Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy néz ki másodszor is válni...

Úgy néz ki másodszor is válni fogok, azonban kicsit nehezebb a dolog, mert gyerek is van már. (Kérdések egyik része itt, másik lent. ) Válóper ilyenkor hogy zajlik ha mindenben meg tudunk egyezni?

Figyelt kérdés
El kell majd költöznünk a gyerekkel (férjem is költözik majd) a házunkból, mert egyedül nem tudom fenntartani. A szüleim biztosan azt akarják majd, hogy hozzájuk költözzünk, de én ezt semmiképpen sem szeretném. Kíméletesen hogyan lehetne velük közölni és hogy ne akarjanak mindenáron együtt tartani bennünket?

2017. nov. 19. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán közlöd velük, hogy anyu, apu, Pisti meg én elvalunk -mert ...itt vagy közlöd az okot, vagy nem- nincs vissza út. A gyerekekkel x helyre koltozom, mert így látom jónak
2017. nov. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
ELintézitek a válást, különköltöztök és utána közlöd a szüleiddel, hoyg ez van.
2017. nov. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenben meg tudtok egyezni (anyagiak, gyerekek láthatása, gyerektartás, stb.), akkor lényegében csak ezeket kell írásba foglalni, két tárgyalás alatt elválasztanak titeket. Az első mindig békéltető, ott sosem hoznak döntést, de egyedül ennyi az oka.

Arra azért figyelj oda, hogy minden megállapodás legyen írásba fektetve. Még ha most jó is a viszony, sosem lehet tudni, mi lesz a jövőben - akár egy új kapcsolat, akár bármi egyéb hatására változhatnak az álláspontok. Ez mindkettőtöknek védelem.


Szülőkkel meg csak utólag közölném ha már minden ennyire el van döntve.

2017. nov. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
4%
De mondjuk nem ártott volna ezen gondolkodni még akkor, amikor gyereket csináltál. Vagy amikor megházasodtál (nem tudom melyik volt előbb). Ha csak stabil, tartós párkapcsolatban csinálnál gyereket, nem lenne ilyen probléma.
2017. nov. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Felnőtt ember vagy, kétszer voltál házas nem igaz hogy ennyire félsz a szüleidtől.
2017. nov. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
92%
Ó hagyjuk már, láttam már olyan stabil, boldog párkapcsolatot, ahol nem volt se házasság, se gyerek, sőt a lakás is csak albérlet volt, mégis hónapokig ment a szakítás után a marakodás meg a sírás, hogy ki mikor hova költözik, hogyan költözik, a közösen vett cuccok kihez kerülnek, stb... az ilyesmi nem a papírmunka vagy a gyerekek miatt lesz nehéz, hanem amiatt, ha nem tudják a felek egymással (vagy épp a szüleikkel) megbeszélni a dolgot.
2017. nov. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!