Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is hangzavar van ha...

Nálatok is hangzavar van ha együtt a család? Ha igen, Titeket nem zavar?

Figyelt kérdés

Bátyámék hetente 2x jönnek haza(van egy kisgyermekük aki egy éves) 50kmre laknak tőlünk.

Én még a szüleimmel lakom.

Az a bajom igazából hogy folyamagosan beszél a tesóm, hangosan vihorászik, meg ilyen hangos random hangokat ad ki, mer az tetszik a kis gyereknek.

Emellett beszél néha a többi csaladtag is, néha sír a baba vagy kiabál, a tv is szól.

Én örülök hogy itt vannak meg hogy joba van a család,de egy idő után be kell jönnöm a szobába es így munka után sokszor nagyon zsibbasztó, ilyenkor pihenni se tanulni se tudok, filmezni se. És itt vannak egész délután kb 1től

8-9ig, folymatos a hangzavar.

Anyukám azt mondta magamnak való vagyok..

Oke lehet igaza van..de én szeretem a nyugit, a csendet, de szeretek beszélgetni is..csak én nem vagyok ez a hiperaktív állandóan beszélő ember..

Sokszor ilyenkor inkább már át megyek a barátomhoz.

De mostanában délután is dolgozik, máshova nem tudok menni.

Velem van a baj? Más családba is ekkora a zaj?

Magamnak való vagyok?


2017. dec. 5. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
játsszál te a kicsivel és akkor nem kell a tesódnak idióta hangokat kiadnia.
2017. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szoktam vele, de attól függetlenül zavar a hangzavar. holnap is jönnek de nem tudom hova mehetnék, mer most nincs kedvem ehhez..
2017. dec. 5. 17:49
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Kezdetnek kapcsold ki a TV-t amikor ott vannak. Minek megy fölöslegesen? Lehet, hogy akkor ők sem próbálják meg túlkiabálni a háttérzajt.
2017. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

Kajálni járnak haza?:)


Helyedben vennék egy fejhallgatót. Olyat, amit tudsz használni a tévéhez (hosszabbítót is) és máris nézhetsz filmet, vagy zene mellett tanulhatsz.

2017. dec. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Koszi a tanácsokat de,

Ha ki kapcsolnám:” miért kapcsolod ki nezem közbe”


Igen esznek is hiszen itt vannak több órát, de nem erdekel egyenek mondjuk közbe is beszélnek..

Van egy jó fulesem de ha be dugom akkor is hallom őket, túl ha hangosan meg nem jó

Felek hogy fej hallhatóval se lenne más a helyzet.

2017. dec. 5. 19:15
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Helyzettől függ, bár hozzánk nem járnak át hetente kétszer, inkább csak ünnepekkor meg évente pár alkalommal vannak nagyobb családi összejövetelek.

Többnyire nem zavar a zsivaj, örülök, ha együtt vagyunk és van egy kis pörgés. De ha épp én nézném a tévét vagy beszélgetnék valakivel, és közben ordítanak, akkor azért rájuk szólok. Vagy ha valaki lefekszik pihenni, olyankor is bosszantó a hangoskodás.

Érthető, hogy munka után az ember fáradt, pihenne, nem akarja este 9-ig hallgatni a gyereksírást meg a hülye hangokat. :) Én igazat adok neked.

Ilyenkor menj be a szobádba, csukd be az ajtót, fülhallgató/fejhallgató, vagy füldugó, aztán pihenj, tanulj, filmezz.

Ha a barátod nem ér rá, elmehetsz mondjuk sétálni egyet, vagy boltba, vagy parkba (ha jóidő van), esetleg könyvtárba, plázába, kávézóba, művelődési házba... biztos vannak felétek is ilyen beülős helyek.

2017. dec. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én begolyóznék ettől. Családban szeretek élni, majomházban nem.
2017. dec. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk valahol rosszabb és jobb is (csak évente 5-6 alkalommal van ilyen).

Nálunk az a kimondatlan elv érvényesül, hogy aki hangosabban ordít az beszél. Szóval amikor a másik fél próbál hozzáfűzni valamit, akkor át kell kiabálnia a monológot folytató egyént. Majd egyre emelkedik a hangerő, míg végül mindenki úgy beszél, hogy teljes erőből ordít... 14 fő a közeli család (elsőfokú unokatesók, bácsikák-nénikék, nagyszülők, szülők).

Emellé társul a roppant "olaszos" vérmérséklet. Nem telik el úgy egy ünnep, hogy valaki ne csapdosson ajtókat, hogy azután azon keresztül kiabáljanak. Tányértörések, ugató-őrjöngő kutya, teljes hangerőn a tévé (mert valaki nézi és megint veszekedés, ha lehalkítja/kikapcsolja, mert bár nem volt a szobában ő nézte és azért ilyen hangosan, mert nem hallja a többiektől!). Napestig sorolhatnám.

Káosz, nem a jó fajta.

A tesóm és én inkább apánk vérmérsékletét örököltük (aki lelépett gyerekkorunkban), nem ordítunk, nem ismételjük magunkat, de talán pont ezért van az, hogy amikor megszólalunk, akkor mindenki elhallgat és figyel.

A szobám szent és sérthetetlen, tesómmal szoktunk visszavonulni beszélgetni. Ha valaki bejön a szokásos hangerejével azzal közöljük, hogy ne kiabáljon, csendesebben.

Bár egyébként se vagyok szószátyár típus, de antiszoc se, vannak barátaim, szoktam beszélni, nincs semmi bajom, szerintem neked se...

2017. dec. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Akkor jó megnyugodtam.

Egyedül nem igazán szeretek eljárni, pár barátom van de is kb 5ig dolgoznak, de velük is max pár órára megyek el ide oda, egész nap nincs kedvem maszkalni meg ilyenek mer elég fáradt vagyok munka után alapból. Tehát a nap nagy részébe mégis csak itthon kell lennem és hat elég siralmas néha.

Régebben ejszakaztam, és erre keltem kb reggel 10korul

Hogy itt vannak, nem tudtam vissza aludni tőlük. Nem sok

Kellet hozza hogy el sírjam magamat, annyira fáradt és ideges lettem.

2017. dec. 5. 19:44
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Pontról pontra ugyanígy vagyok én is, nem bírom a nyüzsit, a hangoskodást. De ez nem betegség. Egyszerűen introvertált vagyok, se több, se kevesebb, se más. És elég sajnálatos, hogy manapság ez szitokszó, és betegségnek tekintik.
2017. dec. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!