Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vezetéknév megváltoztatásához...

Vezetéknév megváltoztatásához szükséges az apa beleegyezése is 18 év alatt?

Figyelt kérdés
Nem él velünk, nem is ismerem. Anyai ágról szeretném felvenni egy családtagom nevét, az egyetlen törvényes gondviselő (anya) beleegyezése elég ahhoz, hogy átírják a nevemet? 17 éves vagyok.

2017. nov. 23. 22:34
 1/5 anonim válasza:
93%

Kiskorú gyermek névváltoztatását törvényes képviselője, cselekvőképességet teljesen korlátozó gondnokság alatt álló személy kérelmét a gondnok terjesztheti elő. Kiskorú gyermek esetében, ha a szülők elváltak, akkor is kell mindkét szülő hozzájárulása a név megváltoztatásához. Ettől csak abban az esetben lehet eltérni, ha a szülő felügyeleti jogát megvonták, és ezt jogerős bírósági határozat igazolja.

14. életévét betöltött kiskorú esetén az ő hozzájárulása is szükséges.

2017. nov. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezek szerint, ha megvonták a felügyeleti jogot, akkor nem szükséges a beleegyezése?
2017. nov. 23. 23:43
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Attol mert megvaltoztatod a neved, attol meg az utalt apad az apad marad (akarmilyen ember). Semmi ertelme ennek az egesznek.
2017. nov. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Mert ugye nem létezik olyan opció, hogy nagyon ellenszenves számomra a vezetéknév és ami a 'jelentése'...
2017. nov. 24. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, igen. Én is ezt tervezem, mert hasonló a helyzetem, mint a Tiéd.
2017. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!