Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok mi a szokás az étkezés...

Nálatok mi a szokás az étkezéseknél?

Figyelt kérdés

Én úgy nőttem fel, hogy amikor lehetett közös étkezések voltak. Ha nem voltam éhes, akkor is ki kellett ülnöm a családdal a konyhába vacsora időben, ugyanis mindig itt beszéltük meg a napi dolgokat, az egész családra vonatkozó témákat. Ha kaja előtt megéheztem és ettem volna valamit, mindig rámszóltak, hogy bírjam ki ezt az egy órát, mindjárt eszünk.

A férjem ennek totál az ellenkezőjéhez szokott. Kettesben voltak az anyukájával, akkor evett, amikor akart, ha akarta egésznap a hűtőben ült.

Ma egy gyerekkel ez folyamatosan problémákat okoz. Még mindig akkor jár rá a hűtőre amikor akar, és erre biztatja a gyereket is (4 éves), én viszont nem akarnám, hogy ehhez szokjon, főleg mivel többedszer fordul elő, hogy főzöm a vacsorát, térülök-fordulok, mire kész már nem éhes, az előbb evett... Avagy mire a főzéshez jutok, már az alapanyagok fele hiányzik, mert nem gondolták hogy azt valamihez vettem.

Mit csináljak, írjam rá, hogy ne egyék meg?? Többnyire még az apja ad neki ezt azt, ha enne valamit, vagy ha ő is kivesz valamit, de mostmár olyan is van, hogy célzottan odamegy és kivesz pár szelet felvágottat, 2 joghurtot egymás után, túrórudikat egyszerre, stb.

Nálatok mi a szokás? Most én reagálom túl, vagy tényleg az lenne a normális, ha a gyerek akkor és azt eszik, amit akar?



2017. okt. 26. 07:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is az a normálisabb, ahogy téged neveltek. Egyrészt nagyon nem egészséges össze-vissza zabálni. Az lenne az ideális, ha mindig ugyanakkor ennék és ezt az emésztőrendszer megszokná. Nekünk is ez vált be. Amióta így eszünk nincsenek bél panaszaink, rossz emésztésünk. Az is tök jó dolog, ha a család legalább este az asztalnál tud beszélgetni. Nem lehet családnak nevezni azt, ahol mindenki külön szobában nyomkod egy gépet.
2017. okt. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%

Alapvetően a nevelési elvet kéne tisztázni és nem kétfelé húzni...

Nálunk eszik mindenki, amikor akar/amikor éhes, de tiszteletben van az tartva, hogy ha 1 óra múlva ebéd, akkor nem nem zabálom tele magam előtte.

Ugyanígy egy négy évesnél rég ki kellett volna alakítani, hogy reggeli-tízórai-ebéd-uzsi-vacsora. Miért nincs rendszer erre nálatok? Ha egész nap rájár a hűtőre, akkor vagy folyton éhes (ezt nem tudom elképzelni, hogy normális lenne) vagy egyszer nem lakik jól vagy valamiért kényszeres. Esetleg az apját utánozza.

De nem értem, nyilván éve óta együtt vagytok, házasok, van gyerek is, ez eddig hogy nem tűnt fel? Miért halogattad eddig a problémát?

2017. okt. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%
Gyerekkent úgy voltam nevelve, ahogy a férjed. Most, hogy saját családom van, a te szüleid nevelési elve van nálunk. Közösen etkezunk, mindig együtt. A gyerekem nem nassolt soha, meg voltak és vannak az étkezési időpontok, azokat tartjuk. Mivel normális, átlagos életét élünk, nem igazán fordul elő olyan, hogy bárki megehezne a szokott időpontokon kívül. Ha mégis, akkor iszik valami gyümölcslevet és kibírja azt a kis időt, ami még hátra van az étkezésig. Mindennap főzök és mivel még adom a módját és nem mirelit cuccot melegitek fel, így kimondottan rosszul értékelném, ha a konyhai munka után nem lennének éhesek, mert felnassoltak a hűtőt
2017. okt. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk az van, ahogy te szeretnéd. Közös étkezések vannak általában. Persze mindenkinek az életritmusához igazítva. Pl. hétvégén mindenki akkor reggelizik, amikor felkel. nem kell éhesen várni a másikra, és csak azért nem keltem fel, hogy reggelizzen (hétköznap persze más a helyzet). De az ebéd közös és a vacsora is. Jót tesz az egészségnek és a családi életnek is, hogy együtt eszünk. Persze ha bedob egy joghurtot uzsonnára, akkor nem szedem le a fejét, de vacsora előtt fél órával ne egye tele magát sonkás zsemlével és túró rudival.
2017. okt. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a 2 variáció között van itthon.Hétköznap mindenki eszikk ahogy szeretne,a lányom (9)a suliban .Hétköznap ált.közösen vacsorázunk,kivéve ha a barátnőjéhez átmegy és mi hamarabb megéhezünk a férjemmel,akkor mi eszünk,mert van,hogy eszik a baránőjénél.Hétvégén a legtöbb étkezés együtt zajlik,de nem minden áron.Kaja előtt nálunk sincs nassolás,kivéve,ha valamiért elcsúszik mondjuk az ebéd és sok idő telik el a reggeli és ebéd között,akkor van 1 túró rudi v. müzli szelet,de nem több.Nasit nem sokkal kaja után ehet,ha szeretne.
2017. okt. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
11%
En most egy hetig nem foznek, rendelnek a gyereknek napi fott etelt, nem vennek hideg kajat a hutobe es nasikat, a ferjed meg egyen ahol es amikor akar. Talan megtanulja a rendet egy het alatt. Az ilyen ossze-vissza zabalastol vannak a mazsas emberek es gyerekek is.
2017. okt. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%

Mi nem igazán eszünk egyszerre, mert olyan a munkabeosztásunk, hogy nem éri meg megvárni egymást.

Viszont én azt gondolom, ezt a főtt étel kérdést, meg hogy mit esztek, érdemes lenne előre megbeszélni. Nálunk gyerekkoromban anyám sokszor főzött olyat, amit tényleg senki nem szeretett, aztán csodálkozott,hogy keveset ettünk belőle. Szerintem ha olyat főzöl,amit mindenki szeret, és ezt előre meg is beszélitek, nagyobb eséllyel fogják megvárni a vacsorát.

2017. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%
A szüleim nagyon sokat dolgoztak (12 órában) így a nagymamánál voltunk általában olyankor. Akkor ettünk amikor akartunk, mi is minden nap megbeszéltük a történéseket, de nem az étkezéssel egybekötve. Már családot alapítuttunk, a férjem szeret leülni reggelizni, vacsorázni, ha szabadnapos ebédelni. Én is leültem vele mindig is, de enni azóta eszek mióta a kisfiam szilárd táplálékot kap, ugyanis ha én nem eszek ő sem akar, így muszáj. Addig jövet-menet bekaptam pár falatot és le volt tudva az étkezés. Egyébként szeretem, hogy leülünk és együtt eszünk.
2017. okt. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk az volt a szokás, hogy mindenki eszik aminor éhes lesz - anya ötig melozott, aéa sokszor nyolcig, én volt hogy hatkor estem haza edzésröl éhesen...


De mostohaanyáméknál akkor kellett! enni, amikor Ö. Se elöbb sem késöbb, és ha nem voltál éhes, akkor is KÖTELEZÖ volt.

Gyülöltem, hogy még ebbe is beleugat, és 20 évesen szép kis táplálkozási zavaraim lettek (elötte semmi bajom nem volt a kajával), és már eljöttem onnan, de azóta is utálok társaságban enni.


Nálunk nem lesz ilyen eröszakoskodás, aki amikor éhes, eszik, mellesleg mostoháméknál semsem a napi dolgok miatt kellett együtt enni, hanem mert ebben is mindenkit kontrollálni akar.

2017. okt. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

Jo ebből a hétvégi ebéd ami állando nálunk, az mindig közös, de pl.a kedvesem reggelizik én nem (leülök hozzá beszélgetni, max eszem pár szem kekszet), én elöbb éhes leszek este, vagy kétszer is vacsizok stb.


A gyereknek nyilván piccit más ritmust bezetek bebármit, de ha épp nem éhes pont délben, mert többet reggelizett, nem fogom megtömni, hanem.max várok még félorát a kajával.


Ami nálatok megy az meg a másik véglet :(

2017. okt. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!