Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az anyám, hogy...

Normális az anyám, hogy beképzelt nekem valami szindrómája csak azért, mert néha (de inkább alkalmanként) kiejtek vulgáris szavakat?

Figyelt kérdés

Már elmúltam 18 éves, de még a szüleimmel lakom.

A családunk rémségesen konzervatív.

Nem szokásom ãllandóan káromkodni, de amikor feszült és ideges vagyok, előfordul, hogy vulgáris szavakat mondok.

Természetesen nem a legundorítóbb kivitelben, Isten nevét véletlenül sem szoktam ilyen kontextusban kiejteni, de mint gimnáziumba járó, idegileg kimerült diák, előfordul, hogy kicsúszik a számon egy-egy “b...szki” vagy “mi a f...sz”. Ezek a szavak soha nem mások felé irányulnak, inkább indulat szavak.


Ezért anyám rám akarja bizonyítani, hogy valami szindrómában szenvedek, vagy autista vagyok.

Egyházi, erős, “elit” iskolába járok, és - meglepő módon - ott is nulla-huszonnégyben káromkodást és “b...szd+”olást kell hallgatnom, így ha akarom, ha nem, valamilyen szinten rám ragad.

Én merem kockáztatni, hogy a kortársaim között a legenyhébbek között vagyok, hiszen vannak olyan osztálytársaim is, akiknek ez minden második szava.


A szüleim valahol a 16. században ragadtak, hiszen az ő korukban a “hülye” szól számított a legnagyobb sértésnek, ma meg már csak röhög egyet az ember, ha bárkit ezzel a jelzővel illetnek.

Ennyi erővel az összes mai tinédzserre és fiatal felnőtt re rá lehetne bizonyítani, hogy valamilyen szindrómában szenvednek.


Kedves szülők, kortársaim, illetve mindenki... Mit gondoltok erről a szituációról?



2017. dec. 9. 10:16
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

* beképzelt nekem valami szindrómát


Bocsánat, autocorrect.

2017. dec. 9. 10:18
 2/24 anonim ***** válasza:
63%
Azt hogy bolond egy no
2017. dec. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
62%

Én ebben az esetben elmennék a szükséges vizsgálatokra, jobb híján.

Ha a doki(k) mondja(ák) anyukádnak, hogy bizony te teljesen egészséges vagy, semmilyen fogyatékosságnak vagy mentális betegségnek nem mutatod tünetét, akkor hátha kicsit lenyugszik... :)

Mellesleg az egyházi iskolákban vannak a legvadabb diákok. Én egyetemre jártam katolikus suliba, maradjunk annyiban, hogy nem sok volt a szende gyermek... :-)

2017. dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%
Az enyém is ilyen, 21 éves létemre rám szól egy b. szki miatt. Az apámra is rá szokott. Nevetséges, idegesítő, de nem lehet sajnos az ilyenekkel mit csinálni, ők ebben nőttek fel. Az autizmusnak meg egyébként nincs semmi köze a káromkodáshoz, azt már gyerekkorodban úgyis diagnosztizálták volna.
2017. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
47%

Az a legfontosabb, hogy a feszültség, ami benned van, kijöjjön, oldódjon. Ideális lenne, ha nem vulgaritással, később leírom, hogy miért, de ha egyelőre csak úgy sikerül, akkor inkább így, mint sehogy.


Én most a napokban leszek 38 éves, szóról szóra olyan körülmények között nőttem fel, mint Te, azzal a különbséggel, még az egyházi erős gimi is stimmel azzal csak "akkoriban" ez lehet hogy még erősebb volt, és a szüleim a II. Vh környékén ragadtak le. Minden indulatom mindig el volt nyomva, nem voltak dackorszakaim (erre anyukám büszke volt.)


Fiatal felnőttként a feszültség úgy jött ki, hogy a legtávolabbi egyetemre jelentkeztem, ott elég veszélyesen vetettem bele magam a bulikba, aztán amikor ez se oldotta a feszültséget, anorexiába menekültem, majdnem meghaltam. A mai napig nem tanultam még meg, csak tanulom, hogy hogyan kezeljem a dühöt, frusztrációt, feszültséget, és sajnos nekem is csak a káromkodás az eszközöm. Ami ugyan jobb,m intha megint magam ellen fordulnék, de mégis rendkívül káros, hadd ne mondjam, kisgyerekeim vannak, stb.


Te ne 38 éves korodban tanuld meg verbalizálni a gondokat, hogy mire gyerekeid lesznek, már ne ez legyen az eszközöd, hanem olyna, amit nekik is példaként mutathatsz majd.

2017. dec. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
30%
jól összekeveredtek a tagmondatok, elnézést, a lényeg, hogy minden stimmel, a gimi is, csak talán a mi időnkben ez még durvább lehetett
2017. dec. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
32%
az anyukádnak orvosra van szüksége, az iskolában mások káromkodnak?
2017. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%
A káromkodás hasznos, rögtön oldja a feszültséget, utána béke van.
2017. dec. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%
Betegséget beleképzelni ebbe a jelenségbe tényleg gáz, ettől függetlenül az, hogy a gyerek felé (még a 18 feletti gyerek felé is) elvárás, hogy kulturált módon kommunikáljon, teljesen természetes. Ez nem konzervativizmus, hanem intelligencia kérdése. Az, hogy sokan képtelenek egy értelmes mondatot szabatosan, káromkodás nélkül megfogalmazni, nem azt jelenti, hogy ezt kell etalonnak tekinteni.
2017. dec. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
31%
Egészségileg rendben vagy, de a káromkodással nem oldasz meg semmit sem, inkább fuss egy kört és azzal levezeted a feszültségedet.A mai divatnak ilyen szempontból nem muszáj megfelelned.
2017. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!