Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondanátok el a szülőkn...

Hogyan mondanátok el a szülőknek? (egyetem)

Figyelt kérdés
Első féléves hallgató vagyok egyetemen és ugye ennek hála jobban "kinyílt" a világ előttem és rövid időn belül rá kellett jönnöm nem akarok közgazdász lenni. Természetesen vannak más megvalósítható terveim amik nem abból állnak hogy otthon rohadok 40 éves koromig ne értsen félre senki. Viszont a családban nincsen diplomás és anyukámnak nem tudom hogy mondjam el ezt mert ő azt akarja hogy ez legyek.Apával már megbeszéltem ő azt mondja járjam a saját utam és támogat.

2017. nov. 13. 18:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát akk járd a saját utadat. Édesanyád meg fogja érteni (még ha nem is azonnal). A lényeg, hogy vele is légy őszinte.
2017. nov. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Mit csinálnál helyette?
2017. nov. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Egy diplomát azért nem árt szerezni. Teljesen máshogy fogod érezni magad utána.
2017. nov. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

A te életed, magasról tegyél rá, mit gondolnak mások.


Én elvégeztem egy egyetemet, mert... most Svájcban élek és nem kapok vele munkát, mert itt nem létezik védőnő, csak "Hebamma", ami eléggé mást csinál.

2017. nov. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Most, amikor még meg sem volt az első vizsgaidőszak, amikor legalább megmérettél volna, most jössz rá, hogy nem ezt akartad ??
2017. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5-nek

Amellett hogy rájöttem mit nem akarok, rájöttem arra hogy mit igen és ez azért elég fontos szerintem :)

2017. nov. 13. 19:59
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Igen, csak az számít, hogy TE mit szeretnél. Ha van célod, ami motivál, akkor valósítsd meg, és csak azt csináld, amit szeretsz.
2017. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak mondd el, hogy nem mindig a diploma számít, és anélkül is értékes és sikeres ember leszel, hozz példákat, hogy mennyi mindent lehet csinálni diploma nélkül is. Tök jó, hogy már az első félévben rájöttél, kezdd el minél gyorsabban azt a másik dolgot. Valamiért sok szülő ragaszkodik a diplomához, de az elhelyezkedés szempontjából sokszor teljesen alaptalanul, és gyakran ők sincsenek tisztában a munkaerőpiaci helyzettel, vagy egy-egy diploma értékével.
2017. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató kommenteket. Mentek a zöld pacsik.
2017. nov. 15. 12:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Arra nem válaszoltál,mi szeretnél lenni mégis.
2017. nov. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!