Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti felvállalnátok?

Ti felvállalnátok?

Figyelt kérdés
Istenhívő családban nőttem fel, alapvető volt a templomba járás és teljes hitélet gyakorlása. Felnőttem és nem érdekel az egész, a hideg kiráz tőle. Nem fogok templomba járni, nem fogom gyakorolni a hitet. Szerintetek hogyan fogadják majd?

2017. nov. 26. 20:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Óóóó hát szerintem tuti pezsgőt is bontanak majd a nagy ünneplés közepette...
2017. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem semmi nincs ebben, megmindid, hogy tiszteletben tartod, hogy ők ezt komolyan veszik, de ők is tartsák tiszteletben a véleményed, hogy te nem szeretnél ebben hinni.
2017. nov. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

A leírásod alapján, a szüleid nagyon mélyen vallásosak. Valószínűleg rosszul fogják fogadni. Saját egyéniséged van, saját gondolatokkal. Ha úgy érzed hogy neked a vallás teher, ne hagyd hogy ez a konfliktus befolyásoljon.


Remélem hogy a szüleid megértőek lesznek, és el tudják fogadni a döntésedet, nem pedig zsarolással akarnak majd a saját értékrendjüket ráderőltetni.


Vállald a konfliktust.


28/F

2017. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Majdcsak beletörődik mindenki, max zsörtölődnek egy darabig.
2017. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Valószínűleg nem fognak örülni neki, ha majd elmondod. De ez a normális menete a dolgoknak, már ha az ember felnő és elkezd gondolkodni. Képzeletbeli lényeknek nincs helye egy felnőtt életében.

Ha a szüleid dühösek is lennének, vígasztaljon a tudat, hogy majd a te gyereked már szebb gyerekkora lesz.

2017. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
4.vagyok,ha meg mondjuk kitagadnak pl, akkor nem is érnek annyit, hogy ezen rugózzál. Viszont ha képesek lennének kirakni emiatt; dehát hívő emberek, csak nem raknak ki. Isten lát mindent.
2017. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%
Én tisztelném annyira a szüleimet, hogy nem mondanám el. Az életük fontos része a vallás, valószínű, hogy azért neveltek téged is hívőnek, mert ezt tartják a helyes útnak. Arra nem kényszeríthetnek, hogy olyanban higgy, amiben te nem tudsz vagy nem akarsz hinni. Én a helyedben eljárnék templomba, max. meghallgatom a misét, vagy nem figyelek oda, de ha nagyon nem bírod elviselni az ilyesmit, akkor esetleg szervezz más programot arra az időpontra, amikor a családod templomba jár, vagy mondd azt, hogy sokat kell tanulnod, sok a dolgod, ezért nem tudsz menni. Szerintem ha jó a kapcsolatod a szüleiddel, akkor eléggé szíven ütné őket, ha a gyerekük kijelentené, hogy szerinte hülyeség, amiben ők mélyen hisznek. Ha nem jó a viszonyotok, akkor elmondhatod, "úgyis mindegy" alapon. Végső esetben költözz el (nem szoktam ezzel dobálózni, mint sokan ebben a kategóriában, de írtad, hogy felnőtt vagy), akkor már nem szólhatnak bele a szüleid az életedbe.
2017. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem mindegy, hogy hívő vagy csak vallásos a család.
2017. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül írtam hívőt...
2017. nov. 26. 21:14
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Számíts a "én nem erre neveltelek!" és a "ki beszélt ilyen ökörségeket neked...?" szpícsekre
2017. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!