Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A baratom apukaja dec.6-an...

A baratom apukaja dec.6-an halt meg. Vegyek neki ajandekot?

Figyelt kérdés

A parom apukaja par evvel ezelott december 6.-an halt meg. Anyukaja sem el mar es nagymamaja sem. Nem reg beszeltunk baratommal az unnepekrol,es szoba jott a mikulas. Azt mondta,hogy soha nem unnepelt ilyeneket,a karacsonyt sem szereti mert akkor erzi magat nagyon egyedul. Viszont holnap utazom hozza,es en ugy gondoltam hogy veszek neki ajandekot. Vettem egy adventi kalendariumot,egy mikulascsokit,egy szeretlekes bogret,szarvasos csokit es starwarsos mikulasos zsakban. Mert imadja a starwarst.

23 eves.

En 21/L


2017. dec. 5. 18:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
22%

Nyugodtan odaadhatod neki, hiszen egy kicsit újra átélheti azt, milyen is volt régebben, amikor szeretteivel ünnepelt. Viszont az ajándékvásárlással szerintem kicsit túlzásba estél.

A kalendáriumot, a mikulás csokit a Star Wasros mikulás zacskóba tenném, a többit viszont karácsonyra meghagynám.

Az ünnep nem arról szól, hogy minél jobban halmozzuk el ajándékokkal a másikat, és ha ő nem szeret ünnepelni, akkor bizony sok lenne neki, ha egy egész nagy csomagokkal felszerelkezve indulsz hozzá, hiába is érdemli meg mindent., sőt, még többet is.

Azért mondom ezt, mert én sem szeretem az ünnepeket megünnepelni, ez a decemberi időszak számomra a legutáltabb időszak az egész évben, és nem is szeretek ajándékot sem kapni. Éppen ezért nem is szeretem azt sem, ha valaki nagyobb értékkel ajándékoz meg, ugyanis bennem van az, hogy én nem áldoztam ennyit a másikra, és ettől elég rosszul érzem magam mindig.

2017. dec. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
32%
Tessék figyelni a mondatok megszövegezésére ! Mi az alany ? : "a barátom apukája". Egy halott embernek miért vennél ajándékot.
2017. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem jó hogy adsz neki valamit.

Így legalább érezni fogja hogy valaki gondol rá Mikuláskor.

2017. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

[link]


Ezeket vettem neki. Szerintem ez nem sok. Csak leirva tunt soknak.

2017. dec. 5. 21:36
 15/18 anonim ***** válasza:
74%
Természetesen add neki oda. :)
2017. dec. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%

A múltat a hátunk mögött kell hagyni, az elhunytak emlékét a szívünkbe őrizzük.

Nektek jelenetek és reméljük, hogy jövőtök van, kezdjetek új és szép emlékeket gyűjteni, egymással.

Egy ilyen aranyos lány mellett ő is meg fogja szeretni az ünnepeket, nem lehet egy életen keresztül csak szomorkodni és gyászolni.

2017. dec. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos tőled, és nagyon szupi ajándékokat vettél. Add neki oda :) Nem kell túlzásba vinni az ünneplést, viszont nagyon fog örülni neki hogy gondoltál rá!
2017. dec. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
43%

Nekem a 18. szülinapomon volt apum temetése. Előtte sem szerettem a nagy felhajtást, nem is igazán ünnepeltük a szülinapom, de ez után valahogy jobban kezdtek rá figyelni az ismerőseim és kicsit olyan, mintha csak szánalomból csinálnának nekem tortát, meg jönnének át, mert előtte nem tették. Engem zavar, ha valaki felhajtást csinál. Anyósomnak nem is mondtam el, hogy mikor van a szülinapom, mert ő mindenből bulit akar csinálni, odacsődíti a családot meg minden. Véletlenül megtudta és majdnem megharagudott, hogy nem is mondtam el meg már szervezte is a pót bulit, pedig mondtam, hogy nem kell, amúgy sem tudunk elmenni akkor, mikorra szervezte. Attól ők még megtartották, csak mi nem tudtunk elmenni. Ha valami apróságot kapok annak örülök, de csak úgy, hogy ide adja, felköszönt és ennyi. Nem akar szülinapi hangulatot rám erőltetni.


Valentin nappal ugyan ez volt, akkor még csak pár hónapos volt a kapcsolatunk. Mondtam páromnak, hogy nem szeretem, nem tartom, de az anyja erősködött neki, hogy vigyen nekem rózsás csokit meg minden hülyeséget és tök ciki volt, hogy én meg nem tudok neki adni semmit. (Meg nem is szeretem az ilyen lányos, romantikus dolgokat.)


Szerintem elég, ha csak valami apróságot adsz neki, pl. egy csokit, de te ismered a barátodat, te látod, hogy mire hogy reagálna.

2017. dec. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!