Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt velem mind?

Miért csinálják ezt velem mind?

Figyelt kérdés

Amióta van bankszámlám, néhány dolgot Kínából rendelek egy népszerű oldalról (ruha, karóra, toll, telefontok, telefonra fólia, stb.). Ezzel úgy gondolom, hogy sokat spórolok magamnak, hiszen a karóra is például 500 forint volt és a többi dolog is elég olcsó, s mind szükségesek voltak.

Na erre jött az, hogy mindenkinek ezt meg azt rendeljek. Anya volt az élen, neki is kellett óra, illetve egy kisebb szekrényt is kért, s azt beszéltük meg, hogy azt majd kifizeti, hiszen jóval húzósabb árfekvésű. Meg is érkezett ez a dolog a születésnapja előtt pár héttel. Várom, hogy fizeti vagy valami, majd jött a szülinap. Csoki, bögre ment ajándékba, erre a válasz: aranyos vagy, de nekem elég lett volna a szekrény is. Mondom what akkor azt a pénzt se látom már viszont...

Öcsém is rendeltetett velem a barátnőjének karórát, de vele kifizettetem majd, nehogy már én ajándékozzam a csajt.

Meg azóta kellett volna nekik már telefontok, falióra, minden bizbasz, de mondtam, hogy nincs pénz a kártyámon, mert kivettem a bankból.


Szerintetek ez így okés dolog? Miért használnak ki?


2017. nov. 22. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Kihasználnak, mert engeded. Lehet most smucignak fogok tűnni, de szerintem helyesen tetted, hogy az öcsédnél húztál egy határt. Ne feledd, mindenki csak addig használ ki, ameddig megengeded. Erre szokta nagyapám mondani: “a lóf.sznak is van vége”
2017. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért anyukád se semmi, nekem meg sokszor egy kenyeret is ki akarnak fizetni, nem hogy egy szekrényt:/

Legközelebb kérd el előre az arat mindenkitől azzal a címszóval hogy úgyis raksz pénzt a számládra..

2017. nov. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, miért nem kérted el az árát rögtön? vagy kérdezted meg később, miután megjött, hogy mikor szándékozik kifizetni, hisz abban egyeztetek meg.
2017. nov. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Mert nincsenek lefektetve a szabályok, mert nem húztad meg a határokat eleivel.


Amint kiállsz magadért és nem hagysz balekoltatni, a problémák spontán szűnnek.


A kövekező cikkben elég hathatós válasz van erre:


[link]

2017. nov. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor indítod el a tranzakciót, amikor már kezedben/számládon az összeg. Ez most tanulópénz volt. :D
2017. nov. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kihasznàlnak !

Én is rengeteg dolgot rendelek rendszeresen netről magyar és külföldi olkalakról meg webshopokból , de egyszer sem mondta senki , hogy neki ezt meg ezt rendeljek . Igaz pl apàm kocsijàn làttam , hogy a renszàm tartó el öregedett , és mivel alapbol rendeltem a kocsimra így neki is rendeltem , de ez egy 2000ft-s tétel amire nem mondom , hogy fizese ki mert 2000ft nem vàg a földhöz , pedig ki akarta fizetni , de mondtam neki , hogy hagyjuk màr ...

És tudjàk , hogy sok dolgot rendelek , mert kb 2-3 hetente jön csomagom és mivel dolgozok így nem tudom àt venni , de vagy apàm vagy anyàm veszi àt ugyhogy tudjàk , hogy rendszeresen rendelek meg veszek dolgokat netről , pl ma jött meg a kocsim alà a felni futàrral és azért a hülye is tudja , hogy 4 felni nem 10ezer ft ...

Jol tetted huzni kell egy határt , akàrki rendeltetni akar veled valamit , mond , hogy bocs nem tudok rendelni nincs annyi a szàmlàdon vagy hogy ahonnan tudsz rendelni ott nincs ilyen se hasonló ...

2017. nov. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mutasd meg nekik hogy kell beregisztrálni és hogyan kell rendelni, és oldják meg maguknak.
2017. nov. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert hagyod. Anyukád szekrénye hetekkel a szülinapja előtt megérkezett. Miért nem kérted már akkor az árát?
2017. nov. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!