Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudom elindítani a...

Hogy tudom elindítani a válásomat?

Figyelt kérdés
Exem 2 éve lelépett és el akarok tőle válni de nem tudom hol lakik. Nincs közös ingóságunk, gyerekünk. Hogy tudom tőle mielőbb elválni?

2017. nov. 2. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó közös lakhelyetek szerinti bírósághoz beadsz egy kérvényt a valopert meginditasara.
2017. nov. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az exem sok helyen lakott és hogy az adóssága miatt ne kapják el sehol nincs nyilvántartva. Lakcímkártyája ott van ahol született. Ha nem tudom hol van hogy indítsam el a válást?
2017. nov. 2. 20:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyilván együtt eltetek valahol? A beadványba beirod, hogy az az általad ismert utolsó lakcime. A bíróság majd arra a címre küldi ki az idezest, amit akkor is kezbesitettnek vesznek a mai magyar szabályok alapján, ha nem veszi át. Az első tárgyaláson elmondod, hogy nem tudod, hol él. Így is el fognak választani tőle, őt meg majd hirdetmenyileg értesítik. Ha tényleg nincs se gyerek, se közös vagyon, nem lesz semmi gond.
2017. nov. 3. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De nem tudom hol lakott legutóbb. Mert nálam élt. Azóta nem tudom hol van. Akkor mit tudok feltüntetni?
2017. nov. 4. 01:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor elvileg a saját címedet. De minden bíróságon van panasznap, ahol segítenek és a biztos választ adják majd
2017. nov. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De nálam meg nem volt bejelentve. Azért köszönöm.
2017. nov. 6. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!