Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Anyósom" folyamatosan piszkál...

"Anyósom" folyamatosan piszkál a súlyom miatt. Hogy állítsam le? 21L

Figyelt kérdés

4 éve ismerjük egymást, rajta van egy kis súlyfelesleg, engem ez nem zavar, én sem piszkálom őt.

Én egy 45 kg-os lány vagyok, lehet, hogy anorexiás, nem merem ezt kijelenteni. A lényeg, hogy folyamatosan kövérnek látom magam, én akarok lenni a legvékonyabb, ha már fél kilóval többet mutat a mérleg kikészülök. 5 kg-ot le szeretnék fogyni, de nehezen megy nagyon. Rengeteget is sportolok pedig, és a max kalória amit megeszek az 1200 (de akkor nagyon elengedtem magam, inkább 800 körül szokott lenni, jobb napokon 500 se) Mondhat nekem bárki bármit, sajnos én akkor sem azt látom a tükörben amit szeretnék, rendesen sírok egy csomószor ez miatt. Nagyon nagyon ritkán, ha sokat ettem akkor hánytatom is magam (havi 1-2 alkalom csak) A bajom az, hogy anyósommal dolgozom, és az ő barátaival, mind 40-50 évesek. Folyamatosan szekálnak, hogy egyek ezt, azt, én sosem eszem...stb. Nem akarom, hogy kitudódjon, hogy nekem ez a "bajom". Mivel tudnám azt a látszatot kelteni, hogy eszek? Mostanában ki szoktam tenni egy háztartási kekszes zacskót asztalomra, abból megeszek 4-5 darabot ha a közelemben vannak. Valami tipp? Tényleg nem akarom, hogy rám szálljanak ez miatt, azt pláne nem, hogy rájöjjenek.


2017. okt. 18. 14:03
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudod őket átverni, nyilván látják, hogy beteg vagy. Ha te nem mered kijelenteni, hogy anorexiás vagy, kijelentem én. Fordulj orvoshoz, mielőtt felfordulsz!
2017. okt. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
95%
A saját érdekedben fordulj orvoshoz, hacsak nem akarsz meghalni, vagy maradandó egészségkárosodást szenvedni. Érdekes, hogy a párodnak nem tűnik fel a betegséged...
2017. okt. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy látnák, hogy beteg vagyok, azért annyira nem vészes ez a 45 kg, főleg a 163 centimhez. Orvoshoz nem fogok menni, nem fogok elhízni!
2017. okt. 18. 14:13
 4/49 anonim ***** válasza:
94%
Aha, akkor kerülj kórházba, az sokkal jobb! :)
2017. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 Mansour ***** válasza:
93%
Bizony, ez már beteges! 5 kg-ot nem leadnod, de nagyon gyorsan felszedned kellene. Ne a tükröt nézd, hanem a környezetednek higgy! Barátod mit szól a súlyodhoz (vagy valami csontváz-fetisiszta)?
2017. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 Mansour ***** válasza:
84%

"azért annyira nem vészes ez a 45 kg, főleg a 163 centimhez"

A feleségem 165 cm és 62 kg. Az sem vészes, sőt nagyon csinos!

2017. okt. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
71%

19 évesen voltam ebben a korszakban 163 és 47 volt a max,45 ig mentem volna le. Utólag visszanézve is csinos voltam, de marhára vékony. Akkori pasim is megjegyezte, de gimiben vam a lányoknak ilyen fogyókúrás mániájuk. gimi vékgén vakbél mutetem volt s tályog és ashártya tehát stagnáltam kb. Egyetem elején jottem ossze a párommal jelenleg már Férjemmel kivel 2 gyerekunk van. Mikor osszejottunk lb. 50kg voltam. Elotte is b kosaras voltam, tehét hála ég vol vmekkora mellem. Férjemmel osszejottrm "és elengedtem magam" 54 kg lettem. Ez kb annyit jelentett,hogy lett alakom, és c kosaras mellem. 2.gyerek után vagyok és 4 hónappal szulés után 60kg alatt, és buszke vagyok magamra. Terhrsség alatt is figyeltem, de nornálisan ettem.

Ezzel arra akarok kijukadni,ha találsz egy olyan párt magadnak aki elfogad az lenne jó. Hidd el én is leadnék úgy 54kg ra, de már nem érdekel :)

De a tiéd iszoynatosan kevés. És nem véletlenul piszkál anyósod, mert ez beteges. Nem ugyan úgy néz ki vki, ha testalkatilag ilyen,vagy koplatatja magát. Az a baj,hogy addig én is azt hittem ez a csinos. Hát mióta van mellem azért sokkal jobb:D 50 kg simán jó lenne neked és sennki se piszkálna. 50kg voltam én is ennyi cmrel tehát tudom mirol beszélek. Orulj inkább snna,hogy anyósod fogéalkozik veled. Tudom, nekem is volt olyan kordzakom,hogy koplaltam és tornáztam és úristen 55kg sose legyek(50 voltam akkor) és azt hittem világ fog osszedolni. Én is volt,hogy egy almát se ettem. Férjem mellett teljesen megváltozott a szemláletem, eljártam spinningelni, de izomra hajtottam. Izom sokkal tobbet éget el,mint zsír,így kb. Ehettem vacsit(értsd sali kb.) És szép lassan két gyerekkel úgy vagyok, hogy figyelek és tartom a (nem tudom mennyi vagyok) 60 kg alatt vmivel. Tény mondom 55 kg lennék én, de nem bánt már:):). Tehát ha jót akarsz magadnak legyél 50kg és mindenki bodlog lesz, mert anno én is 10 percenként álltam mérlegre és számolgattam a boltokban a kalóriát.

2017. okt. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
90%

"Orvoshoz nem fogok elmenni,nem fogok elhizni"


Anorexias vagy, menj el orvoshoz!! Ne akarj mar meghalni konyorgok! Meg -5 kg es mehetsz is a korhazba!

2017. okt. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
94%

Tegyük egy pillanatra félre a kilókat, azzal téged úgysem lehet meggyőzni. Sportolsz és 5-800 kalóriát viszel be? Rám feljött pár plusz kiló, és elkezdtem járni személyi edzőhöz, hogy lemenjen és hogy formásodjak. Segített abban is, hogy az evéesel kapcsolatban mire figyeljek, és azt mondta, egy ebéd kb 5-600 kalória legyen Te egész nap nem eszel annyit, mint amennyit egy hozzáérő ebédre javasol - érted mostmár, hogy a könyezeted miért piszkál?

Ne jöjjenek rá? Nekem is volt egy kolléganőm, aki alig evett, pár nap után mindenki levágta, hogy beteg. Már nincs a cégnél, egy idő után olyan gyakran volt beteg, hogy kiúgták.

A párod mit szól az egészhez?

2017. okt. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
0%

Azért 17-es BMI-vel nem nagyon fordulnak fel még az emberek. Az a WHO osztályozása szerint a mild thinness (igaz, hogy alsó) határa.

Arra viszont ügyelni kéne, hogy mit eszel, nem a lassú öngyilkot választani a keksszel.- :D Sajnos, ahány bolygólakó, annyiféle elmélet a helyes táplálkozásra.

Ami az anyósodat illeti, a helyzetbe neked kell beletörődnöd, mivel az átlag magyar túlsúlyos, és ezt a lelke mélyén tudja is, hát megpróbálja a cingárakat lehúzni maga után a mocsárba. Egyszer én is lementem az enyhe soványság és a normál határára, 18,5 BMI-re, mit mondjak, azon három év alatt nyugtom nem volt a buggyanó hájaktól, állandóan az volt a téma, hogy rosszul nézek ki. :D

2017. okt. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!