Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Változtatnál családnevet, ha...

Változtatnál családnevet, ha sem Apád, sem a Szülei nem tartották volna Veled sohasem a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
26/F

2017. nov. 19. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Szeretem a nevemet, és mivel más apám (nevelőapám) sosem volt, ezért nekem ő jutott. Olyan, amilyen, de létezik.

Ha mondjuk anyámnak lenne olyan párja, aki betölti az apaszerepet, akkor más lenne a helyzet. Bár a nevemet akkor is szeretem. :)

2017. nov. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Én ugyan ebben a helyzetben vagyok, csak fiatalabb mint te.

Nem változtatnék, mert lehet hülyén fog hangzani, hozzáforrt a személyemhez a nevem. Mindenki így ismer.

2017. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak emiatt nem. Ha amúgy sem tetszik a vezetékneved, netalán még kínos is, akkor viszont ez egy jó "alibi".

Arra gondolsz egyébként, hogy Édesanyád nevét vedd fel? Vagy valami teljesen új névre? Mert ha az előbbi, akkor még van ráció a dologban, ha az utóbbi, akkor szerintem felesleges felhajtás.

2017. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem változtatnék, nagyon szeretem a nevem.

Csakhogy olyan hangzású, hogy fiatal nőre asszociál aki hallja, aztán jön a csalódás, mert kiöregedtem belőle!:)

2017. nov. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én határozottan igen.

Az egyik barátnőmmel egyébként épp ez történt. Ha jól emlékszem a névváltoztatás abból indult ki, hogy lejáróban volt a sz.igazolványa és anyukája felvetette, hogy mi lenne ha felvenné az ő nevét. Szerintem nagyon jól tette, mert jobban illik a keresztnevéhez. Könnyen megszokta mindenki. (Az apja soha nem nézett feléjük, egyszer látogatta meg kiskorában, de az sem tartott sokáig. Akkoriban lépett le, mikor született.)

2017. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdtem belegondolni a helyzetedbe, majd rájöttem, hogy végülis velem majnem ugyanaz a helyzet. Apám külföldön él, évente egyszer, a születésnapomon hiv fel. Ettöl függetlenül nem gondolkodnék névváltoztatáson, szerintem nem sok értelme lenne ezért megszokni egy uj nevet, valamint az is zavarna, hogy a régi ismeröseimnek ujbol be kell muatatkozni. Esetleg akkor mennék bele, ha nagyon nem szeretem a mostani vezetéknevemet.
2017. nov. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőm emiatt (is) változtatta meg a nevét. Nagyon jól tette.

Nem akarta "viselni" egy erőszakos alkoholista emlékét.

2017. nov. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szimplán nem vagyok jóban apámmal és utálom a vezetéknevem. Nem is volt kérdés, hogy meg akarom változtatni. A házasságig vártam vele, így 22 éves koromban cseréltem le, azóta se bántam meg.
2017. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ilyen helyzetben nem voltam, nem tudom, engem effektíve zavarna-e, ha az ő vezetéknevét kellene viselnem. Ha zavarna, megváltoztatnám, ha nem, akkor nem.
2017. nov. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!