Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti a nőknek mely névválasztási...

Ti a nőknek mely névválasztási alternatíváját preferáljátok?

Figyelt kérdés

A) Felveszi a férje teljes nevét.

B) Felveszi a férje teljes nevét és hozzá a teljes nevét.

C) Felveszi a férje családnevét és hozzá a saját teljes nevét.

D) Felveszi a férje családnevét és hozzá a saját keresztnevét.

E) Megtartja a lánykori nevét.



2017. nov. 20. 17:38
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
71%
C
2017. nov. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
65%

D


Egyszer testvéreknek néztek minket :D. Azt mondom ő a feleségem. Jaaah. Most már van gyerekünk, így ez már nem áll fenn.


Én örültem neki, hogy így döntött.

2017. nov. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
70%

Én nem zárkóznék el egyiktől sem igazán. Nem tudom még, kihez fogok feleségül menni, a nevétől függ majd.


A: egyszer volt egy nagy szerelmem, mindig úgy képzeltem el, hogy ha feleségül venne, mindenkép X.Y.-né lennék :-)

B: Az előző illetővel/névvel kapcsolatban gondoltam erre is, viszont elvetettem, mert nagyon hosszú leírni...

C: ez a legelterjedtebb, elég valószínű, hogy valamilyen formában számomra ez lesz majd a nyerő, bár sose tudni

D: ha valami olyan neve lesz, ami nagyon tetszik és amivel nagyon szépen hangzana a keresztnevem :-)

E: ha olyan neve lenne, amit nem szeretnék felvenni, pl. B_uzi, Bugyi, ilyesmi...

2017. nov. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
78%

En vagy a C vagy D verziot fogom valasztani.

Ez a ketto tetszik a legjobban.

2017. nov. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
42%

Nekem összességében a D a legszimpatikusabb.


Esetleg a C. Ami igazából két különböző változatot takar rögtön, hiszen lehet egyrészt Nagyné Kiss Amália, másrészt Nagy-Kiss Amália alakban is választani.


Az A és a B nem tetszik egyáltalán, mert egyrészt régimódinak tűnik, másrészt furán hangzik, hogy egy nőnek férfi keresztneve (is) legyen, még ha Béláné alakban is persze.


Az E pedig már a másik véglet. Az azért nem tetszik, mert semmi utalás nincs a nevében arra, hogy ki a férje. Sőt, arra sem, hogy férjnél van egyáltalán.

2017. nov. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
31%

Kissné Szabó Enikő vagy Kiss Jánosné Szabó Enikő


A többi számomra nem elfogadható. Ha a nő megtartja a saját nevét 100 %-ban, azt csak akkor, ha tényleg égő a férj családneve pl. Pisi.

2017. nov. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
89%
C, E
2017. nov. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
12%

E?!


Akkor nem is szereted, a neve miatt?

Vagy ha szereted, akkor miért nem veszed fel a nevét?

2017. nov. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
94%
E
2017. nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
97%
Attól, hogy szeretem, még nem kötelező felvennem a nevét. Elég lapos kapcsolat lehet, ahol ezzel fejezik ki a szeretet. Egyébként nekem nagyon ritka vezetéknevem van, szívesen megtartom, ha úgy adódik.
2017. nov. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!