra is gondoltam, hogy összeházasodok vele, még ha nem is együtt öregedünk meg, de legalább kimentem onnan amíg nem lesz 18, de ehhez a barátnőmnek a szülői beleegyezése kell, ami soha nem fog megtörténni. Mi más lehetőség van? Ahogy én a képbe kerültem, sokkal rosszabb lett a helyzet a szüleivel, mert már tudják velem fenyegetni, hogy nem találkozhat velem. De, ha én kikerülök a képből, akkor a barátnőm már tényleg össze fog törni. Teljesen tanácstalan vagyok.

Igen tudom, hogy lehetne ennél rosszabb, tudom, hogy van akit vernek, akit megerőszakolnak, vagy aki még ennél is rosszabb helyzetben van, de ezek a tények nem fognak segíteni a helyzetünkön. Szóval kukacoskodás helyett tényleg segítő szándékú kommenteket várnék, ha lehet. (20F)



2017. okt. 12. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Te sajnos semmit, amíg 18 éves nem lesz. Max annyit tudsz tenni, hogy gyűjtesz 2 évig amíg csak tudsz, majd 18. szülinapján ha összegyűlt neki a pénz, kikéred és hozzádköltözik. Remélhetőleg még 2 év múlva is együttmaradtok. Csak kibír valahogy 2 évet.
2017. okt. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Esetleg a barátnőd nem tud kollégiumba menni? Foghatnátok arra hogy jobban akar önállósodni. Nemtudom hogy M.o. hogy működik de nálunk van valami olyan törvény ,ha elmúlt valaki 15 már írhat alá a saját nevében dokumentumot így a kolit is egyszerűbb inteznie. Esetleg valami rokon/ nagyszülőkhöz költözni? Bejelentkezhetnétek valami közös sportra/ hobbi ami jó sokáig tart addig se legyen otthon.

Ha egyik sem lehetséges akkor annyit segíthetsz ,hogy mellette állsz és támogatod. Amint 18 éves lesz elhúzni a szülőktől jó messzire.

2017. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is ugyanez volt...


Hossző lenne leírni, de ha nincs a párom, akkor valszeg félúton felkötöm magam - szó szerint.

Őérte éltem és éltem túl a napokat.


Most már összeköltöztünk (1000km-re otthonról) és eszem égében nincs soha visszamenni a "családomhoz".


28n

2017. okt. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Hozzátok költözhet szülei beleegyezése nélkül is, ha már elmúlt 16 éves, és a gyámhatóságnak bizonyítani tudja, hogy az érdekeivel nem ellentétes (folytatni tudja nálatok is sulit, illetve nálatok jó helye lenne).


"Ptk. 4:152. § [A gyermek gondozása, lakóhelyének és tartózkodási helyének meghatározása]

...

(4) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülők lakóhelyét vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság jóváhagyásával a szülők beleegyezése nélkül elhagyhatja, ha az az érdekeivel nem ellentétes. A szülők lakóhelyének vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási hely elhagyása önmagában a szülői felügyeletet - a személyes gondozás és nevelés kivételével - nem érinti."

[link]

2017. okt. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
de mit mondhatnék a gyámhatóságnak ha nem iszik, és dolgozik az apja? papíron nagyon jó helyen van barátnőm, esetleg, ha kiszínezi a történetet, hogy az apjának pedofil hajlamai vannak vagy mi?
2017. okt. 12. 20:44
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Jöhetne hozzátok?
2017. okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ez elég hogy megnyerjük a gyámhatóságokat?
2017. okt. 12. 20:52
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudtok hangfelvételt készíteni ?

Hátha az segít valamit.

2017. okt. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
messenger beszélgetést amiben állatmódján viselkedik az apja, azt kiló számra tudunk szerezni, de még a hangfelvétel is megoldható
2017. okt. 12. 21:01
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Ilyet hazudni (pedofíl hajlam..) aljas dolog lenne, de még a létető sérelmeket sem kell nagyon kiteregetni. Elég csak arról meggyőzni a gyámhatóságot, hogy nálatok jó helye lenne, tudna tanulni, neki pedig ehhez lenne kedve.
2017. okt. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!