Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság a klasszikus családmo...

Manapság a klasszikus családmodell elítélendő?

Figyelt kérdés

Amikor a férfi dolgozik, a nő pedig vezeti a háztartást, hozza-viszi a gyerekeket óvodába, iskolába, napközben főz-mos-takarít, délután tanul a gyerekekkel, és leviszi őket a játszótérre stb.

Ha valaki manapság erről beszél, akkor úgy vettem észre, rögtön jönnek az előítéletek... golddigger, lusta stb...

Miért olyan elfogadhatatlan ez manapság?


2017. dec. 6. 16:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
65%
Elfogadhtatalan? Nem értem. Én ilyen véleménnyel nem találkoztam. És miért ne lenne oké?
2017. dec. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
67%
Ez azoknak "elfogadhatatlan", akik nem tehetik meg. Ahol kell a nő fizetése is. Amúgy oké.
2017. dec. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
85%

Miért lenne elítélendő?

Munkamegosztás van részükről és így oldották meg.

Nekem az az elítélendő, amikor egyikük húzza az igát, (nemtől függetlenül!) a másik meg nem jár dolgozni, főzni nem tud, egy garzon takarításába belepusztul, konditeremben vezeti le az energiáját, utána meg sopánkodik, hogy a másik fél munka után nem veszi ki a részét a háztartásból.

2017. dec. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem elfogadhatatlan, csak egyrészt keveseknél kivitelezhető- mert nem keres minden pasi félmilliót havonta- másrészt ostoba dolog a nő részéről, mert kiszolgáltatott helyzetbe hozza magát- se saját jövedelem, se semmi szolgálati idő vagy hasonló, abszolút ki van szolgáltatva férje szeszélyeinek, esélye se lesz a gyerekeit megtartani ha megromlik a házasságuk és válás lesz a vége. De akinek ez igy jó, csinálja, szíve joga.
2017. dec. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek a hármassal.

Viszont a gyerekekkel való foglalkozás nem csak anyuka dolga. A gyereknevelés közös feladat.

Egyébként (sajnos) én azt látom a 'hagyományos' családmodellnek, hogy a szülők dolgoznak, de emellett a nő vezeti a háztartást és rendezi a gyerekeket. Apuka meg mint aki jól végezte dolgát, munka után tesped a tv előtt.

2017. dec. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
79%
Utolsónak igaza van. Nagyon sok pasi csinálja ezt- jó esetben haza adja a fizetését, utána sz*rik bele mindenbe, a nő szakadjon meg egyedül.
2017. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
86%

A gyereknevelés és a háztartás közös feladat.

Az nem normális dolog, hogy apu-anyu hazajönnek munkából, de anyunak még van egy köre a boltba aztán gyorsan főzhet, és amíg fő a kaja betesz egy adag mosást, apuci mindeközben vakarózik a tv előtt és nézi az órát, mikorra lesz kész a vacsi.

2017. dec. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
34%
Az isten áldjon már benneteket, nem tudtok olvasni? Miért kell elvinni megint más irányba a kérdést? Nem az apukák tespedéséről van szó. Hanem arról, hogy régen a férjek dolgoztak, hozták a pénzt, a nő pedig a háztartásért, gyerekért volt felelős. És ha valahol nem dolgozik a nő, megy normálisan ez a fajta egyezség, azokra ugatnak az olyan fotelszakértők, mit amik ti is vagytok.
2017. dec. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
76%
"Miért kell elvinni megint más irányba a kérdést? " Talán mert ma Magyarországon ez a reális kép, és nem az hogy apu hazaad annyi pénzt egyedül. amiből anyu meg a gyerekek játszva megélnek?
2017. dec. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
58%

Leírták előttem.

Ha egy nő egész életében kitartatja magát, akkor ki lesz szolgáltatva a pasinak. Márpedig az ilyen pasi előbb-utóbb félrelép, megalázó helyzetbe hozza a nőt, és mivel az öregecskedő feleség ciki, előbb-utóbb le is fogja cserélni. Mit fog csinálni a nő 40 évesen, pályakezdőként, nulla tapasztalattal?

Egyébként meg nőként el nem tudnám képzelni, hogy az életem a mosásról, főzésről, takarításról, szaros pelenkákról szóljon.

Már bocsánat, de az eszemet, tehetségemet vétek lenne elpazarolni a háztartási feladatokra.

2017. dec. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!