Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim egyszerűen nem...

A szüleim egyszerűen nem hagynak élni! Kihez forduljak segítségért?

Figyelt kérdés

Anyámnak lett új párja és össze is költöztek, de azóta elviselhetetlen a viselkedése. Természtesen tiniként sem volt meg engedve semmi, de most megint próbál mindenbe beleszólni.Úgy gondolta ha már ő másik városba költözik akkor ne legyünk messze, ezért vett egy panel lakást nekünk kb. 15-20 percre maguktól. Itt kezdődtek a problémák, mert úgy jöttem ide hogy rám fogja iratni a lakást, amint a másik el lett adva, de a mai napig az ő nevén van. Mindig amikor jön hozzánk vagy mi megyünk akkor valamibe biztos hogy beleköt, ezért már félek találkozni vele. A párom az meg egyenesen inkább kerüli, mert olyanokat mond róla amiket már nem bír elviselni. 3 éve élek együtt vele és féléve vagyunk házasok. Hamarosan megszületik első gyerekünk is. Ezek ellenére anyám mégis azt mondja rá hogy csak kihasznál, érzelmileg zsarol és családom ellen fordít. Szeretnénk elköltözni, mert a férjemnek a volt főnöke szívesen alkalmazna minket a hamarosan megnyíló üzletében. Beszéltünk itthon erről, de azt kaptuk válaszként hogy én és a gyerek maradunk. Mondtam neki hogy nem szeretném hogy a kicsi is olyan ritkán lássa az apját, mint én, tehát hogyha ő megy akkor én is akarok. Ennek is egy csomó kiabálás volt a vége és közölte hogy betudja bizonyítani hogy nem vagyok beszámítható állapotban, ezért kérvényezi azt hogy a gyámsága alá vehessen. Soha egyszer sem adtam rá okot hogy ilyet tudjon tenni. Barátaim nem nagyon voltak, mert az iskolán kívül máshova nem mehettem. Egyedül annyi a bűnöm hogy én nem kitűnően érettségiztem le, mint az öcsém, hanem hármasokkal. Anyám mindig azt mondja hogy csak jót akar és hogy szeret, de a megnyílvánulásaiból sosem ezt érzem. Hogy hozzak egy példát is: Amikor megismertem a férjemet akkor rendesen bemutattam és mindennel vártunk, amíg el nem jött az idő. ( Egymásnál alvás, szex és hasonlók ). Szünet volt épp, amikor a párom anyukája meghívott magukhoz, mert már rám is kíváncsi. Megbeszéltem mindent anyával hogy akkor fent alszunk és minden rendben is volt, mert rábólintott. 2 nap múlva csörgött a barátom telefonja és egy magánnyomozó kereste azzal hogy az én anyám eltűnt személyként kerestet vele, holott az volt a kikötése hogy minden este hívjam fel. Oké meg is volt és azzal magyarázta a dolgokat hogy én az ő engedélye nélkül mentem fel hozzájuk, ezután persze párom anyja pipa lett és utána haza is mentem.

Ilyeneket csinál anyám és kb már félek találkozni és beszélni vele. Ma reggel is szinte kiabálva hív fel hogy beszéljem le apám lakótársával hogy mikor megy holnap meglátogatni őt a rehabon. Anyám szerint morci voltam,de csak annyi hogy ugye keveset alszok a gyerek miatt vagy félek hogy mi lesz másnap és nem aludtam sokat, ezért azzal rám vágta a telefont azzal hogy ma velem sem lehet beszélni, inkább leteszi.

Apám ötször kapott agyvérzést kisebb - nagyobb időközökkel és ezért néha be kell feküdnie, mert teljesen lebénult. Szeretnék segíteni a férjemnek hogy hamarabb tudjon magunknak lakást venni, ezért elvállaltam hogy elmegyek apával ápolásira, ezért át kell járnom segíteni neki és a nőnek, akivel él. Viszont most már ott tartunk hogy csak ugráltatnak és veszekednek azon hogy nekem is kaját kell adni és hasonlók. Ha valami nem úgy van ahogy akkor apám rögtön felhívja anyámat hogy ezt nem jól csináltam vagy azt nem jól csináltam és ezért is mindig én kapok. Anyám egyszer azt mondja hogy terhes vagyok és jön a tél ne mászkáljak, máskor meg azt hogy nyugodtan gyerek mellett is folytathatom majd. Ne nagyon utazgassak már, mert hamarosan jön a baba. Erre mikor mondom hogy végre kettesben tölthetem a karácsonyt a férjemmel akkor közli velem hogy én is megyek a nagyszülőkhöz hogy együtt legyen a család és hasonlók, pedig minden vágyam egy nyugodt kettesben töltött karácsony. Azt is meglepetésnek szántam hogy babát várok, erre mikor megtudta akkor is veszekedett, sőt talán csak a nagypapám örül neki egyedül, mert senki nem mutatta annak jelét hogy igen.

Sokszor próbáltam, próbáltunk vele beszélni, de semmi, mintha egyik fülén be és a másikon ki.

Mit tegyek szerintetek? Kitől kérjek tanácsot? Nem hagyja hogy saját kis életem legyen és én ezt már nem bírom.

Kérlek titeket csak olyan ember szóljon ehhez hozzá, aki értelmes tanácsot tud adni, mert a hülyeségekhez semmi kedvem.


( Egy 24 éves lány vagyok )



2017. nov. 24. 12:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Válj le végre a szüleidről és éld az életed. Mit foglalkozol velük? Elolvasni is sok ezt a nyomort.
2017. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű, vissza mondod az ápolásit és költöztök a férjeddel. Érzelmi zsarolás megy nálatok meg anyukád úgy gondolja hogy majd mindent eldönt helyetted. Te meg azt csinálod amit ők mondanak. Állj a sarkadra és senkinek se hagyd, hogy ugráltasson. Éld a saját életed.

Nem fognak nyugi gondnokság alá venni, csak anyád hülyének néz.

2017. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Fent írtam már hogy jelenleg nincs lehetőségünk és keretünk arra hogy elköltözzünk. Én már régen elváltam tőlük, de látod ha kell visszahozat... Ő megmondta.
2017. nov. 24. 13:28
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy visszavitet? Nem teheti meg, ilyen egyszerű.
2017. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
"és közölte hogy betudja bizonyítani hogy nem vagyok beszámítható állapotban, ezért kérvényezi azt hogy a gyámsága alá vehessen" Ja, mert a hatóság hülye, és bemondásra adnak gyámságot bárki felett. Ne legyél már ostoba, ne dőlj be neki. Azért rángathatnak mert te HAGYOD magad.
2017. nov. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

“Azt is meglepetésnek szántam hogy babát várok, erre mikor megtudta akkor is veszekedett, sőt talán csak a nagypapám örül neki egyedül, mert senki nem mutatta annak jelét hogy igen. ”


Na akkor most írd le azt is, amit kihagytál. Van valami mentális gondod, ugye, nem véletlenül emlegeti anya azt a gyámságot.

2017. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nincsen semmi mentális gondom. Teljesen egészséges, tanult és beszámítható nő vagyok! Soha nem ittam, nem drogoztam és még csak az sem fordult meg a fejemben hogy öngyilkos legyek. Elhanyagolt annak idején ő is és apám is...
2017. nov. 24. 13:47
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg vedd elő a tanult eszed.és értsd meg hogy csak a szája jár- igazából semmit sem tehet ellned ha menni akarsz.
2017. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

1. A férjeddel elköltöztök - akár albérletbe, és a szülökkel nem közlöd, hogy hová.


2. A telefonszámodat lecseréled, és nem mondod meg az új számot.


3. Megpróbálsz felnöni és nem azt csinálni mindig, amit ök mondanak, illetve elkezdesz gondolkodni és nem hiszel el mindent nekik.

2017. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Visszahozat?!


Hány éves vagy, 10, bakter!


Nem, 24, szakadj már le róla, ne érdeklejen, mit pampog, és költözz olyan meszsire, amennyire csak lehet. NEM hozathat vissza, milyen hülyeség már :D


Nőj fel, és ne viselkedj úgy, mint egy infantilis kislány.

2017. nov. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!