Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem igazságtalan...

Szerintetek nem igazságtalan az hogy ha valaki egy diszfunkcionális családba születik annak sokkal nehezebb az élete mint annak aki egy normálisba?

Figyelt kérdés

2017. okt. 30. 09:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
News flash: az élet igazságtalan.
2017. okt. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos igazságtalan, megtapasztaltam én is diszfunkcionális családba születve. De igazság sosem lesz. Így egy időszaknyi önsajnáltatás után beletörődtem, hogy önsajnáltatástól nem lesz jobb a dolog, inkább kihozom én magamból a legtöbbet. Nyilván nem leszek sem 100%-ig egészséges, sem magabiztos, sem nem lesz olyan rendezett az életem, de a lehető legjobbra törekszem.
2017. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Igazságtalan. De neked ígérte valaha valaki, hogy az élet igazságos lesz? Ha igen, nála tehetsz panaszt.

Az se igazságos, hogy valaki háborús övezetbe születik, vagy az ókorba született rabszolgának, esetleg Afganisztánba nőnek... Vagy 80-as IQ-t örökölt, esetleg valamilyen betegséget.

Normális társadalmak kerülik a korai szelekciót az iskolákban, pozitív diszkriminációval igyekeznek javítani a hátrányosok esélyeit,biztosítják a hozzáférést a különböző mentálhigiénés szolgáltatásokhoz, de "igazságos" ekkor se lesz a rendszer soha.

2017. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Valamit akkor is kellene csinálni, olyan nincs hogy igazságos nem lehet soha. Valószínűleg a javak, a pénz és a rengeteg luxus prosti miatt van ez a sok gond, egyenlőtlenség és lezüllöttség.
2017. okt. 30. 12:11
 5/16 A kérdező kommentje:
Rengeteg politikus valószínűleg azért harácsolja a vagyonát hogy prostitúcióra kényszerített kiskorúakra költse. Minél birkább a nép annál több mindent meg lehet vele tenni, senki sem ellenőriz semmit se.
2017. okt. 30. 12:48
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, persze, a luxusprostik miatt van az összes diszfunkcionális család... ja persze. Enyém is az volt, de köze nem volt hozzá a luxusprostiknak. Sőt a pénztelenségnek sem, mert csórók sem voltunk (olyan alsó-középosztály határa). Inkább annak, hogy 2 kapcsolatra és gyereknevelésre alkalmatlan ember nekiállt családot alapítani, mert a társadalom beléjük verte, hogy az az élet rendje, és féltek, hogy kifutnek az időből.
2017. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én az előbb egy kicsit másról beszéltem mint te. De látom te könnyebben el tudod fogadni hogy ez miatt indulsz jóval nagyobb hátránnyal az életben mint más.
2017. okt. 30. 13:17
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
De. Igazságtalan. Sírással tudok változtatni rajta? Nem. Tettekkel? Igen! Ma is nagyon keményen igyekszem minden területen, ma már magasabbra is jutottam sok sokkal jobb helyzetből induló kortársamnál. Abból hozod ki a legtöbbet, amid van. Ez ilyen. Ha nem vagy erre képes összetörsz, majd megsemmisülsz. A Világ kegyetlen, mégis csodaszép!
2017. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Először tisztázzuk, hogy konkrétan TE mit értesz diszfunkcionális család alatt?

Ha ez megvan, akkor tudok érdemben válaszolni.

2017. okt. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy könnyebben, nem igaz, mert megjártam a magam útját ebben (nekem lelki terror és önbecsülés fölbetiprása után kellett felállnom, hogy bebizonyítsam, nem vagyok annyira haszontalan, üres, béna, mint amilyennek elmondanak), de el tudtam fogadni, mert rájöttem, hogy van egy szint, ami után a bőgés nem segít, sem a világ nem lesz jobb, mert mindig érdeke vkinek, hogy legyenek igazságtalanságok. És bizony azzal tudok önmagamnak a legtöbbet tenni, ha én teszek azért, hogy jobb legyen magamnak, nem mástól várom.


Plusz azért ez a "másról beszéltem" duma... nem, nem beszéltél másról. A diszfunkcionális családba beletartozik az enyém is - ajánlom az értelmező kéziszótárt. Nemcsak a szélsőség, ahol a 12 éves gyereket elküldik strichelni vagy apu alkesz. Ha kifejezetten erre gondolsz, akkor meg tanuld meg a kérdésben is megfogalmazni.

2017. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!